بازگشت به نسخه باکیفیت

اقتصادی

۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۲۰:۰۲

راه مقابله با کم‌ فروشی اینترنت

درحالی که کم‌فروشی شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی توسط رگولاتوری محرزشده است،کاربران برای اطمینان از کیفیت وسرعت اینترنت خودمی‌توانند سرویس‌شان را بررسی کنند و از انطباق این شرایط با قرارداد خود مطمئن شوند.
۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۹:۳۵

تحریم‌های زنجیره‌ای هواوی در آمریکا آغاز شد

یک شرکت همکار اپل نیز به تحریم های فناورانه آمریکا بر علیه هواوی پیوست. در عین حال اینتل، کوالکوم، برودکام و غیره محدودیت هایی را بر علیه این شرکت چینی اعمال کرده اند.
۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۹:۱۵

کاهش لحظه‌ای قیمت خودرو در بازار / افت ۹ میلیونی پراید

مصوبه اخیر مجلس برای سپردن قیمت‌گذاری خودرو به شورای رقابت و هم‌چنین سیرنزولی نرخ ارز موجب کاهش قیمت خودرودربازارشد.این روند نزولی طوری است که برای خودروها نرخ لحظه‌ای تعیین می‌شودوالبته خریداران فعلا دست نگه داشته‌اند.
۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۸:۴۰

ضرورت دریافت مالیات بـر عایدی سرمایه

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: اخذ مالیات بر مبنای عایدی سرمایه در شرایط فعلی اقتصاد برای حمایت از تولید لازم و ضروری است.
۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۸:۱۰

ادامه روند کاهش قیمت گوشت قرمز

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام: قیمت دام زنده در سه ماه گذشته ۱۲ تا ۱۵ هزار تومان کاهش داشته و این روند ادامه می‌یابد.
۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۷:۴۵

جزئیات طرح جدید دولت برای مستاجران

مقام مسئول وزارت راه و شهرسازی با بیان جزئیات جدید از طرح دولت برای ساماندهی بازار اجاره‌بهای مسکن، گفت: "کمیته ملی تعیین نرخ افزایش اجاره‌بها" با حضور تمام ذی‌نفعان از جمله بانک مرکزی، وزارت راه، مجلس و... تشکیل شده است.
۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۷:۱۵

ترافیک کشتی‌ها در بنادر ایران به بالاترین سطح خود رسید

معاون وزیرراه وشهرسازی با اعلام این‌که طرح‌های توسعه‌ای بنادر کشور بدون توقف درحال اجراست ازپرترافیک بودن بنادرخبرداد و گفت:تا ۲ ماه آینده ۱۲دستگاه ار تی جی به مجموعه امکانات بندرشهیدرجایی اضافه می‌شود.
۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۶:۵۸

پارچه عمامه هم وارداتی است !

صنعت نساجی ایران که زمانی حرفی برای گفتن داشت سالهاست متکی به واردات شده و اقلامی پرمصرف که تولیدشان در داخل ممکن است، از طریق واردات تامین می شود؛حالا گروهی جوان در تلاشند ورق را برگردانند.
۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۶:۵۱

کشورهای دیگر با پرمصرف‌ها چه می‌ کنند ؟

هرچند در برخی از کشورها نه تنها تعرفه مصارف مازاد بر الگو بلکه تعرفه کل مصرف مشترکین پرمصرف به نرخ واقعی محاسبه می شود اما در ایران بهتر است ضمن تعیین الگوی صحیح مصرف برق، تنها تعرفه مازاد بر الگو و به نرخ خورشیدی تعیین شود.
۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۶:۴۵

چرا نرخ بیکاری ایران ۳ برابر چین است ؟

نرخ بیکاری کشور چین با یک میلیارد و ۳۸۰ میلیون نفر جمعیت ۴.۴ درصد است، اما نرخ بیکاری ایران با ۸۰ میلیون جمعیت، ۱۲ درصد است. چرا؟
۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۶:۴۰

وام ۲۰ میلیونی در انتظار فرزندان بازنشستگان

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری از پرداخت وام ۲۰ میلیون تومانی وام ازدواج به فرزندان بازنشستگان از عید فطر امسال خبر داد.
۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۶:۲۵

دلایل افت بهای ارز در روزهای اخیر

اصلی‌ترین عامل کاهش نرخ ارز در روزهای اخیر، افزایش شدید عرضه درهم از کانال دبی بوده است.
۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۶:۲۰

چرا لاستیک خودرو گران شد ؟

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک در خصوص دلایل افزایش قیمت تایر پراید در بازار افزود: هر کالایی که تقاضایش زیاد و عرضه اش محدود باشد، به طور حتم شاهد افزایش قیمت خواهد بود.
۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۵:۴۰

گاز CNG از فردا گران می شود

از آنجایی که فروش گاز CNG‌ در جایگا‌ه‌های سوخت بر اساس واحد کیلوگرم انجام می شود، با تبدیل واحدها و بر مبنای مصوبه هیئت وزیران، قیمت فروش هر کیلوگرم سوخت CNG که هم‌اکنون ۶۰۰۰ ریال است، از ساعت ۲۴ امشب به ۶۵۶۸ ریال افزایش می یابد.
۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۵:۴۰

قیمت یک سیخ جگر، دل و قلوه چند ؟

رئیس اتحادیه فروشندگان دل و جگر و قلوه گفت: بنابر روال سال‌های گذشته میزان تقاضای این محصولات در ماه مبارک رمضان کاهش یافته و این در حالی است که میزان ذبح و عرضه جگر در بازار نیز با افت همراه بوده است.