خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ الأحد ١٥ المحرّم ١٤٤١ Sunday, September 15, 2019
کد خبر: 950349
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ - ۱۵:۳۲
فحاشی؛ پاسخ فرشگردی ها به انتقاد خبرنگار بی بی سی از «نور پهلوی»
نوشته نور پهلوی در ایندیپندنت فارسی با واکنش تند فعالان رسانه مواجه شد و عده ای از کارشناسان بی بی سی این یادداشت را مثابه نوکری پهلوی در دربار سعودی دانستند. اما در ادامه خبرنگاران بی بی سی نیز به انتقاد از نور پهلوی پرداختند.
بی بی سی فحاشی؛ پاسخ فرشگردی ها به انتقاد خبرنگار بی بی سی از «نور پهلوی»
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، نور پهلوی، نوه محمدرضا شاه که حتی به زبان فارسی نیز نمی تواند حرف بزند در روزهای گذشته یادداشتی در ایندیپندنت فارسی- رسانه‌ای که امتیازش متعلق به گروهی است که تحت‌مدیریت مستقیم دربارسعودی است- نوشت که خود را صدای زنان ایران دانست!

 

مطالب عنوان شده در نوشته نور پهلوی با واکنش تند فعالان رسانه مواجه شد و عده ای از کارشناسان بی بی سی این یادداشت را مثابه نوکری پهلوی در دربار سعودی دانستند.(اینجا بخوانید)

 

حال فرانک عمیدی، از خبرنگاران بی بی سی، در توئیتر خود با انتقاد از گروه سلطنت طلب فرشگرد، عنوان کرد که اگر می توانست مصاحبه ای با نور پهلوی انجام دهد حتما از وی خواهد پرسید که تا به امروز کجا بوده و چه شده است که به یکباره به مسائل زنان علاقمند شده است؟!

 

عمیدی در توئیتر خود نوشت: «در این مدت فرشگردی‌ها از هر نوع حمله، توهین و تهمتی به من دریغ نکردن. در حال «پرونده سازی» و خفه کردن صدای افراد هستند. حرفشون هم اینه: هر کسی مثل ما نیست مزدور و خائنه و اگر کوچکترین سوال و نقدی داری ماله کشی! اگر بر فرض من با نور مصاحبه میکردم یکی از سوالهام حتما این می بود؛ چرا حالا این یادداشت را نوشتی؟ سوال به جاییست. ویژگی این زمان چیه که تو را جلو آورده تا این یادداشت را بنویسی. اما از نظر فرشگردی‌ها این گناه کبیره است که اصلا از شاهزاده سوال کنی! باید همگی خفه شیم. فقط خفه.»

 

 

این توئیت باعث شد تا علیرضا کیانی از اعضای فرشگرد در توئیتی نسبت به خبرنگار بی بی سی موضع گیری کرد که به دلیل استفاده از الفاظ رکیک از انتشار آن معذوریم.

 

سیاوش اردلان یکی دیگر از خبرنگاران بی بی سی در پاسخ به توئیت فرانک عمیدی نوشت: «میخوایی باهاش مصاحبه کنی؟ چه ایده خوبی؟ مطمئنم سوالهایی ازش میپرسی که کمک کنه مخاطبان با شخص خودش اشنا بشن تا یک مقاله.»

 

عمیدی نیز در پاسخ به این توئیت نوشت: «دوست دارم باهاش مصاحبه کنم. البته اگر فرشگردی‌ها حکم اعدامم را صادر نکن در آینده.»

 

سیاوش اردلان بار دیگر در جواب توئیت عمیدی، فرشگردی ها را فحاش و دانشت و نوشت: « بابا بی خیال. خیلی فرشگردی ها فقط برند رضا پهلوی رو دستشون گرفتند. پسفردا اونم یه چیزی بگه خوششون نیاد بهش فحش میدن همونطور که داشتند با ترامپ میکردند. تو کارتو بکن زیاد به این ارایش های زودگذر سیاسی اعتنایی نکن.»

 

 

این توئیت ها باعث شد تا آرش سبحانی، از اعضای فرشگرد بار دیگر به بی بی سی حمله کرده و نوشت: « شما و دوستانتان از هر جا ناراحت هستید یک چماقی بر می‌دارید و به «فرشگردیها» حمله میکنید در صورتیکه اعضاء فرشگرد هیچ توهینی نکردند. منتقد رفتار دوگانه شما هستند و دلیل هم دارند. با احترام»

 

طرفداران حامی فرشگرد نیز با حمله به خبرنگاران بی بی سی از جمله عمیدی و اردلان نسبت به سیاست های این شبکه و خبرنگاران اعتراض کردند.

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top