خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ الأربعاء ٢٤ جمادى الثانية ١٤٤١ Wednesday, February 19, 2020
آخرین مطالب کلید واژه
فیلم|چالش چند صد میلیارد دلاری دشمنان ایران برای مقابله با تسلیحات ارزان اما کارای نیروهای مسلح

فرزین ندیمی تحلیلگر مسائل نظامی به ایران اینترنشنال گفت: استفاده نیروهای نیابتی ایران از موشک‌ها و پهپادهای پیشرفته، بودجه سنگینی را به سایر کشورها حتی امریکا تحمیل می‌کند؛ زیرا مبارزه با این تسلیحات ارزان، مستلزم توسل به تکنولوژی‌های پرهزینه است.

فیلم| فعل سیاسی اپوزیسیون: انقلاب ۵۷ در مقابل فقر، اعدام و شکنجه شکل گرفت

آذر مدرسی، فعال سیاسی اپوزیسیون در مناظره با امیرحسین اعتمادی، فعال سلطنت‌طلب در شبکه ایران‌اینترنشنال با دفاع از انقلاب سال ۵۷ گفت: آیا اعدام دانشجویان، اعدام گلسرخی، شکنجه هزاران هزار زندانی توسط ساواک دورغه؟ آیا فقر و حاشیه نشینی و خیزش حاشیه‌نشین‌ها علیه حکومت پهلوی دروغ است.

واکنش کاربران توییتر به گاف بزرگ ایران اینترنشنال+تصاویر

رسوایی بزرگ رسانه سعودی ایران اینترنشنال پس از پخش گزارش باشگاه خبرنگاران جوان با واکنش‌های جالب کاربران فضای مجازی همراه شد.

فیلم| برنامه فضایی ایران و ارسال ماهواره به فضا هیچ ربطی به قطعنامه ۲۲۳۱ ندارد

حسین آرین کارشناس مسائل نظامی به ایران اینترنشنال گفت: پرتاب ناموفق ماهواره به خاطر تحریم های بین المللی است که باعث شده هیچ کشوری حاضر به همکاری فضایی با ایران نشود و البته ارسال ماهواره به فضا هیچ ربطی به قطعنامه ۲۲۳۱ ندارد.

فیلم| خاطره تلخ فعال اپوزیسیون از اوج فقر و نابرابری و خفقان در دوران پهلوی

علی کشتگر عضو ارشد فدائیان خلق به ایران اینترنشنال گفت: درحالیکه اعلی حضرت درحال برگزاری جشن های ۲۵۰۰ ساله در شیراز بود، در مسیر اصفهان به شیراز و بخصوص در نزدیک تخت جمشید مردم در جاده‌ها و خیابان‌ها از مسافران، گدایی یه تکه نان و مقداری آب می‌کردند.

فیلم| فعال اپوزیسیون: تحریم انتخابات بی‌نتیجه است و بسیاری از مردم درانتخابات شرکت می‌کنند

ملیحه محمدی فعال اپوزیسیون و تحلیلگر سیاسی به ایران‌اینترنشنال گفت: با تمام تلاشی که درخصوص تحریم انتخابات می شود، بازهم بسیاری از مردم در انتخابات شرکت می کنند. مردم ایران در طول ۴۰ سال اخیر چیزهایی را بدست آوردند و این دروغ است که اوضاع نسبت به قبل بدتر شده است. بهبود فضای هنری و خودکفایی در بنزین و گندم، از جمله این مسائل است.

تکاپوی صهیونیست‌ها برای کاسبی از خون جان‌باختگان هواپیمای اوکراینی

چندی است که جمعی از وکلای کانادایی با پشتیبانی رسانه ای تلویزیون سعودی ایران اینترنشنال و بنگاه خبرپراکنی انگلیس شکایتی را تنظیم و ارائه داده اند تا غرامتی سنگین از ایران به جهت سقوط هواپیمای اوکراینی دریافت کنند.

فیلم| اعتراف اپوزیسیون به خفقان دوران پهلوی و دیکتاتوری شاه

آذر ماجدی، فعال اپوزیسیون به ایران اینترنشنال گفت: از بچگی در خانواده و مدرسه به ما می گفتند علیه حکومت حرف بزنی ساواک میاد شما را میگیرد و میبرد.

فیلم| کانال مالی سوئیس برای انتقال دارو به ایران سرپوشی است بر تحریم‌های ضد حقوق بشری آمریکا

محمد جواد شعله سعدی کارشناس حقوق تجارت بین الملل به تلویزیون ایران‌اینترنشنال گفت: اگرچه دارو و مواد غذایی تحت تحریم امریکا علیه ایران نیست اما به دلیل تحریم های بانکی، تحریم های دارویی علیه ایران شکل گرفته و اروپا نیز نمی تواند کاری بکند، حتی کانال اینستکس نیز با مخالفت امریکا به نتیجه ای نرسید. کانال مالی سوئیس برای واردات دارو به ایران تلاشی است تا امریکا به دولت ایران امکان به چالش کشاندن تحریم های امریکا از لحاظ حقوقی را نداشته باشد.

فیلم| سخنان تند و بی شرمانه عضو پارلمان اروپا درباره ایران

کرنلیا ارنست، مسئول گروه پارلمان اروپا برای روابط با ایران، به شبکه سعودی ایران اینترنشنال گفت: ما در مسایل حقوق بشری با استاندارد دوگانه عمل می کنیم و تحریم های حقوق بشری بسیاری در اروپا علیه ایران وضع شده که باید پابرجا بمانند! حکومت ایران نیاز به فشار دارد و راه درست برای فشار به آن، این است که از اپوزیسیون داخل ایران حمایت کنیم!

فیلم| طرح معامله قرن یعنی شکست آمریکا در حل ریشه‌ای مناقشات صلح در خاورمیانه

ایان بلک تحلیلگر امور خاورمیانه در گفتگو با ایران‌اینترنشنال: طرح معامله قرن، طرحی یکجانبه به نفع اسرائیل است که هیچ شانسی برای موفقیت ندارد. ترامپ با این طرح ایده وجود دو کشور مستقل اسرائیل و فلسطین در کنارهم را به باد فراموشی سپرده است.

فیلم| کارشناس شبکه سعودی اینترنشنال: صحبت های ظریف با مجله اشپیگل معنای خاصی دارد

مرتضی انواری تحلیلگر سیاسی به شبکه ایران اینترنشنال گفت: پیام توییت وزیر خارجه ایران به آمریکا این است که فشارهای اقتصادی زیاد شده، در ازای [ترور سپهبد] قاسم سلیمانی تحریم‌ها را کم کنید؛ یعنی در مقابل کاهش تحریم‌ها از [خون] قاسم سلیمانی میگذریم!

فیلم| حادثه آرامکو نشان داد که آمریکا در مقابل ایران به سعودی کمکی نخواهد کرد

فرزانه روستایی کارشناس شبکه سعودی ایران اینترنشنال: سعودی‌ها پس از حمله به آرامکو و انفعال مقامات آمریکایی به این نتیجه رسیدند که آمریکا به خاطر عربستان خودش را درگیر با ایران نخواهد کرد و آنها در صورت درگیری با ایران تنها خواهند ماند. همین نکته باعث شد سعودی‌ها خودشان دست به کار شوند ودرخواست‌هایی را برای برقراری رابطه با ایران بدهند تا شاید وضعیت بهتری داشته باشند.

فیلم| اعتراض فعال اپوزیسیون به مقدس سازی دوران پهلوی

علی افشاری فعال اپوزیسیون به ایران اینترنشنال گفت: این روزها شاهد تلاش برای تقدیس و سپید‌نمایی از دوران حکومت پهلوی هستیم؛ درحالی که رژیم شاهنشاهی در آن زمان نفس مردم را بریده بود. آقای "رضا پهلوی" برای تامین منافع ایرانی‌ها جزو اپوزیسیون نیامده است، بلکه برای رسیدن به تاج و تخت از دست رفته تلاش می‌کند.

فیلم | طرح استراتژیکی که آیت‌الله خامنه‌ای برای نخستین بار در چهل سال گذشته در نماز جمعه بیان کرد

"حسین علیزاده" تحلیلگر سیاسی ایران اینترنشنال:«رزمندگان بدون مرز؛ کانونی‌ترین نکته‌ای است که آقای خامنه‌ای برای اولین بار در چهل سال گذشته از آن [برای توصیف سپاه قدس] استفاده کرد. "رزمندگان بدون مرز" یعنی سلول‌های متحرک در اقصی نقاط دنیا. طرح "رزمندگان بدون مرز" توسط آقای خامنه‌ای یعنی اینکه از خطبه‌های نماز جمعه به بعد، نظام دارای یک استراتژی جدید برای مقابله با آمریکا است.»

فیلم| کارشناس شبکه سعودی اینترنشنال: حضور منطقه ای ایران در راستای منافع ملی این کشور است

فرخ نگهدار تحلیلگر سیاسی به شبکه سعودی ایران‌اینترنشنال گفت: حضور ایران در دیگر کشورها متفاوت از حضور آمریکا در منطقه است. ایران برخلاف آمریکا تنها در کشور هایی حضور دارد که مردم آنجا خواهان آن هستند ولی امریکا در کشورهایی حضور دارد که حکومت های آنها می خواهند. ایران با حضور در منطقه از لحاظ منافع ملی، توانسته جلوی تسخیر اربیل، بغداد و دمشق توسط داعش را بگیرد.

فیلم| ترامپ ایرانی‌ها را متحد کرد

محسن میلانی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک در دانشگاه فلوریدا به ایران‌اینترنشنال گفت: توئیت های ترامپ و ترور{سپهبد شهید} سلیمانی و پس از آن تشییع پیکر او در اهواز، نشان می دهد که ایرانی ها زمانیکه مسئله، خاک و بوم است متحد می شوند. صدام نیز ۸ سال تلاش کرد تا خوزستان را از ایران جدا کند اما این آرزو را به گور برد.

فیلم| ۱۰۰ ژنرال آمریکایی هم کشته شود، قاسم سلیمانی نمی‌شود.

علیرضا نوری زاده، فعال سلطنت طلب: جمهوری اسلامی ۱۰۰ ژنرال آمریکایی را هم بکشد، قاسم سلیمانی نمی شود. او قهرمان جنگ است و در تسخیر فاو نقش اصلی را داشت.

فیلم| کارشناس بی‌بی‌سی: قدرت ایران آمریکا را وادار کرده به جای ایران به حشدالشعبی حمله کند

وائل الرکابی به ایران اینترنشنال گفت: ادعای مقامات آمریکایی مبنی بر نقش ایران درحمله به سفارت آمریکا در بغداد خنده‌دار است؛ شهدا و خانواده‌های شهدا عراق هستند نه ایرانی.

تصاویر برگزیده
آر اس اس ادامه
عکس| ورق بازی زنان عربستانی در کنار مردان برای اولین بار
در مسابقات قهرمانی ورق بازی در عربستان که با عنوان مسابقات زمستانی «بلوت» شناخته می‌شود، برای اولین بار ۲۰ زن و نزدیک به ۱۸ هزار مرد عربستانی بر سر جایزه دو میلیون ریالی (معادل حدود ۵۳۰ هزار دلار) با یکدیگر رقابت می‌کنند.
../../detail/Photo/974996
عکس | لباس‌های مخصوص برای مقابله با ویروس کرونا
یک شرکت تولید کننده پارچه در استان «هبی» واقع در چین، برخی از خطوط تولید خود را تغییر داده است تا بتواند لباس‌های محافظتی در برابر ویروس کرونا برای مصارف پزشکی ایجاد کند. / میزان
../../detail/Photo/974973
عکس| اولین تصاویر واقعی از ویروس "کرونا" زیر میکروسکوپ
محققان آمریکایی تصاویر جدیدی از ویروس تازه ظهور کرونا را منتشر کرده اند که باعث کشته شدن بیش از 1500 نفر در چین شده است.
../../detail/Photo/974944
عکس | بلایی که ویروس کرونا بر سر بازار چین آورد
این روزها ویروس کرونا کشور چین را به عنوان قطب اقتصادی جهان تحت تاثیر قرار داده است. آنچه در ادامه مشاهده می کنید بازار چین در این روزها است. / میزان
../../detail/Photo/974828
تصاویر جدید از عملیات «بنیان المرصوص» رزمندگان یمنی
رسانه های یمنی تصاویر جدیدی از عملیات «البنیان المرصوص» در محور منطقه نهم علیه مزدوران وابسته سعودی منتشر کردند.
../../detail/Photo/974653
تصاویر | نصب پوسترهای حاج قاسم سلیمانی در ایتالیا
یک گروه اروپایی حامی محور مقاومت به مناسبت چهلمین روز شهادت سپهبد قاسم سلیمانی، پوسترهایی از ایشان را در خیابان های ایتالیا نصب کردند و بر روی آن نوشتند: «بهشت دیگری هست و آن صحنه ی نبرد است؛ صحنه ی نبرد برای وطنت؛ به (افتخار) یاد سردار قاسم سلیمانی!»
../../detail/Photo/974499
ویدئوهای برگزیده
آر اس اس ادامه
فیلم| درخواست ترامپ برای پیگرد سناتوری که با ظریف ملاقات کرد
به‌گزارش شبکه امریکایی cspan، دونالد ترامپ ضمن ابراز ناخرسندی از ملاقات «کریس مورفی» با وزیر امور خارجه ایران، این سناتور دموکرات را به نقض قانون "لوگان" متهم کرد. در قانون لوگان، شهروندان ایالات‌متحده از ارتباط گیری بدون مجوز با دولت‌های متخاصم منع شده‌اند.
../../detail/Video/975112
فیلم | من‌وتو پاسخ می‌دهد: 40 سال پروژه براندازی به کجا رسیده است؟!
نریمان مصطفوی، عضو سابق دفتر تحکیم وحدت در گفتگو با شبکه لندنی "من‌وتو": 40 سال پروژه براندازی در جریان بوده و 40 سال جمهوری اسلامی تحریم بوده و چند سال هم درگیر جنگ بوده اما حقیقت این است که ما به هیچ جا نرسیده ایم ... براندازها، آمریکا و اسرائیل، هیچ کدام...
../../detail/Video/975094
فیلم|چالش چند صد میلیارد دلاری دشمنان ایران برای مقابله با تسلیحات ارزان اما کارای نیروهای مسلح
فرزین ندیمی تحلیلگر مسائل نظامی به ایران اینترنشنال گفت: استفاده نیروهای نیابتی ایران از موشک‌ها و پهپادهای پیشرفته، بودجه سنگینی را به سایر کشورها حتی امریکا تحمیل می‌کند؛ زیرا مبارزه با این تسلیحات ارزان، مستلزم توسل به تکنولوژی‌های پرهزینه است.
../../detail/Video/975024
فیلم | چرا اصلاح طلبان انتخابات را تحریم نکردند و با لیست‌های مختلف آمدند؟
کارشناس شبکه من‌وتو: اصلاح طلبان نه تنها انتخابات را تحریم نکرده‌اند بلکه با لیست‌های مختلف آمده‌اند؛ تمامی احزاب اصلاح طلب در انتخابات مجلس کاندیدا دارند.
../../detail/Video/975031
فیلم| ضدحال استاد بزرگ موسیقی ایران به بی‌بی‌سی
رسانه دولتی انگلیس به بهانه اجرای یک سمفونی موسیقی به‌یاد قربانیان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی، تلاش کرد «لوریس چکناواریان» را به سیاه‌نمایی و موضعگیری علیه حاکمیت وادار کند؛ تلاشی که با پاسخ هنرمندانه استاد، در نطفه خفه شد.
../../detail/Video/975017
فیلم | روایت ضدانقلاب از جنایات هولناک ساواک
../../detail/Video/974951
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top