خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ السبت ١٧ ذو القعدة ١٤٤٠ Saturday, July 20, 2019
 
کد خبر: 952912
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۱۲:۵۵
بیشترین درخواست مردم از آستان امام رضا(ع) چیست؟
سامانه پاسخگویی آستان قدس رضوی در مدت کوتاه راه‌اندازی‌ به پلی نظام‌مند برای دریافت سؤالات و درخواست‌های مخاطبان این آستان نورانی تبدیل شده تا لبخند رضایت بیش از پیش برلبان زائران و مجاوران قرار گیرد.
آستان امام رضا(ع) بیشترین درخواست مردم از آستان امام رضا(ع) چیست؟
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز، شهر مشهد و در رأس آن بارگاه منور رضوی همواره به عنوان مهمترین قطب مذهبی پذیرای خیل عظیم زائران داخلی و خارجی است. تشرف بالغ بر ۲۵ میلیون زائر به صحن و سرای بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) طی سال‌های اخیر حاکی از توجه و علاقه شیفتگان اهل بیت(ع) به قبله هشتم به عنوان ملجاء و مأمن مسلمانان است.

 

بدیهی است حضور میلیونی زائران همواره نیازمند ایجاد بستر مناسب در زمینه‌های مختلف رفاهی، خدماتی، فرهنگی و... است. اگرچه مسئولان و خادمان بارگاه منور رضوی همواره درصدد تسهیل امور مربوط به زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی هستند، اما گاهی زاویه نگاه زائران به این خدمت‌رسانی زمینه ارائه مناسب‌تر خدمات را فراهم می‌کند. نشستن پای حرف زائران و مجاوران خود نیازمند بستری است که آستان قدس رضوی تلاش می‌کند تا با استفاده از فن‌آوری‌ها و تکنولوژی‌های مدرن ارتباطی روز، بهترین شنونده مخاطبان خود باشد.

 

سامانه سپاس پلی برای دریافت سؤالات مخاطبان

شماره ملی ۱۳۸ و راه‌اندازی سامانه سپاس (سامانه پاسخگویی آستان قدس رضوی) درکنار دیگر ابزارهای ارتباطی آخرین پلی است که چندی پیش به منظور پاسخگویی نظام‌مند به انواع و اقسام سؤالات مردمی در آستان قدس رضوی ایجاد شد تا موجب تسهیل ارتباط مردم با آستان قدس رضوی، پاسخگویی به سؤالات و شبهات و در نهایت بازخوردسنجی از فعالیت‌ها و تحلیل پیام‌های مردمی برای به دست آوردن دید روشنی از نیازها و دغدغه‌های زائران و مجاوران حضرت شود.

 

پاسخگویی ۲۴ ساعته با کمک ۴۰۰ خادمیار رضوی

این مرکز پاسخ‌گویی در حال حاضر با حضور بیش از ۴۰۰ خادمیار خواهر و برادر طی سه شیفت در تمام روزهای سال پاسخگوی مخاطبان تلفنی و مراجعان حضوری مرکز جامع ارتباطات مردمی است. در صورتی که مخاطب سؤالی داشته باشد و اطلاعات مربوطه در این بانک اطلاعاتی ثبت شده باشد، بلافاصله توسط خادمیار پاسخگویی صورت می‌پذیرد، در غیر این صورت پیام مردمی ثبت شده مورد رسیدگی و در نهایت پاسخگویی قرار می‌گیرد.

در حال حاضر موضوع اطلاع‌رسانی برنامه‌های حرم، ساختار و اطلاعات حوزه‌های آستان قدس رضوی، شرح خدمات در حرم مطهر و در سیستم اداری و شیوه بهره‌مندی از آن، دریافت نظرات و پیشنهادات و انتقادات، ثبت شکایات مردمی و ...توسط این مرکز پاسخ داده می‌شود.

 

غذای متبرک و خادمی آستان عمده‌ترین سؤال مخاطبان

مروری بر عملکرد این مجموعه طی مدت کوتاهی که از راه‌اندازی آن می‌گذرد حاکی از نیاز زائران و مجاوران حضرت رضا(ع) به پاسخگویی است. این سامانه نرم‌افزاری است که تماماً با توان داخلی طراحی و پیاده سازی شده و با هدف خودکار‌سازی بخشی از فرایندها، سرعت در پاسخگویی، بهبود فرایند پی‌گیری، نمایش کامل فعالیت‌های اپراتورها و مخاطبان و امر پاسخگویی، گزارش دهی مدیریتی کامل و فراهم کردن امکان فرا تحلیل و ... در مرکز مستقر شده است.

این سامانه از ابتدای راه‌اندازی تاکنون قریب به ۲۰۰ هزار تماس از سراسر کشور داشته است و این حاکی از آن است که با وجود ابزارهای مختلف ارتباطی با زائران و مجاوران، راه‌اندازی مرکز پاسخگویی در این سطح از نیازهای آستان قدس رضوی بوده است.

عمده‌ترین سؤال مخاطبان این مجموعه مربوط به غذای متبرک، خادمی، مباحث رفاهی، گیت‌های ورودی و مراسم‌های حرم بوده است.

اگر چه عمر سامانه پاسخگویی آستان قدس رضوی در سطح ملی کوتاه است، اما بازخورد مثبت آن تاکنون از یک سو و ظرفیت ارتباطی در مجموعه آستان قدس رضوی از سوی دیگر انگیزه خادمان این آستان را در راستای تکمیل و تسهیل ارتباط با حوزه‌های مختلف بیش از پیش مضاعف می‌کند.

 

فارس

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top