خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ الاثنين ١٤ صفر ١٤٤١ Monday, October 14, 2019
کد خبر: 950368
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ - ۱۸:۳۳
انتقاد پاپ از فروش تسلیحات اروپا به عربستان سعودی
به ویژه اینکه منظور پاپ، کشتی های حمل بار است که طی هفته های پیش، با هدف بارگیری سلاح هایی به منظور استفاده در درگیری ها در یمن، در بنادر ایتالیا بارگیری شده اند.
انتقاد پاپ از فروش تسلیحات اروپا به عربستان سعودی انتقاد پاپ از فروش تسلیحات اروپا به عربستان سعودی
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، رهبر مسیحیان کاتولیک جهان از بستن درهای بنادر بر روی آوارگان و باز کردن آن براي بارگيري سلاح ها بمنظور حمله به یمن انتقاد کرد.
 

یورونیوز در این باره گزارش داد که پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان در مراسمی با انتقاد از متئو سالوینی نخست وزیر ایتالیا و کسانی که مانند او در اروپا درهای بنادر را بر روی سلاح ها باز و بر روی اشخاص می بندد، انتقاد کرده است.

به ویژه اینکه منظور پاپ، کشتی های حمل بار است که طی هفته های پیش، با هدف بارگیری سلاح هایی به منظور استفاده در درگیری ها در یمن، در بنادر ایتالیا بارگیری شده اند.

اولین پهلوگیری این کشتی ها، در تاریخ 20 ماه مه سال 2019 میلادی در شهر جنووا در ایتالیا بوده است. اما روز پس از آن، بدون موفق شدن به بارگیری سلاح ها بر اساس برنامه ریزی به عمل آمده، این کشتی بندر را ترک کرده بود. دلیل آن نیز برگزاری اعتصاب کارکنان بندر جنووا بود که به همراه انجمن های خواستار صلح، علیه این اقدام (دولت ایتالیا) اعتصاب کردند.

پس از این ماجرا، این بار نوبت بارگیری یک کشتی دیگر بود که در شب 31 ماه مه سال 2019 میلادی به بندر کالیاری در ایتالیا رسید تا بمب هایی را بارگیری کند تا این بمب ها توسط ائتلاف به رهبری عربستان سعودی در جنگ در یمن استفاده شود.

در همین زمینه، پاپ در سخنانی اعلام کرد، این بمب های هزینه بر که توانایی برجای گذاشتن ویرانی هایی را دارند و حتی بر کودکان نیز رحم نمی کنند، با بنادر باز در اروپا مواجه هستند. این در حالی است که اشخاصی نیز در حال فرار و سوار بر کشتی ها و در جستجوی امید و آرزو هستند. اما نمی دانند کدام بنادر می توانند آنها را پذیرش کنند.

پاپ سپس با خطاب قرار دادن فروشندگان سلاح ها و با بیان اینکه آنها "فروشندگان مرگ" هستند، گفت: در اغلب موارد به خشم و غضب خدا فکر می کنم که شامل مقامات کشورهایی خواهد شد که این مقامات صحبت از صلح می کنند، اما سلاح هایی را به منظور جنگ افروزی می فروشند. این ریاکاری، یک گناه است.

رهبر کاتولیک های جهان در خصوص آوارگان و موضوع مهاجرت نیز خواستار پذیرش دائمی آوارگان شد.

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top