خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ الاثنين ٥ شعبان ١٤٤١ Monday, March 30, 2020
آخرین مطالب کلید واژه
پارلمان بریتانیا امروز تصمیم مهم را می گیرد

قانونگذاران بریتانیا امروز جمعه درباره توافق خروج از اتحادیه اروپا موسوم به "بریگزیت" بعد از سه بار تاخیر، رای‌گیری می‌کنند.

جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر بریتانیا کیست؟

جرمی کوربین نه ظاهر چشمگیری دارد، نه سخنور خارق‌العاده‌ای است و لااقل روی صحنه سخنرانی، طنز خاصی هم نشان نمی‌دهد. اما چیزی در خود دارد که توجه ها را جلب می‌کند؛ شاید آن چیز یک اعتقاد عمیق سیاسی است که کوربین آن را بدون ظاهر سازی بی‌مورد ارائه می‌کند.

ساندی تایمز: اتحادیه اروپا برگزیت را به تاخیر می‌اندازد

اتحادیه اروپا مهلت قانونی برگزیت را تا فوریه ۲۰۲۰ به تاخیر خواهد انداخت، اگر بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس نتواند توافق حاصل شده بر سر برگزیت را به تصویب پارلمان برساند.

واکنش مقامات اروپایی به طرح نهایی جانسون درباره برگزیت

مقامات بروکسل از طرح نهایی برگزیت جانسون رنجیده خاطر شده و واکنش‌های همراه با خشم و انتقاد آمیزی به آن نشان دادند.

بوریس جانسون: مرا استیضاح کنید!

بوریس جانسون، بعد از بازگشت از مجمع عمومی سازمان ملل در پارلمان انگلیس با دفاع از عملکرد خود، از احزاب مخالف خواست به او رای عدم اعتماد بدهند.

بوریس جانسون عقب‌نشینی کرد/ جو جانسون استعفا داد

جو جانسون، برادر نخست وزیر انگلیس که یکی از نمایندگان حزب محافظه‌کار در پارلمان بود، از مقام خود استعفا داده است.

معترضان انگلیسی: کودتا را متوقف کنید +فیلم

دهها هزار نفر در سراسر انگلستان در اعتراض به تعلیق پارلمان این کشور با آمدن به خیابان‌ها دست به اعتراض زدند.

هشدار بی‌سابقه به ملکه انگلیس؛ کودتای نرم برای انجام برگزیت

یک نماینده حزب کارگر مجلس موافقت ملکه انگلیس با تعطیلی پارلمان را کودتا خواند و گفت که این اقدام الیزابت به پایان نظام سلطنتی در کشور منجر می شود.

تعطیلی پارلمان و ضربه مهلک به دموکراسی/ تکاپوی BBC برای توجیه فرمان ملکه

رسانه دولتی ـ سلطنتی انگلیس وقتی مواردی مشابه این فرمان ملکه انگلیس در سایر کشورها اتفاق می‌افتد، از واژه‌هایی نظیر "کودتا"، "قدرت مطلقه"، "اختیارات فراقانونی" و... برای توصیف ماجرا استفاده می‌کند!

فیلم| قول ترامپ برای درآوردن انگلیس از مشکلات برگزیت

ترامپ در ملاقات با بوریس جانسون وعده داد یکی از بزرگترین معاهدات تجاری را بعد از اجرای برگزیت با انگلیس خواهد بست. رئیس جمهور آمریکا نخست وزیر جدید انگلیس را فردی مناسب برای اجرای برگزیت دانست.

آینده سیاسی انگلستان با جانسون

سیاستمداران انگلیسی در سه سال گذشته استراتژی های گوناگونی را برای عملی کردن برگزیت امتحان کرده اند.اما همه این تلاش ها شکست خوردند و حالا، حزب محافظه کار حاکم بوریس جانسون، وزیر خارجه پیشین را به عنوان نخست وزیر جدید بریتانیا برگزیده، با این انتخاب آینده انگلیس چه خواهد شد؟

بی اعتنایی مجدد دونالد ترامپ به اصول دیپلماتیک

در حوزه دیپلماسی رایج نیست که میهمان خارجی در مسائل پرسنلی دولت میزبان دخالت کنند و یا نظر دهند اما این مقررات برای دونالد ترامپ بی‌اهمیت است.

افزایش فشارها به ترزا می برای کناره‌گیری از قدرت

نمایندگان حزب محافظه‌کار بریتانیا فشارهای خود بر ترزا می را افزایش داده‌اند و می‌خواهند او از نخست وزیری بریتانیا و رهبری حزب محافظه‌کار کنار برود.

دلایل برکناری وزیر دفاع انگلیس؛ بیماری ترزا می یا فرستادن ارتش به جنگ

وزیر دفاع انگلیس ممکن است به خاطر سخنانش در مورد بیماری نخست وزیر ترزا می و تلاش برای فرستادن ارتش به منظور شرکت در مداخله نظامی در خارج از کشور اخراج شده باشد.

سومین ناکامی ترزا می/ افت چشمگیر ارزش پوند در برابر دلار

پارلمان بریتانیا بار دیگر به توافق ترزا می با اتحادیه اروپا برای خروج از این اتحادیه رای مخالف داد. با سومین ناکامی نخست‌وزیر بریتانیا در مورد برگزیت، برخی مخالفان دولت خواستار انتخابات زودرس شدند.

نمایندگان مجلس عوام بریتانیا پیشنهادهای خود را رد کردند!

نمایندگان مجلس عوام بریتانیا هر هشت گزینه پیشنهادی خود برای برون رفت مذاکرات برکسیت از بن بست را رد کردند.

شکستی دیگر برای ترزا می/ برگزیت به مجلس عوام رسید

نمایندگان پارلمان بریتانیا (مجلس عوام) در راستای پایان دادن به بن بست موجود بر سر خروج از اتحادیه اروپا، برگزیت، به نقش بیشتر نهاد قانونگذاری در فرایند تصمیم گیری برای خروج از اروپا رای دادند.

طومار مخالفان برگزیت، رکورد ۵ میلیون امضاء را شکست

با استقبال بریتانیایی ها از لغو برگزیت و باقی ماندن در اتحادیه اروپا، موقعیت ترزا می، نخست وزیر این کشور بیش از پیش متزلزل شده است.

تصاویر برگزیده
آر اس اس ادامه
عکس| سگ ها آموزش تشخیص ویروس كرونا را شروع می کنند
با انتشار ویروس جدید کورونا در سراسر جهان ، بخش های مختلفی در سراسر جهان تلاش کردند با روش های مختلفی با آن مبارزه کنند ، که جدیدترین آنها سازمانی بود که آموزش سگ ها را برای تشخیص بویایی آغاز کرد.
../../detail/Photo/979489
عکس| حال و هوای امروز مسجد النبی در مدینه منوره بعد از اعلام منع تردد به دلیل کرونا
عکس های گرفته شده از مسجد پیامبر (ص) و خیابان ها و خیابان های اطراف آن صحنه هایی نشان از خالی بودن این بارگاه شریف از زائران و نمازگزاران بعد از اعلام منع تردد در این شهر جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، دارد.
../../detail/Photo/979424
عکس| مشاركت نيروهای حشد الشعبی در ضدعفونی کردن ادارات
رسانه های عراقی تصاویری از مشارکت بخش هایی از نیروهای حشد الشعبی عراق در ضد عفونی کردن ادارات استان بصره در مقابل ویروس کرونا را منتشر کردند.
../../detail/Photo/979420
عکس| بلایی که کرونا بر سر جهانیان آورده است
بی بی سی در گزارشی مجموعه ای از تصاویری را منتشر کرده که وضعیت به وجود آمده در سراسر جهان به دلیل شیوع ویروس نو ظهور کرونا را نشان می دهد.
../../detail/Photo/979246
تصاویر وحشتناک از صربستان و اقدامات فوری عليه كرونا
به گزارش رسانه های اروپایی، پس از افزایش تعداد موارد آلوده به ویروس جدید کرونا، وضعیت هشدار از وضعیت صربستان در جریان است. خبرها حاوی تصاویر هشدار دهند تخت های خالي در یکی از سالن های بزرگ برای نگهداری از بیماران احتمالی را نشان می دهد.
../../detail/Photo/979244
عکس| شکست ویروس کرونا به روایت کاریکاتوریست‌های سرشناس جهان
حضور چهره‌های مطرح و برجسته هنر کاریکاتور جهان اعتبار دو چندانی به جشنواره بین المللی کاریکاتور "ما کرونا را شکست می‌دهیم" بخشیده است.
../../detail/Photo/979147
ویدئوهای برگزیده
آر اس اس ادامه
فیلم| کارشناس بی‌بی‌سی: [سپهبد] سلیمانی توانسته بود قلوب و عقول شیعیان منطقه را به سمت خود جذب کند
آرش آرامش حقوق دان و کارشناس امنیت ملی در گفتگو با بی‌بی‌سی: آقای سلیمانی توانسته بود قلوب و عقول شیعیان منطقه را به سمت خود جذب کند؛ فروتنی، خضوع و منشی که او داشت همه را جذب او می‌کرد.
../../detail/Video/979649
فیلم | تمسخر سیاست‌های کرونایی ترامپ توسط مجری مشهور آمریکایی
ترور نوآ، کمدین مشهور آمریکایی با تمسخر سیاست های کرونایی دونالد ترامپ، بیان داشت: شرایط عجیب و غریبی است که قدرتمندترین فرد دنیا(!) هیچ درکی از خطر و پیچیدگی «ویروس کرونا» ندارد!
../../detail/Video/979711
فیلم| صحنه ای دردناک در بیمارستان بروکلین شهر نیویورک
یک شهروند آمریکایی از انتقال جنازه های بیماران کرونایی با لیفتراک به کانتینرهای یخچال‌دار در بیمارستان "بروکلین" شهر نیویورک فیلمبرداری کرده و با گریه از وضع موجود ابراز ناراحتی می کند.
../../detail/Video/979664
فیلم| سپهبد سلیمانی بنابر اعتراف دشمنانش یک نابغه نظامی و در اجرای دکترین دفاعی خود بسیار موفق بود
علم صالح استاد سیاست خاورمیانه در دانشگاه لنکستر در گفتگو با بی‌بی‌سی: پس از ترور موسوی، دبیرکل سابق حزب الله لبنان، کسی تصور نمی‌کرد که رهبری با ویژگی‌های او بتواند جایگزین آن شود، اما نصرالله رهبری شد کهدر منطقه شد. درخصوص آقای سلیمانی نیز جایگزین وی چنین...
../../detail/Video/979647
فیلم‌| تاسیس بیمارستان صحرایی مجهز توسط حشد الشعبی در کربلا تنها در 7 روز
بخش پزشکی "حشد الشعبی" عراق موفق شد تنها در مدت 7 روز بزرگترین بیمارستان صحرایی در کربلا را با ظرفیت 90 تخت خواب مجهز به چند اتاق عمل، بانک خون، آزمایشگاه ها و داروخانه ها تأسیس کند و آن را در اختیار وزارت بهداشت عراق جهت استفاده در بحران کرونا قرار می دهد.
../../detail/Video/979663
فیلم| توانایی های نظامی و دفاعی سپهبد شهید قاسم سلیمانی از زبان کارشناس امنیت ملی بی‌بی‌سی
آرش آرامش کارشناس امنیت ملی به بی‌بی‌سی گفت: سلیمانی یک متفکر و یک طراح بسیار موفق برای اجرا و توسعه سیاست های جمهوری اسلامی بود و آقای خامنه‌ای به ایشان اعتماد بسیار زیادی داشت. ویژگی منحصر به فردی که آقای سلیمانی داشت این بود که صرفا طراح عملیات و اطلاعات...
../../detail/Video/979645
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top