خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ الأحد ١٠ ربيع الثاني ١٤٤١ Sunday, December 8, 2019
آخرین مطالب کلید واژه
حذف صبحانه موجب بیماری‌های قلبی می‌ شود

نتایج یک بررسی نشان می‌دهدحذف وعده غذایی صبحانه می‌تواندخطربیماری‌های قلبی وسکته مغزی راافزایش دهد.

امید تازه دانشمندان برای بازگرداندن بینایی مبتلایان به سکته مغزی

ازدست دادن قدرت بینایی یکی ازعوارض سکته مغزی است ودانشمندان درصددکشف راهکاری برای بازگرداندن توان بینایی در این افراد هستند.

پایین بودن سطح کلسترول و خطر سکته مغزی

نتایج یک بررسی نشان می‌دهد:پایین بودن سطح کلسترول می‌تواندخطرسکته مغزی راافزایش دهد.

علل بروز سکته‌های مغزی در میان جوانان

دبیرانجمن سکته مغزی ایران بااشاره به علل ابتلا به سکته مغزی درسن جوانی گفت:‌ استرس علائم وعوارض این بیماری راتشدیدمی‌کند.

مزایای فوق العاده چای سبز

چای بعد ازآب مصرفی ترین نوشیدنی جهان است.بااین حال، ۷۸درصد ازچای مصرف شده درسراسرجهان چای سیاه است وفقط ۲۰درصدچای سبز است.انواع چای،به استثنای چای گیاهی، ازبرگ های خشک تهیه می شود. سطح اکسیداسیون برگ هانوع چای را تعیین می کند.

آنفلوآنزا ریسک سکته مغزی را افزایش می‌دهد ؟ !

طبق پژوهشی جدیدکه درکنگره بین المللی سکته مغزی درهانولولو ارائه شده آنفلوآنزایاشبه آنفلوآنزاراهم بایدبه لیست ریسک فاکتور‌های سکته مغزی اضافه کنید.

مراقب فشارخون بالا باشید / سکته مغزی در کمین شماست

رئیس بخش نفرولوژی ودیالیزمرکز پزشکی شهید مدرس با بیان اینکه بیماری‌های قلبی عروقی مهم‌ترین علت مرگ‌ومیرهستند،گفت: درحدود ۵۴درصدسکته‌های مغزی ناشی ازفشارخون بالا است.

سیگار الکترونیکی عامل سکته مغزی و قلبی است

محققان درمطالعات خوددریافتندکه سیگارهای الکترونیکی باافزایش خطرسکته مغزی وقلبی مرتبط است.

۲ نشانه اولیه سرطان که از آن بی خبر هستید

آزمایش‌هانشان می‌دهدکه حمله قلبی وسکته مغزی می‌تواندنشانه اولیه سرطان باشد.

راهکارهای طبیعی برای کاهش فشارخون

میلیون‌ها نفردرسراسرجهان به فشارخون بالامبتلا هستند واین بیماری بدون کنترل ومدیریت مناسب می‌تواندباخطربروزبیماری‌های قلبی وسکته مغزی همراه شود.

فواید مصرف سیر برای بدن

اگرنگران هستیددچاربیماری قلبی،حمله قلبی ویاسکته مغزی شوید،سیر بخورید.سیر،فشارخون راپایین می‌آوردو به اندازه‌ دارو‌های تجویزی دراین کارموثر است.

۳ علامت اصلی سکته مغزی / زمان طلایی نجات بیمار

دبیر علمی یازدهمین کنگره سکته مغزی با اشاره به ۳علامت اصلی وقوع سکته مغزی،گفت:زمان طلایی نجات بیمارودرمان موفقیت آمیز تا ۴.۵ ساعت پس ازسکته است.

حمله قلبی می‌تواند نشانه اولیه سرطان باشد

آزمایش‌هانشان می‌دهدکه حمله قلبی وسکته مغزی می‌تواندنشانه اولیه سرطان باشد.

بیماری‌هایی که زنان را بیشتر از مردان درگیر می‌کنند !

همه ما ازتفاوت های فیزیولوژیکی آشکارمیان زنان ومردان آگاهیم.همچنین می دانیم برخی بیماری های خاص جنسیتی مانندسرطان تخمدان وسرطان پروستات دوجنس زن ومردرادرگیرخودمی کنند.

شکلات دشمن سکته مغزی و قلبی

طبق مطالعت جدیدمصرف شکلات سبب کاهش سطح کلسترول می شود.مصرف منظم کیک شکلاتی کم چرب می تواندباعث کاهش میزان کلسترول وبهبودفشار خون درجهت سلامت قلب وعروق شود.

افزایش خطر سکته مغزی با مصرف قرص‌های ضد بارداری

پژوهشگران می‌گویندقرص‌های ضد بارداری می‌توانندجلوی خون‌رسانی به مغزرابگیرند.

نیمی از سکته‌های مغزی قابل پیشگیری هستند

مدیرگروه مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه نیمی از سکته‌های مغزی قابل پیشگیری هستند، گفت: کنترل دیابت، فشار خون و اصلاح شیوه زندگی تا میزان زیادی از بروز سکته مغزی در جامعه پیشگیری می‌کند.

کمبود منیزیم باعث چه بیماری‌هایی می‌ شود ؟

منیزیم یکی ازمواد‌معدنی حیاتی برای بدن انسان است،درواقع افرادبرای داشتن عضلات وسیستم عصبی سالم،سیستم ایمنی قوی،ضربان قلب منظم وداشتن استخوان‌های محکم ضروری است از این مواد معدنی غنی استفاده کنند.

مصرف منیزیم پنج بیماری خطرناک را از شما دور می‌ کند

کمبود منیزیم خطر ابتلا به بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی، سکته مغزی، دیابت نوع دو، پوکی استخوان و ... را در شما تشدید کند.

اگر آسپرین مصرف می کنید حتما این مطلب را بخوانید

آسپیرین خون رارقیق می‌کند وازخطرحمله مجدد قلبی و سکته مغزی می‌کاهد. بعضی از افراد کاملا سالم هم برای کاهش این خطرات آسپیرین مصرف می‌کنند و تحقیقات در مورد تاثیر این دارو بر کاهش خطر سرطان ادامه دارد.

تصاویر برگزیده
آر اس اس ادامه
عکس | حضور عشاير عراق در حمايت از مرجعيت و تظاهرات مسالمت آميز
هزاران نفر از مردم عشائر عراق امروز در حمایت از مرجعیت عراق و تظاهرات مسالمت آمیز، تظاهرات گسترده ای را در بغداد انجام دادند.
../../detail/Photo/966500
عکس | پهپاد سعودی که در یمن سرنگون شد
رسانه های یمنی تصاویری از یک پهپاد سعودی که روز گذشته توسط سامانه های دفاعی نیروهای انصار الله بر فراز منطقه حیران در استان حجه سرنگون شده بود را منتشر کردند.
../../detail/Photo/966116
گزارش تصویری از یک شکار فوق‌العاده خطرناک برای امرار معاش
عده‌ای از فلسطینیان ساکن نوار محاصره شده‌ی غزه برای امرار معاش مجبورند در مرز مناطق تحت اشغال رژیم صهیونیستی به صید پرندگانی نظیر گنجشک بپردازند. با توجه به حساسیت منطقه و وحشیگری سربازان اسرائیلی، هر لحظه امکان دارد خود این صیادان توسط تک‌تیراندازهای اشغالگر...
../../detail/Photo/965987
عکس | اعتراض گسترده فرانسوی ها به خشونت علیه زنان
نزدیک به ۵۰ هزار نفر در پاریس در اعتراض به تبعیض و خشونت علیه زنان به خیابان رفتند اما سیاستمداران فرانسه از ناکامی در حوزه حفاظت از زنان می‌گویند.
../../detail/Photo/965332
عکس | نقاشی های دیواری معترضان عراقی در خیابان های بغداد
برخی از معترضان عراقی در جریان تظاهرات هایی که در حال حاضر در تعدادی از شهرهای عراق از جمله بغداد پایتخت این کشور برگزار می شود اقدام به ترسیم دیوار نویسی ها و نقاشی های اعتراض آمیز کرده اند.
../../detail/Photo/964967
عکس | استرالیا برای آتش ‌سوزی‌های فاجعه بار آماده می‌شود
با از راه رسیدن هوای داغ و خشک در روز سه شنبه مناطق وسیعی از سواحل شرقی استرالیا از جمله سیدنی خود را برای احتمال بروز بدترین آتش سوزی هایی آماده می کنند که این کشور ممکن است به خود ببیند.
../../detail/Photo/964907
ویدئوهای برگزیده
آر اس اس ادامه
فیلم | چرا اسرائیل به جای استفاده از اپوزیسیون، تروریست تربیت می‌کند؟
سالیان درازی است که اسرائیل به جای بکار گرفتن گروه های اپوزیسیون، به تربیت تروریست علیه ایران اقدام می کند؛ منشه امیر، از چهره های رسانه ای اسرائیل و نزدیک به نتانیاهو، در مصاحبه ای درباره عدم همکاری اسرائیل با این گروه ها توضیح داد.
../../detail/Video/966679
فیلم | پشت پرده راه اندازی رسانه‌های فارسی‌زبان با بودجه کشورهای غربی-عربی
مدیر یکی از شبکه های ماهواره ای لس آنجلسی، هدف کشورهای غربی و عربی در راه اندازی شبکه هایی همچون بی بی سی، صدای آمریکا و ... را مدیریت افکار عمومی ایران در راستای سیاست های این کشورها دانست.
../../detail/Video/966672
فیلم| مجری شبکه ضدایرانی: هم از عربستان پول می‌گیریم، هم از امریکا
«عقیل هاشمی» یکی از ایران‌ستیزترین مفتی ـ مجری های تلویزیون ماهواره‌ای "کلمه" است؛ شبکه‌ای که به زبان فارسی علیه کشور ما و مذهب تشیع فعالیت می‌کند. نامبرده در برنامه زنده با افتخار اعلام کرد که او و همکارانش سر در آخور عربستان و امریکا دارند.
../../detail/Video/966511
فیلم| رئیس‌ مجلس نمایندگان آمریکا: ترامپ «بزدل و بی‌رحم» است
../../detail/Video/966634
فیلم| کارشناس الجزیره: تل‌آویو زیر آتش موشک‌های ایرانی است
در برنامه جنجالی«اتجاه المعاکس» شبکه الجزیره «عبدو اللقیس» کارشناس مسائل بین‌المللی در پاسخ به شبهه‌افکنی مهمان دیگر برنامه‌ مبنی بر اینکه ایران کمکی به فلسطینی‌ها نمی‌کند، گفت: روزگاری فلسطینی‌ها با سنگ در‌‌‌‌‌‌ مقابل اسرائیل می‌ایستادند، امروز با موشک‌های...
../../detail/Video/966383
فیلم| 16 آذر دانشجوها را تصادفی کشتند!
«امیرعباس فخرآور» از لیدرهای اپوزیسیون برانداز که خود سال‌ها قبل در پوشش فعال دانشجویی از کشور گریخت، برای تطهیر رژیم ستم‌شاهی مدعی شد، سه دانشجوی شهیدی که همه‌ساله روز 16 آذر به‌یادشان گرامی داشته می‌شود، "تصادفی" کشته شده‌اند!
../../detail/Video/966601
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top