رسوایی بزرگ اخلاقی در بزرگترین سازمان جوانان آمریکا
شمار افرادی که مدعی هستند در دوران خدمت داوطلبانه در سازمان پیشاهنگی پسران آمریکا (BSA) مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته‌اند، به ۹۲ هزار و ۷۰۰ نفر رسید.

به گزارش جام نیوز، تیم حقوقی نماینده مدعیان اعلام کرده که برخلاف برآورد اولیه دریافت ۸۲ هزار ادعای سوء رفتار جنسی در بزرگترین سازمان جوانان آمریکا، این رقم تا پایان مهلت قانونی دادگاه که روز دوشنبه بوده، از ۹۲ هزار مورد فراتر رفته است.

 

جیل گِیل، ۵۸ ساله، که در لس آنجلس زندگی می‌کند اما در آلاباما بزرگ شده، به سی‌ان‌ان گفته که در دهه ۱۹۷۰ و زمانی که یک نوجوان پیشاهنگ بوده، دو بار مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته است. گیل که تلاش زیادی برای متشکل کردن قربانیان انجام داده، تصریح کرده که با وجود این که از ابعاد وسیع سوء استفاده جنسی رخ داده، خوشحال نیست ولی امیدوار است که این پرونده توجه عموم مردم را به خود جلب کند و عاملی برای پیشگیری از سوء استفاده جنسی از کودکان شود.

 

در حال حاضر، پرونده سوء استفاده جنسی مربوط به پیشاهنگی پسران آمریکا مسیر دادرسی مدنی را طی نمی‌کند چرا که این سازمان در ماه فوریه و همزمان با افزایش شمار مدعیان این پرونده اعلام ورشکستگی کرد و بررسی این پرونده نیز به دادگاه ورشکستگی ارجاع شد. این در شرایطی است که برخی مدعیان این پرونده می‌گویند که برای کسب نشان لیاقت و طی مدارج در سلسله مراتب این سازمان ناگزیر به قرار گرفتن در معرض پورنوگرافی و برقراری رابطه جنسی شده‌اند.

 

این سازمان در سال ۱۹۱۰ تاسیس شد و افزون بر ۲.۲ میلیون عضو در سنین ۵ تا ۲۱ سال داشته است.

 

 

106

کد خبر: 1002456
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۹:۴۹
چاپ خبر

جام نیوز
اخبار رسانه های برون مرزی