خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ الأحد ١٠ ربيع الثاني ١٤٤١ Sunday, December 8, 2019
آخرین مطالب کلید واژه
شیر خشک نوزاد ۱۰ درصد گران شد

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد از افزایش ۱۰ درصدی قیمت این کالا خبر داد و گفت: سازمان غذا و دارو دیروز سرانجام درخواست تولیدکنندگان را اجابت و با افزایش قیمت این محصول موافقت کرد.

تصاویر/ تشییع نوزاد ۱۴ ماهه فلسطینی در غزه

مردم فلسطین امروز پیکر «صبا محمود أبو عرار» نوزاد ۱۴ ماهه و مادرش را که شب شنبه در بمباران هوایی جنگنده های صهیونیست به غزه، به شهادت رسیده بودند را تشییع کردند.

چه افرادی از گرفتن روزه ماه رمضان معاف هستند ؟

متاسفانه دربرخی موارد شاهداین هستیم که افراد بدون مشورت و نظر پزشک روزه می‌گیرند؛بنابراین به سیستم بدنی خودآسیب واردمی‌کنند،عمل روزه‌داری بایدتحت‌نظر پزشک وتایید اوصورت بگیرد.

حقایقی جالب در مورد چشم سبز‌ها

ازمیان رنگ‌های چشم متفاوتی که وجوددارند،رنگ سبزچشم ازرنگ‌های نادری ست که توجهات زیادی رابه سمت خودجلب می‌کند.شایددلیل آن کم بودن این رنگ چشم نسبت به دیگررنگ‌هاباشد،اماهرچه هست جذابیت آن غیرقابل انکار است.حقایق جالبی درمورد افرادی که چشمان سبزرنگی دارند وجوددارد که اگردوست داریددرمورد آن‌ها بیشتر بدانید،در ادامه مطلب همراه مان باشید.

آمار عجیب از ولادت نوزادان در مناطق سیل زده

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشوردرباره آمارتولدنوزادان درمناطق سیل زده توضیحاتی داد.

تاثیر نوع زایمان بر سلامت تنفسی نوزاد

طبق نتایج مطالعات، نوع زایمان بر رشد ترکیب میکروبی روده (میکروبیوم های روده) در نوزادان، بدون توجه به مصرف آنتی بیوتیک توسط مادر، تأثیر دارد. همین مسئله می‌تواند بر سلامت تنفسی نوزاد هم در طول اولین سال عمرش تأثیر گذارد.

دلایل سنگین وزنی نوزادان چیست ؟

ازعلل وزن بالای نوزادهنگام تولدرامی‌توان چاقی مادروبیماری دیابت مادرذکرکرد.ازدیگرعوامل بزرگ بودن جنین پسر،زایمان‌های متعدد،بارداری طولانی مدت،سابقه نژادی یاهمان عوامل وراثتی زایمان درخانواده وبه دنیا آوردن نوزادبا وزن بالای چهارکیلوگرم است.

انسولین بالا در نوزادان می تواند منجر به آسیب مغزی شود

محققان می گویندنوزادان متولدشده بامیزان بالا انسولین ممکن است دچارآسیب مغزی دائمی ومعلولیت درطول زندگی شوند.

هوش مصنوعی رشد نوزادان را پیش‌بینی می‌ کند

پژوهشگران آمریکایی موفق شدندبرای بررسی رشدشناختی مغزنوزادان ازیک روش مبتنی برهوش مصنوعی استفاده کنند.

مرگ ۱۱ نوزاد در بیمارستانی دولتی، تونس را به لرزه درآورد

ده‌ها فعال حقوق بشری در تونس در اعتراض به فوت ۱۱ نوزاد شیرخوار در بیمارستان دولتی پایتخت این کشور دست به تظاهرات زدند...

دارو‌هایی که نباید به نوزاد بدهید

دادن داروبه نوزاد مساله مهمی است که نبایدسرسری ازکنارش گذشت.همیشه قبل ازدادن دارو باپزشکتان مشورت کنید.نوزادان نسبت به افرادبالغ واکنش وحساسیت‌های دارویی شدیدتری ازخودنشان می‌دهند.

ویدئو / تشکی که نوزاد را آرام می کند

یک تشک مخصوص نوزادابداع شده که صداهاوحرکات رحم مادررابااستفاده ازارتعاشات وسروصدای سفیدتقلیدمی کند. این محصول که Tranquilo Mat نام دارد به نوزادان کمک می کندسریع ترخواب بروند.همچنین این تشک کوچک می توانددرچند ثانیه نوزادبی قرارراآرام کند.

بهبود روند رشد مغز نوزاد با مصرف تخم مرغ

طبق نتایج محققان،تغذیه نوزادان باتخم مرغ موادمغذی موردنیازبرای مغزبهتررابرایشان فراهم می کند.

پوشک بچه هوشمند اختراع شد + عکس

یک استارتاپ کره‌ای یک حسگرجدیدتوسعه داده است که به قسمت بیرون پوشک نوزادان وصل می‌شودومی‌تواندزمانی راکه نوزادخودراکثیف می‌کندبه والدین خبردهد.

کاهش ریسک ابتلا به دیابت در زنانی که نوزاد شیر می دهند

تحقیقات جدیدنشان می دهدشیردادن به نوزاد به مدت ۶ ماه یابیشتر به شکل قابل توجهی ریسک ابتلا به دیابت رادرزنان طی دوره میانسالی به نصف کاهش می دهد.

فرزند شما شبیه چه کسی خواهد شد ؟

هرمادری که باردارمی‌شود،دلش می‌خواهدبداندفرزندش شبیه چه کسی می‌شود؛شبیه او،همسرش،خانواده اویاخانواده همسرش و...، اما هیچ راهی نیست که بتوان فهمیدصفات وخصایصی که نوزادبه ارث می‌برد، به چه کسی رفته است.

ارتباط شیردهی به نوزاد و اندازه کوچک تر دورکمر مادر

نتایج یک مطالعه نشان می دهدشیردهی به نوزادبااندازه کوچک تردورکمرمادردرمدت یک دهه بعد اززایمان ارتباط دارد.

ویدئو / شوخی نابجای پدر با کودک ۶ میلیون بار دیده شد

فیلمی دلهره آور ازشوخی پدربافرزند نوزادش درشبکه‌های اجتماعی بازدید بیش از ۶میلیون کاربرراازآن خودکردهمانطورکه دراین فیلم دیده می‌شود،پدرکه به قصدشوخی نوزادچندماهه خودرابرروی دریاچه‌ی پوشیده ازبرف رهامی‌کند،ازعمق برف بی خبربوده وبعدازفرود آمدن نوازدبرروی سطح دریاچه ناگهان درانبوه برف ناپدیدمی‌شودخوشبختانه عملکردسریع پدرجان فرزندنوزادراازمرگ حتمی نجات می‌دهد.

نوزادی از رحم اهدایی یک متوفی متولد شد

محققان دانشگاه سائوپائولوخبرازتولدموفقیت آمیزاولین نوزادی می‌دهندکه رحم مادرش اهدایی وپیوندی ازیک شخص مرگ مغزی بوده است.

تصاویر برگزیده
آر اس اس ادامه
عکس | حضور عشاير عراق در حمايت از مرجعيت و تظاهرات مسالمت آميز
هزاران نفر از مردم عشائر عراق امروز در حمایت از مرجعیت عراق و تظاهرات مسالمت آمیز، تظاهرات گسترده ای را در بغداد انجام دادند.
../../detail/Photo/966500
عکس | پهپاد سعودی که در یمن سرنگون شد
رسانه های یمنی تصاویری از یک پهپاد سعودی که روز گذشته توسط سامانه های دفاعی نیروهای انصار الله بر فراز منطقه حیران در استان حجه سرنگون شده بود را منتشر کردند.
../../detail/Photo/966116
گزارش تصویری از یک شکار فوق‌العاده خطرناک برای امرار معاش
عده‌ای از فلسطینیان ساکن نوار محاصره شده‌ی غزه برای امرار معاش مجبورند در مرز مناطق تحت اشغال رژیم صهیونیستی به صید پرندگانی نظیر گنجشک بپردازند. با توجه به حساسیت منطقه و وحشیگری سربازان اسرائیلی، هر لحظه امکان دارد خود این صیادان توسط تک‌تیراندازهای اشغالگر...
../../detail/Photo/965987
عکس | اعتراض گسترده فرانسوی ها به خشونت علیه زنان
نزدیک به ۵۰ هزار نفر در پاریس در اعتراض به تبعیض و خشونت علیه زنان به خیابان رفتند اما سیاستمداران فرانسه از ناکامی در حوزه حفاظت از زنان می‌گویند.
../../detail/Photo/965332
عکس | نقاشی های دیواری معترضان عراقی در خیابان های بغداد
برخی از معترضان عراقی در جریان تظاهرات هایی که در حال حاضر در تعدادی از شهرهای عراق از جمله بغداد پایتخت این کشور برگزار می شود اقدام به ترسیم دیوار نویسی ها و نقاشی های اعتراض آمیز کرده اند.
../../detail/Photo/964967
عکس | استرالیا برای آتش ‌سوزی‌های فاجعه بار آماده می‌شود
با از راه رسیدن هوای داغ و خشک در روز سه شنبه مناطق وسیعی از سواحل شرقی استرالیا از جمله سیدنی خود را برای احتمال بروز بدترین آتش سوزی هایی آماده می کنند که این کشور ممکن است به خود ببیند.
../../detail/Photo/964907
ویدئوهای برگزیده
آر اس اس ادامه
فیلم| اطلاعاتی‌ها در لس‌انجلس نفوذ کرده‌اند!
«شهرام همایون» مدیر و مجری تلویزیون لس انجلسی "کانال یک" در توجیه بی‌ادبی‌ها و فحاشی‌های سلطنت طلبان مدعی شد که نیروهای اطلاعاتی جمهوری اسلامی در پوشش حامیان «رضا پهلوی» بین آن‌ها نفوذ کرده‌اند!
../../detail/Video/966648
فیلم| بی‌بی‌سی: محبوبیت «قاسم سلیمانی» فراتر از مرزهای ایران است
مجری بی‌بی‌سی: محبوبیت قاسم سلیمانی فراتر از مرزهای ایران است. "عطا هودشتیان" عضو سابق گروه سلطنت طلب ققنوس: من به عنوان ناسیونالیسم از حضور ایران در سوریه دفاع میکنم.
../../detail/Video/966710
فیلم | چرا اسرائیل به جای استفاده از اپوزیسیون، تروریست تربیت می‌کند؟
سالیان درازی است که اسرائیل به جای بکار گرفتن گروه های اپوزیسیون، به تربیت تروریست علیه ایران اقدام می کند؛ منشه امیر، از چهره های رسانه ای اسرائیل و نزدیک به نتانیاهو، در مصاحبه ای درباره عدم همکاری اسرائیل با این گروه ها توضیح داد.
../../detail/Video/966679
فیلم | پشت پرده راه اندازی رسانه‌های فارسی‌زبان با بودجه کشورهای غربی-عربی
مدیر یکی از شبکه های ماهواره ای لس آنجلسی، هدف کشورهای غربی و عربی در راه اندازی شبکه هایی همچون بی بی سی، صدای آمریکا و ... را مدیریت افکار عمومی ایران در راستای سیاست های این کشورها دانست.
../../detail/Video/966672
فیلم| مجری شبکه ضدایرانی: هم از عربستان پول می‌گیریم، هم از امریکا
«عقیل هاشمی» یکی از ایران‌ستیزترین مفتی ـ مجری های تلویزیون ماهواره‌ای "کلمه" است؛ شبکه‌ای که به زبان فارسی علیه کشور ما و مذهب تشیع فعالیت می‌کند. نامبرده در برنامه زنده با افتخار اعلام کرد که او و همکارانش سر در آخور عربستان و امریکا دارند.
../../detail/Video/966511
فیلم| رئیس‌ مجلس نمایندگان آمریکا: ترامپ «بزدل و بی‌رحم» است
../../detail/Video/966634
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top