خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ الثلاثاء ٢٥ جمادى الأولى ١٤٤١ Tuesday, January 21, 2020
آخرین مطالب کلید واژه
فیلم| کشاندن یک دختر بر روی آسفالت خیابان!

در این ویدئو پلیس فرانسه یک دختر معترضِ جلیقه زرد را با کشیدن بر روی آسفالت خیابان بازداشت می‌کند، اعتراضات فرانسوی‌ها به سیاسیت اقتصادی دولت این کشور بیش از یک سال است که در جریان است، دوازده هزار نفر بازداشت شده‌اند و ۱۲۰ نفر با تیرمستقیم پلیس یک چشم یا یک دستشان را از دست داده اند.

عکس | سرباز صهیونیست چشم دختر فلسطینی را درآورد

«می ابو رویضه» دختر فلسطینی است که امروز در بیمارستان غزه به دلیل اصابت تیر مستقیم به چشم راستش، پزشگان مجبورشدند چشم او را تخلیه کنند. دختر فلسطینی می گوید بارها در راهپیمایی های بازگشت شرکت کرده و مجروح شده بود ولی یکی از سربازان امروز به او اشاره کرده که می خواهد چشمش را هدف قرار دهد و این کار را کرد.

بدن شما در خواب چه کار‌هایی می‌ کند ؟

مااغلب فکرمی‌کنیم خواب حالتی غیرفعال وبسیارآرام است. اماهمانطور که دراین مطلب می‌بینید،این اصلا درست نیست واگربدانیدچه اتفاقاتی دربدنتان می‌افتدمتعجب می‌شوید.اما نیازنیست نگران باشید.همه این‌هاکاملا طبیعی هستندوبه بدن کمک می‌کننددربیداری درست عمل کند.

باور‌هایی درباره‌ی چشم و بینایی که باید از ذهنتان پاک کنید

چشمان ماانسان‌هاارگان‌هایی شگفت‌انگیزوبه شدت پیچیده هستند.اگربخواهیم حق مطلب رابه صورت تقریبی ادا کنیم،میتوان چشم مارابه دوربین‌هایی سوپرقدرتمندتشبیه کردکه قدرتی ۴۰ برابردوربین یک آیفون دارند.

چه زمانی باید نگران سلامت چشم‌ها باشیم ؟

چشم صورتی یکی ازشایع‌ترین بیماری‌های چشمی میان کودکان است.این بیماری مسری بوده وبچه‌ها بیشتربه آن مبتلا می‌شوندتابزرگ‌ترها.

۱۱ عضوی که بدون آن‌ها هم زنده خواهیم ماند !

مابرای زنده ماندن به همه‌ اندام‌های بدن خودنیازنداریم؛ترکیبی ازتغییرات تکاملی وپیشرفت‌های پزشکی باعث شده انسان‌های بی‌شماری بتوانندبدون بسیاری ازاندام هایشان به زندگی خود ادامه دهند.

مشکلات چشمی را نادیده نگیرید

کمترپیش می‌آیدکه به سلامت چشم‌های خودتوجهی داشته باشیم،مگر این‌که آن‌ها بامشکلی مواجه شده باشند. اماسلامت این اندام‌ کلیدی نبایداین‌گونه نادیده گرفته شود.

چرا چشم‌های شما تار می‌ بیند ؟

اگرقندخون شمابالامی‌رود،ممکن است بدنتان مایع راازعدسی چشمتان بیرون بکشد،که نتیجه آن تاری دیدخواهدبود.

حرکات ریز چشم دلیل بینایی است

پژوهشگران آمریکایی دربررسی جدیدخودنشان دادندکه حرکات کوچک چشم،تاثیربسیار مهمی درفرآیند بینایی دارند.

سیاهی دور چشم ها را با ۶ ماده غذایی کاهش دهید

برخلاف تصورعموم،سیاهی وکبودی دورچشم هاهمیشه نمی تواندناشی ازخستگی باشدوعوامل دیگری دربروزاین اتفاق دخیلند.

سیاهی دور چشم چه زمانی بیشتر می شود ؟

سیاهی دور چشم اغلب به علت تخریب مویرگ های زیرسطح پوست اطراف چشم است.محققان می گویند که درفصل زمستان،ظاهرچشم زنان به میزان چهارسال وهشت ماه پیرترمی شود.

توصیه‌های زمستانی برای سلامت چشم‌ها

یک چشم پزشک می‌گوید:خشکی وخارش چشم‌ درزمستان به دلیل رطوبت کم هوا وسیستم‌های گرمایشی رایج است.این توصیه‌هارابخوانیدتادچارخشکی مزمن چشم نشوید.

حفظ سلامت چشم‌ها در فصل سرما

خشکی وخارش چشم‌ها ازمشکلات شایع درفصل زمستان است که پایین بودن میزان رطوبت دلیل اصلی آن به حساب می‌آید.

راه حل های مفید برای درمان زردی نوزادان

زردی نوزادان ازهمان روزهای اولیه تولد آغازمی شود؛ علائم آن معمولاً با زردی پوست وگاهی چشم‌هابروز می‌کند،زردی ابتداتنهاصورت رادر برمی‌گیرداما رفته‌رفته قفسه سینه،ناحیه شکم،پاهاوکف پاواندامهای تحتانی را نیزدرگیرمی‌کند.

روش ابتکاری برای درمان تنبلی چشم

متخصصان چشم پزشکی به افرادتوصیه می کنندتا چنانچه دچار مشکل تنبلی چشم هستند ازطریق افزایش تمرکز چشم ها دریک نقطه مشخص سعی کنندتاضعف یکی ازچشم ها رابرطرف نمایند.

خواص کدوحلوایی برای درمان بیماری‌های قلبی

کدوحلوایی پوست وگوشتی نارنجی داردوجزوسبزیجات رنگی محسوب می‌شودکه ازبروزآکنه،بیماری‌های قلبی،دژنراسیون ماکولای چشم واضافه وزن پیشگیری می‌کند.

این خوراکی‌ها چشمانتان را نجات می‌دهند

بر اساس تحقیقات محققان برخی خوراکی هاتاثیرمستقیمی برروی سلامت چشمان دارندو می‌تواندشماراازپیرچشمی وبیماری‌های چشمی نجات دهند.

ویدئو | فناوری‌های جدید برای تشخیص زودهنگام بیماری‌های چشم

دانشمندان و متخصصان چشم می‌گویند که چشم، دریچه مغز است به همین دلیل تغییرات شبکیه می‌تواند علاوه بر نشانه بیماری چشم نشانه بیمار‌های‌ عصبی، فشار خون بالا یا آلزایمر باشد. چالش اصلی، تشخیص زودهنگام بیماری‌های چشم است زیرا چشم یکی از حساس‌ترین اندام بدن است و معاینه شبکیه نیاز به روشهای غیر تهاجمی دارد. دانشمندان اروپایی معتقدند فناوری‌های نوین اپتیکی می‌تواند راه حل مناسبی باشند.

مراقبت از چشم با این ویتامین ها

چشم‌ها دو عضو حساس و بسیار مهم هستند که مراقبت از آنها شامل تغذیه سالم هم می‌شود که در اینجا به مهم‌ترین ویتامین‌ها برای حفظ سلامت چشم اشاره می‌شود.

تولید عینک الکترونیکی که در آن واحد دوربین و نزدیک بین است

بسیاری از افراد کهنسال که از توان چشمانشان بسیار کاسته شده مجبور به استفاده از دو عینک نزدیک بین و دوربین هستند، اما یک عینک جدید الکترونیک این مشکل را برطرف کرده است.

تصاویر برگزیده
آر اس اس ادامه
عکس | رونمایی از بزرگترین تصویر سرداران شهید مقاومت در بغداد
عصر امروز در مراسمی در بغداد از بزرگترین تصویر سرداران شهید مقاومت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس رونمایی شد.
../../detail/Photo/972178
عکس | کولاک و یخبندان در کاندا اتومبیل ها را متوقف کرد
طوفان شدید برفی در جزیره «نیوفاند لند» در کانادا رخ داده است که منجر به بارش برف بسیار شدید شد و به چندین متر رسید.تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی نشان می دهد که برف اتومبیل ها و درهای خانه ها را پوشانده است.
../../detail/Photo/972007
تصاویر جدید رسانه عراقی از پایگاه آمریکایی عین الاسد
پایگاه خبری السومریه نیوز امروز تصاویر جدیدی از داخل پایگاه آمریکایی عین الاسد منتشر کرده است که خسارت های حمله موشکی ایران به این پایگاه را به نمایش می گذارد.
../../detail/Photo/971897
عکس | گشت و گذار نخست وزیر ژاپن در عربستان
نخست وزیر ژاپن که به عربستان سفر کرده بود ضمن دیدار از مناطق باستانی در این کشور در نشستی شبانه در خیمه ولیعهد سعودی در منطقه ای سحرائی عبای عربی به تن کرد.
../../detail/Photo/971580
عکس | حمله معترضین لبنانی به بانک ها در بیروت
شب گذشته خیابان مشهور «شارع الحمرا» در بیروت پایتخت لبنان شاهد حمله معترضان به تعداد زیادی از شعب بانک های دولتی و خصوصی یود که منجر به خسارات زیادی گردید.
../../detail/Photo/971672
آلبوم عکس | آمریکایی‌ها در حال پاکسازی ویرانه‌های «عین الاسد»
پس از گذشت چندین روز از حمله موشکی سپاه به پایگاه آمریکایی «عین الاسد» در عراق، حال رسانه ها کم کم اجازه ورود به این پایگاه را دریافت کرده و از ویرانی های باقی مانده این پایگاه-که در چندروز گذشته پاکسازی شده بود- تصویربرداری می کنند.
../../detail/Photo/971524
ویدئوهای برگزیده
آر اس اس ادامه
فیلم | شرط بندی تحلیلگر ارشد آمریکایی درباره افزایش نفوذ ایران در عراق در یکسال آینده
صدای آمریکا| جان بی آلترمن، تحلیلگر مرکز آمریکایی "مطالعات استراتژیک و بین‌المللی" (CSIS): حاضرم شرط ببندم؛ ظرف یکسال تا 18 ماه آینده ایرانی‌ها نفوذ بیشتری از آمریکا در عراق خواهند داشت و تاثیر آمریکا در این کشور خیلی کم خواهد شد.
../../detail/Video/972260
فیلم| مجری سرشناس عرب: امریکا از ایران سیلی سختی خورد
«صالح الازرق» مجری مشهور شبکه "الحوار" با اشاره به پنهانکاری امریکایی‌ها در خصوص تلفاتشان پس از حمله موشکی ایران به پایگاه "عین الاسد"، تصریح کرد: برخی درباره پاسخ ایران تشکیک می‌کردند ولی حالا معلوم شده که امریکا سیلی سختی دریافت کرده است.
../../detail/Video/972193
فیلم | نظر رضا پهلوی درباره حمله به ایران: تنها تحریم کافی نیست!
یکی از خبرنگاران در موسسه هادسن نظر رضا پهلوی را در مورد سیاست های ترامپ علیه ایران از جمله تهدید نظامی هدف قرار دادن اماکن فرهنگی و ایجاد محدودیت ویزا برای ایرانیان پرسید. پهلوی در پاسخ گفت: تحریم ها اهرم فشار علیه رژیم است اما تنها اعمال تحریم کافی نیست.
../../detail/Video/972163
فیلم | واکنش‌ها در آمریکا به «دروغ» ترامپ درباره تلفات عین‌الاسد
درپی اعلام پنتاگون مبنی بر زخمی شدن 11 نظامی امریکایی در حمله تلافی‎جویانه ایران، موضوع دروغگو و غیرقابل اعتماد بودن ترامپ و دولتش، بار دیگر در امریکا بر سر زبان‎ها افتاده است.
../../detail/Video/972106
کارشناس بی‌بی‌سی: اصلاح‌طلبان نتوانستند برای «اقتصاد مردم» کاری کنند و «میرحسین موسوی» را که از اعتبار او رأی آورده بودند از «حصر» بیرون...
حجت کلاشی، کارشناس بی‌بی‌سی: اصلاح‌طلبان سال‌ها مردم را ترساندند از اینکه رقبای ما خیلی بدتر از ما هستند ولی این طور نیست؛ اصلاح‌طلبان نه تنها نتوانستند برای اقتصاد مردم و مسائل سیاسی کاری بکنند بلکه مشکلات بیشتر شده؛ آنها حتی نتوانستند میرحسین موسوی را که از...
../../detail/Video/972094
فیلم| تحلیلگر فرانسوی: درمورد سه کشور اروپایی حق با رهبر ایران است
«مناف کیلانی» تحلیلگر مقیم فرانسه در گفتگو با شبکه روسیا الیوم با تایید فرمایشات رهبر انقلاب درباره سه کشور اروپایی، تاکید کرد علیرغم تحریم های گوناگون طی چهار دهه اخیر، جمهوری اسلامی ایران تا یک ماه دیگر به 41 سالگی خود می رسد.
../../detail/Video/972050
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top