خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ الأحد ٣٠ جمادى الأولى ١٤٤١ Sunday, January 26, 2020
آخرین مطالب کلید واژه
شیر خشک نوزاد ۱۰ درصد گران شد

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد از افزایش ۱۰ درصدی قیمت این کالا خبر داد و گفت: سازمان غذا و دارو دیروز سرانجام درخواست تولیدکنندگان را اجابت و با افزایش قیمت این محصول موافقت کرد.

تصاویر/ تشییع نوزاد ۱۴ ماهه فلسطینی در غزه

مردم فلسطین امروز پیکر «صبا محمود أبو عرار» نوزاد ۱۴ ماهه و مادرش را که شب شنبه در بمباران هوایی جنگنده های صهیونیست به غزه، به شهادت رسیده بودند را تشییع کردند.

چه افرادی از گرفتن روزه ماه رمضان معاف هستند ؟

متاسفانه دربرخی موارد شاهداین هستیم که افراد بدون مشورت و نظر پزشک روزه می‌گیرند؛بنابراین به سیستم بدنی خودآسیب واردمی‌کنند،عمل روزه‌داری بایدتحت‌نظر پزشک وتایید اوصورت بگیرد.

حقایقی جالب در مورد چشم سبز‌ها

ازمیان رنگ‌های چشم متفاوتی که وجوددارند،رنگ سبزچشم ازرنگ‌های نادری ست که توجهات زیادی رابه سمت خودجلب می‌کند.شایددلیل آن کم بودن این رنگ چشم نسبت به دیگررنگ‌هاباشد،اماهرچه هست جذابیت آن غیرقابل انکار است.حقایق جالبی درمورد افرادی که چشمان سبزرنگی دارند وجوددارد که اگردوست داریددرمورد آن‌ها بیشتر بدانید،در ادامه مطلب همراه مان باشید.

آمار عجیب از ولادت نوزادان در مناطق سیل زده

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشوردرباره آمارتولدنوزادان درمناطق سیل زده توضیحاتی داد.

تاثیر نوع زایمان بر سلامت تنفسی نوزاد

طبق نتایج مطالعات، نوع زایمان بر رشد ترکیب میکروبی روده (میکروبیوم های روده) در نوزادان، بدون توجه به مصرف آنتی بیوتیک توسط مادر، تأثیر دارد. همین مسئله می‌تواند بر سلامت تنفسی نوزاد هم در طول اولین سال عمرش تأثیر گذارد.

دلایل سنگین وزنی نوزادان چیست ؟

ازعلل وزن بالای نوزادهنگام تولدرامی‌توان چاقی مادروبیماری دیابت مادرذکرکرد.ازدیگرعوامل بزرگ بودن جنین پسر،زایمان‌های متعدد،بارداری طولانی مدت،سابقه نژادی یاهمان عوامل وراثتی زایمان درخانواده وبه دنیا آوردن نوزادبا وزن بالای چهارکیلوگرم است.

انسولین بالا در نوزادان می تواند منجر به آسیب مغزی شود

محققان می گویندنوزادان متولدشده بامیزان بالا انسولین ممکن است دچارآسیب مغزی دائمی ومعلولیت درطول زندگی شوند.

هوش مصنوعی رشد نوزادان را پیش‌بینی می‌ کند

پژوهشگران آمریکایی موفق شدندبرای بررسی رشدشناختی مغزنوزادان ازیک روش مبتنی برهوش مصنوعی استفاده کنند.

مرگ ۱۱ نوزاد در بیمارستانی دولتی، تونس را به لرزه درآورد

ده‌ها فعال حقوق بشری در تونس در اعتراض به فوت ۱۱ نوزاد شیرخوار در بیمارستان دولتی پایتخت این کشور دست به تظاهرات زدند...

دارو‌هایی که نباید به نوزاد بدهید

دادن داروبه نوزاد مساله مهمی است که نبایدسرسری ازکنارش گذشت.همیشه قبل ازدادن دارو باپزشکتان مشورت کنید.نوزادان نسبت به افرادبالغ واکنش وحساسیت‌های دارویی شدیدتری ازخودنشان می‌دهند.

ویدئو / تشکی که نوزاد را آرام می کند

یک تشک مخصوص نوزادابداع شده که صداهاوحرکات رحم مادررابااستفاده ازارتعاشات وسروصدای سفیدتقلیدمی کند. این محصول که Tranquilo Mat نام دارد به نوزادان کمک می کندسریع ترخواب بروند.همچنین این تشک کوچک می توانددرچند ثانیه نوزادبی قرارراآرام کند.

بهبود روند رشد مغز نوزاد با مصرف تخم مرغ

طبق نتایج محققان،تغذیه نوزادان باتخم مرغ موادمغذی موردنیازبرای مغزبهتررابرایشان فراهم می کند.

پوشک بچه هوشمند اختراع شد + عکس

یک استارتاپ کره‌ای یک حسگرجدیدتوسعه داده است که به قسمت بیرون پوشک نوزادان وصل می‌شودومی‌تواندزمانی راکه نوزادخودراکثیف می‌کندبه والدین خبردهد.

کاهش ریسک ابتلا به دیابت در زنانی که نوزاد شیر می دهند

تحقیقات جدیدنشان می دهدشیردادن به نوزاد به مدت ۶ ماه یابیشتر به شکل قابل توجهی ریسک ابتلا به دیابت رادرزنان طی دوره میانسالی به نصف کاهش می دهد.

فرزند شما شبیه چه کسی خواهد شد ؟

هرمادری که باردارمی‌شود،دلش می‌خواهدبداندفرزندش شبیه چه کسی می‌شود؛شبیه او،همسرش،خانواده اویاخانواده همسرش و...، اما هیچ راهی نیست که بتوان فهمیدصفات وخصایصی که نوزادبه ارث می‌برد، به چه کسی رفته است.

ارتباط شیردهی به نوزاد و اندازه کوچک تر دورکمر مادر

نتایج یک مطالعه نشان می دهدشیردهی به نوزادبااندازه کوچک تردورکمرمادردرمدت یک دهه بعد اززایمان ارتباط دارد.

ویدئو / شوخی نابجای پدر با کودک ۶ میلیون بار دیده شد

فیلمی دلهره آور ازشوخی پدربافرزند نوزادش درشبکه‌های اجتماعی بازدید بیش از ۶میلیون کاربرراازآن خودکردهمانطورکه دراین فیلم دیده می‌شود،پدرکه به قصدشوخی نوزادچندماهه خودرابرروی دریاچه‌ی پوشیده ازبرف رهامی‌کند،ازعمق برف بی خبربوده وبعدازفرود آمدن نوازدبرروی سطح دریاچه ناگهان درانبوه برف ناپدیدمی‌شودخوشبختانه عملکردسریع پدرجان فرزندنوزادراازمرگ حتمی نجات می‌دهد.

نوزادی از رحم اهدایی یک متوفی متولد شد

محققان دانشگاه سائوپائولوخبرازتولدموفقیت آمیزاولین نوزادی می‌دهندکه رحم مادرش اهدایی وپیوندی ازیک شخص مرگ مغزی بوده است.

تصاویر برگزیده
آر اس اس ادامه
جدیدترین تصاویر از خرابی های زلزله ترکیه
رسانه های ترکی تصاویر جدیدی از آثار خرابی های به جامانده بعد از زلزله روز گذشته 7 ریشتری در مناطق شرق ترکیه را منتشر کردند.
../../detail/Photo/972731
عکس | بازگشت میدان الخلانی در مرکز بغداد به حالت عادی
یک منبع امنیتی اعلام كرى امروز شنبه، فرماندهی عملیات بغداد شروع به برداشتن بلوک های بتونی از میدان الخلانی در مرکز پایتخت کرد و این منطقه به حالت عادی بازگشت. همچنين اين فرماندندهی از بازگشایی جاده محمد القاسم، پل لیبرال و مناطق کوردوبا و هواپیمایی برای تردد...
../../detail/Photo/972727
عکس | تظاهرات میلیونی مردم عراق علیه حضور آمریکا در کشورشان
میلیون ها عراقی از صیح امروز در تظاهرات میلیونی علیه حضور نیروهای آمریکایی در کشورشان حضور یافتند و شعارهای ضد آمریکایی سر دادند. این تظاهرات به دعوت سید مقتدی صدر رهبر جریان صدر و با حمایت سایر گروه های سیاسی و جنش های مقاومت در این کشور برگزار می شود.
../../detail/Photo/972566
عکس | نامگذاری يک مدرسه در بغداد بنام شهيد ابومهدی المهندس
رسانه های عراقی از نامگذاری یک مدرسه ابتدایی در یکی از مناطق شهر بغداد پایتخت عراق به نام شهید ابومهدی المهندس خبر دادند.
../../detail/Photo/972517
عکس | رونمایی از بزرگترین تصویر سرداران شهید مقاومت در بغداد
عصر امروز در مراسمی در بغداد از بزرگترین تصویر سرداران شهید مقاومت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس رونمایی شد.
../../detail/Photo/972178
عکس | کولاک و یخبندان در کاندا اتومبیل ها را متوقف کرد
طوفان شدید برفی در جزیره «نیوفاند لند» در کانادا رخ داده است که منجر به بارش برف بسیار شدید شد و به چندین متر رسید.تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی نشان می دهد که برف اتومبیل ها و درهای خانه ها را پوشانده است.
../../detail/Photo/972007
ویدئوهای برگزیده
آر اس اس ادامه
فیلم| پاسخ دندان‌شکن الجزیره به بهانه‌جویی شبکه سعودی از نماز رهبر انقلاب
شبکه الجزیره در برنامه «فوق السلطه» خود که موضوعش افشاگری علیه رسانه های سعودی است، ایراد تراشی شبکه mbc سعودی از نماز رهبر انقلاب بر پیکر شهید سپهبد قاسم سلیمانی و یارانش را به باد تمسخر گرفت.
../../detail/Video/972551
فیلم | از غارت اموال ملت ایران تا آرزوی ریاست جمهوری در ایران!
مسیح علینژاد، فعال برانداز و مدیر کمپین‌های ضدایرانی، در گفتگو با شبکه لندنی "من‌وتو" از تمایل خود برای ریاست‌جمهوری و یا نمایندگی مجلس پس از تغییر حکومت در ایران خبر داد. وی چندی پیش در مواجهه با انتقادات گسترده پس از طلب غرامت از اموال بلوکه شده ملت ایران...
../../detail/Video/972723
فیلم | از صفر تا 34؛ پنهان‌کاری آمریکایی‌ها در عین‌الاسد به کجا خواهد رسید؟!
ترامپ ساعاتی پس از حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکایی در عراق مدعی شد که «هیچ آسیبی به سربازان آمریکایی مستقر در این پایگاه وارد نشده!» اما چند روز پس از پنهانکاری ترامپ، شب گذشته رسانه‌های آمریکایی از رسیدن شمار زخمی‌های این حمله به34 نفر خبر دادند.
../../detail/Video/972679
فیلم| کارنامه‌ای تصویری از ضربات کاری به ارتش سعودی در یمن
شبکه المسیره ویدئویی از دستاوردهای عملیاتی رزمندگان یمنی علیه نیروهای ارتش متجاوز سعودی و همپیمانانشان در طول سال 2019 تحت عنوان کارنامه نیروهای رزمنده یمنی در به خاک مالیدن نیروهای متجاوز منتشر کرده است.
../../detail/Video/972554
فیلم | کاری نکنید که ایران با بمب اتم همه را به میز مذاکره برگرداند!
«صالح الازرق» مجری مشهور شبکه لندنی "الحوار" ضمن بیان حقانیت ایران در موضوع برجام، حرکت طرف های اروپایی به سمت توسل به مکانیسم ماشه را ظالمانه توصیف کرد.
../../detail/Video/971925
فیلم | بی‌بی‌سی جمعیت میلیونی عراقی‌ها را ده هزار نفر دید!
کارشناس بی‌بی‌سی: تجمع قدرتمندی شکل نگرفت؛ تعداد جمعیت به 10 هزار نفر هم نمی‌رسید! با ماشین‌های دولتی و نظامی آمده بودند!
../../detail/Video/972621
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top