غول‌های دنیای اینترنت علیه دونالد ترامپ
در پی روی آوردن حامیان دونالد ترمپ به اپلیکشن «پارلر»، غول‌های دنیای اینترنت این اپلیکشن‌ را از فروشگاه‌های خود حذف کردند.

به گزارش آمریکا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که در پی حمله طرفدارانش به کنگره آمریکا در هفته گذشته، از ورود به بسیاری از شبکه‌های اجتماعی اصلی محروم شد، اکنون به دنبال فضای جدیدی در اینترنت برای ارتباط با طرفدارانش است و از این رو، به اپلیکشن «پارلر» روی آورده است.

 

این کار باعث شد تا گوگل و اپل، اپلیکشین «پارلر» را که در میان طرفداران ترامپ بسیار محبوب است، از فهرست اپلیکشن‌های موجود در فروشگاه‌های خود حذف کنند. آمازون نیز «پارلر» را از سرویس میزبانی وب حذف کرد.

 

در واکنش به این اتفاقات جان ماتزه، مدیرعامل «پارلر» با امید بازگشتِ روی خوشِ بزرگترین غول‌های دنیای اینترنت به این شبکه اجتماعی که تنها دو سال از راه اندازی آن می‌گذرد، اعلام کرد که برای مدت یک هفته سرویس‌دهی «پارلر» را متوقف و بازنگری در فعالیت‌های آن را آغاز خواهد کرد.

 

با این وجود او مجازات‌های اپل، گوگل و آمازون را «حمله‌ای هماهنگ شده از سوی غول‌های فناوری برای از بین بردن فرصت رقابت در بازار» توصیف کرد؛ زیرا به گفته او در مدت دو سال اخیر «پارلر بسیار موفق بوده است».

 

به گزارش یورونیوز، گمانه زنی‌ها حاکیست که حتی اگر خوشبینی جان ماتزه درست از آب درآید، باز هم بعید است که این شبکه اجتماعی بتواند به موفقیت پیشین خود دست یابد.

 

شبکه اجتماعی نوبنیاد «پارلر» بیش از ۱۲ میلیون کاربر دارد که گفته می‌شود بسیاری از آنها دنبال‌کننده‌های دونالد ترامپ در توییتر بوده‌اند.

 

106

کد خبر: 1007864
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۸:۱۸
چاپ خبر

جام نیوز
اخبار رسانه های برون مرزی