بازگشت به نسخه باکیفیت

دینی

۱۳۹۷/۰۵/۱ - ۰۷:۰۰

حضرت مسلم به امام حسین (ع) برای دعوت به کوفه چه نوشت؟

حضرت مسلم برای امام حسین (ع) نوشت: یا بن رسول الله در آمدن عجله کنید که در کوفه صد هزار شمشیر دارید...
۱۳۹۷/۰۴/۳۱ - ۲۱:۵۸

استقبال شیعیان و اهل سنت از پرچم مطهر حرم رضوی +فیلم

کاروان «زیر سایه خورشید» حرم رضوی همراه با پرچم متبرک حرم امام رضا (ع) با سفر به کشورهای مختلف مورد استقبال مردم آنها قرار گرفتند.
۱۳۹۷/۰۴/۳۱ - ۱۹:۳۱

زیارت معصومین(ع) رمز بقای شیعه

زیارت در احیا و بقای تشیع آثار بسیاری دارد و اگر زیارت قبور مقدس نبود نمی توانستیم به شیوه مطلوب به آشنایی مردم با آموزه های دینی برسیم.
۱۳۹۷/۰۴/۳۱ - ۱۵:۲۰

قرآن دستور زندگی و راه رهایی امت و اصلاح بشریت است

قرآن کریم دستور زندگی است که مسلمانان نباید آن را کنار بگذارند، بلکه باید مونس، همنشین و بهار دل های آنان باشد.
۱۳۹۷/۰۴/۳۱ - ۱۵:۱۸

نمایش وحدت شیعه و سنی در نقطه صفر مرزی زیر پرچم رضوی

کاروان حامل پرچم حرم مطهر ثامن الحجج(علیه السلام) در روستای آبگرم بخش گزیک حضور یافت و در این مراسم به وحدت هر چه بیشتر و دوری از تفرقه میان مذاهب اسلامی و علی الخصوص شیعه و سنی تاکید شد.
۱۳۹۷/۰۴/۳۱ - ۱۵:۱۷

ادعای احمد الحسن درباره میوه ممنوعه ای که باعث هبوط حضرت آدم شد

مسأله‌ای که در این دوره از انحرافات مهدویت مشاهده می‌شود، تنوع در ادعاهاست؛ به‌این‌صورت که تا قبل از این، افرادی ادعای مهدویت یا نیابت می‌کردند، ولی در این دوره، ادعاهای دیگری – مانند همسری امام زمان(ع)، تطبیق علائم ظهور بر بعضی افراد به استناد حدث و گمان – نیز مشاهده می شود.
۱۳۹۷/۰۴/۳۱ - ۱۵:۱۷

اخلاق همسرم موجب شد به مکتب تشیع تشرف پیدا کنم

صدای گفتمان تشیع حقیقی می بایست به شکل صحیح در اروپا و آلمان شنیده شود و من با تمام وجود و علاقه ام به مکتب اهل بیت علیهم السلام، برای رسیدن به این هدف تلاش می‌کنم.
۱۳۹۷/۰۴/۳۰ - ۲۲:۵۳

رحلت آیت الله مرتضی تهرانی

آیت‌الله مرتضی تهرانی مشهور به حاج آقا مرتضی از اساتید فقه و اخلاق تهران و برادر بزرگتر مرحوم آیت‌الله حاج‌آقا مجتبی تهرانی و از شاگردان برجسته امام خمینی(ره) دار فانی را وداع گفت.
۱۳۹۷/۰۴/۲۸ - ۲۳:۴۹

وظیفه علما دخالت در سیاست است

کاشف الغطاء سياست را جزء دين مى شمرد و درباره خودش مى گفت: «من از فرق سر تا كف پا غرق در سياست هستم و دخالت در سياست از وظايف حتمى من است و اگر دخالت نكنم خود را در پيشگاه خدا و وجدان مسئول مى بينم .»
۱۳۹۷/۰۴/۲۸ - ۲۱:۴۲

مخالفت اهل سنت با وهابیت +فیلم

یکی از عقاید فرقه وهابیت بدعت زیارت، بلکه شرک بودن زیارت قبور است امری که بارها توسط اهل سنت رد شده و مورد انتقاد قرار گرفته است.
۱۳۹۷/۰۴/۲۸ - ۲۰:۲۶

جایگاه حضرت شاهچراغ در نزد امام موسی کاظم (ع)

شیخ مفید در کتاب ارشاد می فرماید: احمد بن موسی جلیل القدر و فوق العاده با تقوا بود و پدرش ابوالحسن موسی بن جعفر (علیه السلام) او را بسیار دوست داشت و بر دیگران مقدم می‌شمرد.
۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۱۷:۳۴

لجاجت و رسوایی مدیر شبکه وهابی +فیلم

مدیر شبکه وهابی موسوم به «وصال حق» در راستای تحریک اهل سنت بر علیه شیعیان منکر فتوای علمای شیعه در حرمت توهین به مقدسات اهل سنت می‌شود که در ادامه با اعتراض بینندگان مواجه می‌گردد.
۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۱۵:۳۳

بوسیدن دست شاه سعودی جایز است!

خدمتی مدیر شبکه سعودی کلمه ادعای جدیدی را مطرح کرد و گفت: بوسیدن دست پادشاه عربستان جایز اما بوسیدن دست امام خمینی (ره) و علماء بزرگ شیعه حرام است.
۱۳۹۷/۰۴/۲۵ - ۱۶:۳۷

دعوت به وطن فروشی توسط عرفان ثابتی لیدر مبلغ بهائیت

دفاع از خاک و وطن یک تعصب میهن پرستانه، تاسف آور و دردناک است.
۱۳۹۷/۰۴/۲۴ - ۲۲:۰۱

تهدید روحانی اهوازی توسط شبکه وهابی+ فیلم

شبکه وهابی «احوازنا» به زبان عربی برنامه پخش می‌کند و هدف آن تبلیغ وهابیت در مناطق عرب زبان ایران است. این شبکه به تازگی یکی از روحانیون سرشناس شیعه اهواز را مورد تهدید قرار داد.