خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ الاثنين ٢٠ ربيع الأوّل ١٤٤١ Monday, November 18, 2019
آخرین مطالب کلید واژه
کنکور برای محرومان غول‌تر است

بی‌عدالتی آموزشی وقتی به اوج خودش می‌رسد که در مناطقی از کشور دانش‌آموزانی هستند که توانایی خرید یک کتاب تست ندارند؛ اما برخی خانواده‌ها میلیون‌ها تومان هزینه برای یک جلسه مشاوره کنکور می‌کنند.

اندر حکایات مسیر کاردانشی‌ها پس از کنکور

جامعه‌ای موفق خواهد بود که همراه با آموزش، مهارت را نیز در نظر گیرد؛ شاخه‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش دو شاخه آموزشی همراه با مهارت؛ اما مهجور در جامعه آموزشی کشور هستند.

تخصیص سهمیه مازاد برای کنکوری‌های سیل‌زده

جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

موضوع حذف کنکور در دست بررسی است

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ازبررسی طرحی درکمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس شورای اسلامی خبرداد که طبق آن گزینش ازطریق دانشگاه‌ها انجام می‌شودوبه موجب آن کنکورحذف خواهدشد.

زمان کنکور کارشناسی تغییر نمی‌کند

دبیرکل شورای عالی آموزش‌وپرورش گفت:‌درخواست‌‌های بسیاری برای تغییرزمان کنکورکارشناسی وجودداشت که مامنتقل کردیم اماموافقت نشد.

تعویق تاریخ کنکور سراسری ۱۳۹۸ در دستور کار مجلس قرار گرفت

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی گفت:با توجه به تقاضاهای رسیده درخصوص تعویق درتاریخ کنکورسراسری ۱۳۹۸،درمجلس شورای اسلامی این موضوع رادردستورکارقرارداده‌ایم.

نکات طلایی برای کنکوری‌ ها ۹۸

فروردین‌ماه همیشه غیر ازآغازسال جدید،نزدیکی یک رویدادبزرگ دیگررانیزیادآوری می‌کند؛کنکورسراسری،کنکورامسال نیزمانندسال‌های گذشته دراوایل تیرماه برگزارمی‌شود.

سازمان سنجش: زمان برگزاری کنکور ارشد ۹۸ تغییر نمی‌کند

بنا بر اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور، زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ تغییری نخواهد کرد و در روزهای ۵ و ۶ اردیبهشت برگزار خواهد شد.

جزئیات زمان‌بندی کنکورهای سال ۹۸ + جدول

آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته ۹۸روزهای ۵ و ۶اردیبهشت‌ماه ۹۸وکنکور سراسری روزهای ۱۳و ۱۴تیر ۹۸برگزارمی‌شود.

نحوه درس خواندن در تعطیلات نوروز

تعطیلات عیدیکی ازدلچسب‌ترین تعطیلات بعدازگذراندن ۶ ماه درس ومدرسه رفتن است،اما افرادی هستندکه درتعطیلات نوروزنه تنهاتعطیل نیستندبلکه بایدازاین فرصت برای مطالعه ومروردرس‌هانهایت استفاده راببرند.

آخرین آمار داوطلبان کنکور اعلام شد

مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشورازثبت‌نام بیش ازیک میلیون و ۱۱۸ هزارداوطلب درکنکور ۹۸ خبردادوگفت:این آزمون روزهای پنج‌شنبه ۱۳وجمعه ۱۴ تیر ماه سال آینده برگزارخواهد شد.

چه کسانی می‌توانند در کنکور ۹۸ ثبت نام کنند ؟

ضوابط شرکت درکنکور ۹۸اعلام شدودارندگان دیپلم فنی وحرفه ای وکاردانش که فاقدمدرک پیش دانشگاهی یاکاردانی هستندحق ثبت‌نام درآزمون سراسری سال ۱۳۹۸راندارند.

کنکور ۹۸ | تکنیک‌های طلایی حفظ تمرکز برای کنکوری‌ها

حفظ تمرکزواعتماد به نفس یکی ازنکات مهم وکلیدی برای داوطلبان کنکوردرکسب بهترین نتیجه وموفقیت درکنکوراست.

اعلام زمان ثبت‌ نام‌ در کنکور سراسری سال ۹۸

ثبت‌نام‌ وشرکت‌ درآزمون‌ سراسری سال ۱۳۹۸برای پذیرش دررشته‌های باآزمون دردوره‌های روزانه،نوبت دوم (شبانه‌)، نیمه حضوری،مجازی،پردیس خودگردان دانشگاه هاومؤسسات‌ آموزش‌ عالی،دانشگاه‌ پیام‌ نورومؤسسات‌ آموزش‌ عالی غیرانتفاعی وغیردولتی و دانشگاه آزاد اسلامی ازروزچهارشنبه ۲۴بهمن آغازمی شود.

آخرین مهلت ثبت نام در پذیرش بدون کنکور بهمن ۹۷

متقاضیان تحصیل دررشته‌های مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی ودانشگاه پیام نوربرای پذیرش بدون کنکورنوبت بهمن ماه ۹۷تاچهارشنبه ۱۰بهمن فرصت دارنددراین مراکزثبت نام کنند.

توضیح در مورد شرایط حذف کنکور

رئیس سازمان سنجش درخصوص شرایط حذف کنکورگفت:آن چیزی که درقانون به عنوان جایگزین کنکورمطرح شده،سوابق تحصیلی آموزش متوسطه است.

اعلام شیوه جدید پذیرش دانشجو بدون کنکور

شیوه پذیرش داوطلبان ورودبه دانشگاه بر اساس مصوبه شورای سنجش وپذیرش دانشجو ازبهمن ماه امسال تغییرکرده است؛ ازاین روداوطلبان بایدباشیوه جدیدی برای ورودبه دانشگاه اقدام کنند.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور از ۲۹ دی

مدیرکل روابط عمومی دانشگاه پیام نورازآغازثبت نام بدون کنکوردردانشگاه پیام نور از ۲۹دی ماه خبرداد.

وزیر آموزش و پرورش : خداحافظ کنکور !

وزیرآموزش وپرورش بعدازبرگزاری جلسه تعیین‌تکلیف نهایی درباره کنکورسال ۱۳۹۸، ازخداحافظی بابرگزاری آزمون سراسری ورودبه دانشگاه‌هاوموسسات آموزش عالی یاهمان "کنکورسراسری" خبرداده است.

تصاویر برگزیده
آر اس اس ادامه
عکس | نقاشی های دیواری معترضان عراقی در خیابان های بغداد
برخی از معترضان عراقی در جریان تظاهرات هایی که در حال حاضر در تعدادی از شهرهای عراق از جمله بغداد پایتخت این کشور برگزار می شود اقدام به ترسیم دیوار نویسی ها و نقاشی های اعتراض آمیز کرده اند.
../../detail/Photo/964967
عکس | استرالیا برای آتش ‌سوزی‌های فاجعه بار آماده می‌شود
با از راه رسیدن هوای داغ و خشک در روز سه شنبه مناطق وسیعی از سواحل شرقی استرالیا از جمله سیدنی خود را برای احتمال بروز بدترین آتش سوزی هایی آماده می کنند که این کشور ممکن است به خود ببیند.
../../detail/Photo/964907
عکس| حضور کارمندان آستان های مقدسه عباسیه و حسینیه در تظاهرات کربلا
به دنبال درخواست آستان های مقدسه عباسیه و حسینیه در کربلا ، کلیه کارمندان و اعضای این دو حرم مطهر در تظاهراتی که با حضور نمایندگان آیت الله سید علی سیستانی (سید احمد صافی و شیخ عبدالمهدی کربلایی) شرکت کردند.
../../detail/Photo/964465
آلبوم برگزیده بی‌بی‌سی از تصاویر خبری هفته اخیر
این گزارش تصویری منتشر شده در وبسایت بی بی سی فارسی، منتخبی است از چند عکس مربوط به آنچه در گوشه و کنار جهان طی هفته گذشته رخ داده و توسط عکاسان خبری ثبت شده است.
../../detail/Photo/964074
گزارش تصویری| مشایعت پرشکوه شهید «حامد سلطانی» تا بهشت زهرا
این فرمانده یگان تخریب که مستشار نظامی جنبش مقاومت اسلامی نجباء بود، مقارن با سالروز شهادت امام رضا (ع) بر اثر تله انفجاری در "لاذقیه" سوریه به شهادت رسید و روز جمعه دهم آبان پیکر مطهرش در قطعه ۵۳ بهشت زهرا تشییع و به خاک سپرده شد.
../../detail/Photo/963884
عکس| حضور روحانيون در كنار برخي معترضان عراقي
در شبکه های اجتماعی عراقی تصاویر بسیاری از حضور روحانیون در میان تظاهرکنندگان در شهر های مختلف در عراق منتشر شده است که نشانه عدام جدایی مردم و روحانیون در این کشور است.
../../detail/Photo/963758
ویدئوهای برگزیده
آر اس اس ادامه
فیلم| سرنوشت متفاوت متحدین ایران با همپیمانان عربستان
«یاسر الیمانی» عضوحزب موتمر الشعبی (وابسته به علی عبدالله صالح رئیس جمهور سابق یمن) در برنامه اتجاه المعاکس در شبکه الجزیره با برشمردن ناکامی های ائتلاف سعودی علیه یمن، به مقایسه نحوه تعامل ایران با متحدین خود در منطقه و تعامل عربستان با همپیمانان خود پرداخت.
../../detail/Video/965045
فیلم| روایت شبکه لندنی از عاقبت اعتماد پهلوی به اروپا و آمریکا
شبکه لندنی من‌وتو، در مستندی درباره زندگی محمدرضا پهلوی، نتوانست از خیانت های آمریکا و اروپا به خاندان پهلوی چشم‌پوشی کند؛ جالب است که سلطنت طلب ها هنوز چشم امید به آمریکا و اروپا دارند.
../../detail/Video/965044
کشته شدن دو نفر به دلیل بالا آمدن کم‌سابقه سطح آب در ونیز
شهردار ونیز پس از بالا آمدن آب در این شهر ایتالیا گفت که خسارت مالی سیل در این شهر به صدها میلیون یورو خواهد رسید؛ اسقف اعظم ونیز نیز اعلام کرد کلیسای تاریخی سن مارکوی این شهر با خطر خسارت‌های جبران‌ناپذیری روبرو است.
../../detail/Video/965060
فیلم | مدیر شبکه وهابی: زوم ما فقط روی ایران است!
شبکه وهابی کلمه که بارها مدعی فعالیت دینی شده، رسما از تمرکز این شبکه بر ایران و تلاش برای تغییر حکومت خبر داد.
../../detail/Video/965050
فیلم | استقبال متفاوت دانشجویان آمریکایی از سفیر اسرائیل
دانشجویان دانشگاه هاروارد در حالی که کاغذ‌نوشته‌هایی در دست داشتند، سخنرانی سفیر اسرائیل در آمریکا را به نشانه اعتراض ترک کردند.
../../detail/Video/965034
عالم اهل سنت: امام راحل(ره) با هفته وحدت، تهدید را تبدیل به فرصت کرد
شیخ محمد صدیق فهیمی، امام جمعه اهل سنت مسجد جامع سورو بندرعباس، با اشاره به پیشنهاد امام خمینی(ره) درباره هفت وحدت، تاکید کرد این ابتکار را با پشتوانه الهی بوده است.
../../detail/Video/965031
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top