خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ الخميس ٢٣ ربيع الأوّل ١٤٤١ Thursday, November 21, 2019
آخرین مطالب کلید واژه
۱۴ نکته درباره چندهمسری از نگاه علی مطهری

مسئله چندهمسری چیزی نیست که برای آن کارگاه ترویج درست کنیم و همه مردان را به آن ترغیب نماییم، بلکه باید به طور طبیعی مردانی که شرایط آن را دارند و از طرفی همسرانی دارند که فلسفه این حکم را می‌دانند که برای حل یک معضل اجتماعی است، به تکلیف خود عمل کنند و حکومت اسلامی نیز می‌تواند در تشخیص صلاحیت آن مردان دخالت کند.

زنگ خطر تجرد قطعی در کشور + آمار

تجرد قطعی که در سال ۱۳۷۵ برای مردان حدود ۱.۱ درصد و برای زنان ۱.۲ درصد بوده، در سال ۱۳۹۵ به ۲.۳ درصد برای مردان و ۳.۷ درصد برای زنان رسیده است؛ این آمار نشان می‌دهد، روند افزایشی تجرد قطعی در زنان، بسیار بیشتر از مردان بوده است.

داستان ازدواج حوریان با مردان بهشتی

واژه حور چهار بار در قرآن آمده است که سه بار با صفت «عین» همراه است.

اختلال روانی وحشتناکی که به جان مردان می‌ افتد

یک روانشناس بالینی گفت:شخص مبتلا به اسکیزوفرنی دچاراختلال شخصیتی می‌شودواحساس می‌کندکه دیگران ازافکاراوآگاه هستند.

زنان در مقابل استرس آسیب‌پذیرتر هستند یا مردان ؟

افسردگی؛حالت روحی وروانی است که براثریک اتفاق ناخوشایند،ناراحتی،عدم وجود هدف و ... درافرادبوجود می‌آید.

سکته قلبی بیشتر به سراغ مردان می آید

استاددانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به بالا بودن میزان ابتلا به سکته قلبی میان مردان،گفت:مردان ۱.۵ تا ۲ برابرزنان دچاراین بیماری می شوند.

افزایش ریسک مرگ مردان با رژیم غذایی سرشار از پروتئین حیوانی

نتایج یک مطالعه نشان می دهدمردان دارای رژیم غذایی سرشارازپروتئین حیوانی وگوشت نظیرسوسیس درمعرض ریسک بالای مرگ قراردارند.

صدای هوش مصنوعی زنانه است یا مردانه ؟

ظاهرااین‌طوروانمودمی‌شودکه هوش مصنوعی مبتنی برصدای زنان، نقش حمایتی وپشتیبانی یاکمک‌رسانی بهتری به مردم القا می‌کندوبرعکس شرکت‌های فناوری صدای مردانه رافقط برای حوزه‌های فنی وتخصصی استفاده می‌کنند.

آلاینده های خانگی عامل ناباروری در مردان

محققان دریافتند آلاینده هاوموادشیمیایی یافت شده درخانه برباروری جنس نر،هم درانسان وهم درسگ های خانگی،تاثیرمی گذارد.

مردان ایرانی بیشتر عمر می‌کنند یا زنان ؟

مدیردفتر بهبودتغذیه جامعه وزارت بهداشت بااشاره به تفاوت امیدبه زندگی درزنان ومردان ازشیوع ابتلا به بیماری‌های قلبی درمردان خبرداد.

تاثیر منفی قلیان در « باروری » مردان

مصرف قلیان تأثیرجدی برسلامت دو عضوحیاتی بدن یعنی ریه‌هاوقلب داردوعلاوه بر افزایش احتمال ابتلا به سرطان‌های ریه،دهان ومثانه،درباروری مردان وهمچنین سلامت بارداری زنان تاثیرمنفی جدی دارد.

شایع‌ترین بیماری‌هایی که گریبان‌ گیر مردان می‌شود

اگرچه امروزه تفاوت امید به زندگی بین زنان ومردان کاهش یافته اماهمچنان عوامل متعددی سلامت مردان رابه خطرمی‌اندازد.

سن امید به زندگی ؛ ۷۸ سال

استاندارتهران بابیان اینکه اوایل انقلاب امید به زندگی ۵۴سال بود،گفت:اکنون این آماربرای خانم‌ها ۷۶سال وبرای آقایان ۷۸سال است.

این ۷ درد مردانه را جدی بگیرید

دراین مطلب ۷ نشانه‌ای که مردان به هیچ وجه نبایدازآن چشم پوشی کنندوبایدسریعابه دنبال درمان‌های فوری باشند،بیشترمعرفی شده است.

مبتلایان به دیابت بخوانند

دیابت یکی ازبیماری‌هایی است که معمولاً باافزایش غیرطبیعی قندخون نمایان می‌شود.این بیماری که این روزهابه دغدغه بسیاری ازافرادجامعه تبدیل شده است،روز‌به‌روزدرحال افزایش است.

مردان مراقب عفونت های ادراری باشند / چکاب بعد از ۴۰ سالگی

رئیس مرکزتحقیقات بیماری های کلیوی و مجاری ادراردانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی،گفت:مردان باید هرگونه تغییردرادرار راجدی بگیرندوپس از ۴۰سالگی حتماچکاب پزشکی شوند.

چرا احساس انزوای وجودی در مردان بیشتر است ؟

روانشناسان دانشگاه آریزونابراین باورندکه مردان به علت ماهیت وجودی خودوتمایل غریزی به سرکوب وعدم بروزاحساسات،درحالت تنهایی تنش بسیاربیشتری رادرمقایسه بازنان تجربه می‌کنند.

وزارت بهداشت : وازکتومی ممنوع است

مدیرکل دفترسلامت جمعیت،خانواده ومدارس وزارت بهداشت گفت:براساس سیاست‌های جمعیتی،انجام وازکتومی(بستن لوله باروری مردان)درکشور ممنوع است ودرصورت گزارش چنین موردی حتمابامتخلفان برخوردمی‌شود.‏

۳ بیماری وحشتناکی که در کمین مردان ایرانی است

دبیرعلمی سومین کنگره سلامت مردان گفت: ۳عامل خطربلای جان مردان ایرانی است وهمه این عوامل خطر ازطریق راهکار‌های آموزشی وتوجه به آن بسیارقابل پیشگیری است.

تصاویر برگزیده
آر اس اس ادامه
عکس | نقاشی های دیواری معترضان عراقی در خیابان های بغداد
برخی از معترضان عراقی در جریان تظاهرات هایی که در حال حاضر در تعدادی از شهرهای عراق از جمله بغداد پایتخت این کشور برگزار می شود اقدام به ترسیم دیوار نویسی ها و نقاشی های اعتراض آمیز کرده اند.
../../detail/Photo/964967
عکس | استرالیا برای آتش ‌سوزی‌های فاجعه بار آماده می‌شود
با از راه رسیدن هوای داغ و خشک در روز سه شنبه مناطق وسیعی از سواحل شرقی استرالیا از جمله سیدنی خود را برای احتمال بروز بدترین آتش سوزی هایی آماده می کنند که این کشور ممکن است به خود ببیند.
../../detail/Photo/964907
عکس| حضور کارمندان آستان های مقدسه عباسیه و حسینیه در تظاهرات کربلا
به دنبال درخواست آستان های مقدسه عباسیه و حسینیه در کربلا ، کلیه کارمندان و اعضای این دو حرم مطهر در تظاهراتی که با حضور نمایندگان آیت الله سید علی سیستانی (سید احمد صافی و شیخ عبدالمهدی کربلایی) شرکت کردند.
../../detail/Photo/964465
آلبوم برگزیده بی‌بی‌سی از تصاویر خبری هفته اخیر
این گزارش تصویری منتشر شده در وبسایت بی بی سی فارسی، منتخبی است از چند عکس مربوط به آنچه در گوشه و کنار جهان طی هفته گذشته رخ داده و توسط عکاسان خبری ثبت شده است.
../../detail/Photo/964074
گزارش تصویری| مشایعت پرشکوه شهید «حامد سلطانی» تا بهشت زهرا
این فرمانده یگان تخریب که مستشار نظامی جنبش مقاومت اسلامی نجباء بود، مقارن با سالروز شهادت امام رضا (ع) بر اثر تله انفجاری در "لاذقیه" سوریه به شهادت رسید و روز جمعه دهم آبان پیکر مطهرش در قطعه ۵۳ بهشت زهرا تشییع و به خاک سپرده شد.
../../detail/Photo/963884
عکس| حضور روحانيون در كنار برخي معترضان عراقي
در شبکه های اجتماعی عراقی تصاویر بسیاری از حضور روحانیون در میان تظاهرکنندگان در شهر های مختلف در عراق منتشر شده است که نشانه عدام جدایی مردم و روحانیون در این کشور است.
../../detail/Photo/963758
ویدئوهای برگزیده
آر اس اس ادامه
فیلم| سرنوشت متفاوت متحدین ایران با همپیمانان عربستان
«یاسر الیمانی» عضوحزب موتمر الشعبی (وابسته به علی عبدالله صالح رئیس جمهور سابق یمن) در برنامه اتجاه المعاکس در شبکه الجزیره با برشمردن ناکامی های ائتلاف سعودی علیه یمن، به مقایسه نحوه تعامل ایران با متحدین خود در منطقه و تعامل عربستان با همپیمانان خود پرداخت.
../../detail/Video/965045
فیلم| روایت شبکه لندنی از عاقبت اعتماد پهلوی به اروپا و آمریکا
شبکه لندنی من‌وتو، در مستندی درباره زندگی محمدرضا پهلوی، نتوانست از خیانت های آمریکا و اروپا به خاندان پهلوی چشم‌پوشی کند؛ جالب است که سلطنت طلب ها هنوز چشم امید به آمریکا و اروپا دارند.
../../detail/Video/965044
کشته شدن دو نفر به دلیل بالا آمدن کم‌سابقه سطح آب در ونیز
شهردار ونیز پس از بالا آمدن آب در این شهر ایتالیا گفت که خسارت مالی سیل در این شهر به صدها میلیون یورو خواهد رسید؛ اسقف اعظم ونیز نیز اعلام کرد کلیسای تاریخی سن مارکوی این شهر با خطر خسارت‌های جبران‌ناپذیری روبرو است.
../../detail/Video/965060
فیلم | مدیر شبکه وهابی: زوم ما فقط روی ایران است!
شبکه وهابی کلمه که بارها مدعی فعالیت دینی شده، رسما از تمرکز این شبکه بر ایران و تلاش برای تغییر حکومت خبر داد.
../../detail/Video/965050
فیلم | استقبال متفاوت دانشجویان آمریکایی از سفیر اسرائیل
دانشجویان دانشگاه هاروارد در حالی که کاغذ‌نوشته‌هایی در دست داشتند، سخنرانی سفیر اسرائیل در آمریکا را به نشانه اعتراض ترک کردند.
../../detail/Video/965034
عالم اهل سنت: امام راحل(ره) با هفته وحدت، تهدید را تبدیل به فرصت کرد
شیخ محمد صدیق فهیمی، امام جمعه اهل سنت مسجد جامع سورو بندرعباس، با اشاره به پیشنهاد امام خمینی(ره) درباره هفت وحدت، تاکید کرد این ابتکار را با پشتوانه الهی بوده است.
../../detail/Video/965031
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top