بازگشت به نسخه باکیفیت

دینی

۱۳۹۷/۰۶/۳۱ - ۱۴:۵۷

دولت هند سه طلاقه کردن زنان اهل سنت را جرم اعلام کرد

دولت هند روز چهارشنبه گذشته دستورالعمل ویژه‌ای را به تصویب رساند که سه طلاقه شدن زنان مسلمان اهل سنت را ممنوع و آن را جرم قابل پیگرد قانونی اعلام می‌کند.
۱۳۹۷/۰۶/۲۲ - ۱۷:۴۰

سیاست‌مداری که بخواهد با مکر و خدعه دیگران را فریب دهد جایگاهش آتش خواهد بود

به گفته امام علی علیه السلام سیاست‌مداری که بخواهد با مکر و خدعه دیگران را فریب دهد یا رأی آنان را به دست آورد جایگاهش آتش خواهد بود و خداوند در این مورد با کسی تعارف ندارد.
۱۳۹۷/۰۶/۲۲ - ۱۶:۲۰

از هوای نفستان بر حذر باشيد چنانچه از دشمنتان حذر ميكنيد

امام صادق علیه السلام فرمود: از هواهاى (نفسانى) خود بر حذر باشيد و بترسيد چنانچه از دشمنان حذر ميكنيد، زيرا چيزى براى مردان دشمن‌تر از پيروى هواهاى خودشان نيست.
۱۳۹۷/۰۶/۱۳ - ۰۸:۱۹

برخلاف مسیحیت تحریف شده، اسلام دینی عقلانی است که به عقل‌ورزی تشویق می‌کند

یکی از اشکالاتی که عمدتا از سوی فلاسفه غربی به دین وارد می‌شود تضاد بین عقل و دین است بدین معنا که عقل و دین با یکدیگر قابل جمع نیستند، اما باید گفت این اشکال ناظر به دین مسیحیت بوده و در اسلام مسئله به این شکل نیست.
۱۳۹۷/۰۶/۱۱ - ۲۱:۳۳

بد‌اخلاقی و تنگ‌خلقی با دیگران، هیچ نسبتی با اسلام ندارد

بداخلاقی امری است که برخی، چه مسلمان و غیر مسلمان به آن مبتلا هستند اما با توجه به جایگاه حسن خلق و خوش‌اخلاقی در اسلام این رذیله از سوی مسلمان پذیرفتنی نیست.
۱۳۹۷/۰۶/۱۰ - ۲۰:۴۲

نظر اسلام در مورد رضایتمندی به قضای الهی

بنده مؤ منم را بهر سو بگردانم، برايش خير است، پس بايد بقضاء من راضى باشد و بر بلاى من صبر كند و نعمتهايم را سپاسگزارد تا او را در زمره صديقين نزد خود ثبت كنم.
۱۳۹۷/۰۶/۹ - ۱۹:۲۳

عبادت بدون تسلیم بودن در مقابل اهل بیت کافی نیست

امام صادق(ع) فرمود: اگر مردمى خداى يگانه بى‌شريك را عبادت كنند و پس از همه اينها نسبت به چيزى كه خدا يا رسولش كرده بگويند: چرا بر خلاف اين نكرد؟ به همين سبب مشرك می‌باشند.
۱۳۹۷/۰۶/۶ - ۱۴:۱۷

پیامبر اکرم‌(ص) را بیشتر بشناسیم/ دستور قرآن به الگوبرداری مسلمانان از ایشان

پیامبر اکرم‌(ص) می‌فرمود: چه نيكوست ثروتى كه از راه مشروع به دست آيد براى آدمى كه شايسته داشتن ثروت باشد و بداند چگونه آنرا صرف كند. و هم می‌‏فرمود: مال و ثروت، كمك خوبى است براى تقوا.
۱۳۹۷/۰۶/۴ - ۲۳:۳۵

سازگاری معقولانه با دیگران لازمه ایمان است

یکی از صفات بسیار لازم برای یک مسلمان سازگاری با دیگران است. امام باقر علیه السلام در این مورد می‌فرمایند: «آنكس كه ناسازگارى بهره اش گردد ايمان از او در پس پرده رود.»
۱۳۹۷/۰۶/۴ - ۲۲:۴۹

معرفی عالم واقعی از نظر اسلام

حضرت امام صادق علیه السلام می‌فرمایند: مراد به علما كسى است كه كردارش گفتارش را تصديق كند و كسى كه چنين نباشد عالم نيست.
۱۳۹۷/۰۶/۲ - ۱۰:۰۵

با نیکی به پدر و مادر به ثروت دنیایی و مقامات معنوی برسیم

یکی از مسائلی که اثر وضعی عجیبی در رزق مادی و معنوی انسان در همین دنیا دارد احترام و نیکی به پدرو مادر و همچنین دعای برآمده از وجود آنها در حق فرزند است.
۱۳۹۷/۰۶/۲ - ۰۸:۵۵

آیاتی تکان دهنده از قرآن کریم در مورد مال و ثروت

خداوند متعال در قرآن کریم، در آیات 33 تا 35 سوره زخرف با بیانی بسیار تکان دهنده کم ارزشی متاع دنیوی را بیان می‌کند. در حقیقت اين آيات بیانگر نظام ارزشى اسلام است.
۱۳۹۷/۰۶/۲ - ۰۸:۰۳

مهمانی حضرت ابراهیم که موجب ایمان آوردن مهمان شد

حضرت ابراهيم عليه السّلام هرگز تنها و بدونِ مهمان غذا نمي خورد. گاهي كه مهمان نداشت، سرِ راه مي ايستاد، هر مسافري كه رَد مي شد او را دعوت به خوردن مي نمود .
۱۳۹۷/۰۵/۳۱ - ۲۲:۳۸

هزاران نفر در استرالیا نماز باران خواندند

سی هزار مسلمان روز سه‌شنبه در شهر سیدنی استرالیا جمع شدند تا برای رفع خشکسالی، نماز باران بخوانند.
۱۳۹۷/۰۵/۲۸ - ۲۲:۵۶

آیت الله سید محمد تقی خوانساری و نماز باران

در شهريور 1320 كه متفقين در ايران به طور انبوه حضور يافتند، در آن موقع موجي از قحطي و نابساماني در كشور به راه افتاد. اشغال هنوز ادامه داشت كه زمين‌هاي مساعد و وسيع شهر قم – كه به صورت ديم كشت مي‌شد – با گذشت دو ماه بهاري از سال 1323 هنوز تشنه بودند.