بازگشت به نسخه باکیفیت

فرهنگی

۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۰۶:۰۰

فیلم/ جدیدترین تلاوت «محمود شحات‌انور» در آفریقای جنوبی

«محمود شحات‌انور» قاری برجسته مصری در ماه اخیر به آفریقای جنوبی سفر کرد که به درخواست مسئولان این کشور هفته گذشته در یکی از استودیوهای این کشور به تلاوت سوره مبارکه «رحمن» پرداخت
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۲۳:۳۳

اظهارنظر دردسرساز و حمله به هنرمند زن سرشناس در فضای مجازی

مارگارت اتوود پس از واکنش‌های منفی بسیار به یادداشتش درباره هشتگ «MeToo» اعلام کرد شاید تا مدتی از شبکه‌های اجتماعی کناره گیرد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۲۳:۲۱

ناصر ملک‌محمدی درگذشت

ناصر ملک‌محمدی، روزنامه‌نگار پیشکسوت صبح امروز (۲۶ دی‌ماه) در سن ۸۲ سالگی دار فانی را وداع گفت.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۲۳:۰۰

پیکرم برنگشت دنبال آن نگردید

شهید شاهمیری قبل از شهادت گفته بود اگر پیکرم برنگشت دنبالش نگردید. او شهید شد و مدت سه سال پیکرش در گمنامی ماند تا اینکه تفحص و شناسایی شد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۲۲:۳۰

نخواندن نماز، حبط ونابودی ساير اعمال نيك انسان

(در معارف و تعاليم ما آمده است كه قبول اعمال نيك انسان در گرو قبولي نماز است، حالا فرض بفرماييد فرد تارك الصلاتي را كه كارهاي خير زيادي انجام داده – كافر باشد يا مسلمان - حالا مزد اين اعمال چه مي شود؟ آيا اين مساله با عدالت خداوند منافات ندارد؟)
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۲۲:۰۰

مدیریت روابط عاشقانه پس از ازدواج

زوجین باید بدانند رابطه عاشقانه آنها نسبت به هر چیز دیگر در زندگی در اولویت است
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۲۱:۳۰

تمایل دختران به زندگی با مردان میانسال

ازدواج ناامن می‌تواند منجر به گرایش بیشتر زنان به ازدواج با مردان مسن شود‎
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۲۱:۰۰

عاقبت دردناک خیانت یک زن به شوهرش +عکس

متاسفانه فرهنگ بدپوششی باعث سستی روابط اجتماعی در بین خانواده‌ها شده است.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۲۰:۳۰

مهندسی که نامش برای اسرائیل خوف‌آور بود +عکس

یحیی، مهندسی بود که نامش برای اسرائیلی ها خوف آور بود زیرا هر وقت تصمیم به انجام کاری می گرفت ناامنی و مرگ را برای ساکنان سرزمین اشغالی به دنبال داشت.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۲۰:۱۳

عکس/ گفتگوی صمیمانه مدعوین کنفرانس اتحادیه بین المجالس با رهبر انقلاب

شرکت‌کنندگان در سیزدهمین کنفرانس اتحادیه بین المجالس سازمان همکاری اسلامی عصر سه‌شنبه 25 دی 1396 با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند. پس از این دیدار، ایشان با تعدادی از مدعوین به صورت چهره به چهره صحبت نمودند.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۲۰:۰۰

افرادی که امیر‌المؤمنین(ع) با دیدنشان برخود می‌لرزید

پیامبر اسلام(ص) خطاب به یارانش فرمود: می‌دانید خداوند چه کسانی را در قیامت نمی‌سوزاند؟ گفتند: نه، پیامبر خدا فرمود: افرادی که نرم و خوش برخورد هستند و با مردم مأنوس می‌شوند، خداوند بدن آنها را بر جهنم حرام کرده است.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۱۹:۳۰

جشن طلاق ریشه در کدام ضعف شخصیتی دارد؟

یک روانشناس و زوج درمانگر می گوید: «آنها که جدایی و طلاق شان را جشن می گیرند و به همه نشان می دهند دارای شخصیتی هیجانی هستند و در حقیقت به پختگی و رسش قطعی و واقعی نرسیده اند.»
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۱۸:۳۳

شاخص های حکومت پهلوی و انقلاب اسلامی در یک نگاه +فیلم

براساس آمار رسمی کشور، بخش بزرگی از شهر‌ها و روستاهای کشور در آستانه‌ انقلاب اسلامی محروم از پزشک و امکانات بهداشتی بودند؛ با یک مقایسه آماری می‌توان تفاوت وضعیت بهداشت، درمان و سلامت مردم درحکومت پهلوی و بعد از انقلاب اسلامی را متوجه شد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۱۸:۳۰

فیلم/ ادعای اصرار رهبر انقلاب برای ارتباط با علمای اهل سنت!

ملازاده مجری شبکه وهابی در یکی از برنامه های خود مدعی می شود در سالهای نخستین انقلاب اسلامی، به اقتضای مراوده با یکی از علمای اهل سنت ایران، چند مرتبه با رهبر معظم انقلاب دیدار داشته است. اگرچه نمی توان این ادعاها را به راحتی پذیرفت، اما تعاریف وی از شخصیت مقام معظم رهبری، نشان از جایگاه مهم ایشان حتی در نزد دشمنان دارد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۱۸:۰۰

داستان اسرارآمیز نبش قبر شاعر بزرگ ایران در زمان پهلوی

حکیم خیام نیشابوری، شخصیتی است که به واقع دستاوردهای بی نظیرش در ریاضیات، ستاره شناسی، موسیقی و فلسفه بدون چون و چرا اثبات شده است ولی شهرت حکیم در میان اکثریت مردم به واسطه رباعیات اوست که برخی از آن رباعیات به خیام نسبت داده شده است.