آمریکا در بحران؛ هشدار اف‌بی‌آی در مورد اعتراضات مسلحانه در روزهای آینده
در آستانه مراسم تحلیف جو بایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا، پلیس فدرال این کشور،‌ اف‌بی آی، در مورد وقوع اعتراضات مسلحانه در هر ۵۰ ایالت آمریکا هشدار داد.

به گزارش جام نیوز، در آستانه مراسم تحلیف جو بایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا، پلیس فدرال این کشور،‌ اف‌بی آی، در مورد وقوع اعتراضات مسلحانه در هر ۵۰ ایالت آمریکا هشدار داد.

 

این هشدار به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع در پلیس فدرال کمتر از یک هفته پس از آن منتشر می‌شود که عده‌ای از حامیان دونالد ترامپ در اعتراض به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری به ساختمان کنگره در پایتخت حمله کردند.

 

این حمله به مرگ پنج نفر از جمله یک پلیس کنگره انجامید و ارائه طرح استیضاح دوباره دونالد ترامپ را به دنبال داشت.

 

به گفته این منبع، اف‌بی‌آی به دلیل پیش‌بینی اعتراض مسلحانه در مراکز هر ۵۰ ایالت برای دو روز تعطیلیِ آخر هفته جاری هشدار صادر کرده است.

 

در همین حال در آستانه برگزاری مراسم تحلیف جو بایدن در روز ۲۰ ژانویه، هشت روز دیگر، که در انتخابات دونالد ترامپ را شکست داد، قرار شده است گارد ملی آمریکا ۱۵ هزار نیروی خود را به واشینگتن بفرستد و تمام توریست‌ها از بازدید از بنای یادبود این شهر تا روز ۲۴ ژانویه منع شده‌اند.

 

در پی حادثه کنگره آمریکا دونالد ترامپ وعده داد که انتقال قدرت به دولت جدید با آرامش و بنا بر قاعده انجام شود، اما رسما اعلام کرد که، برخلاف سنت دیرینه در آمریکا، خود در مراسم تحلیف شرکت نخواهد کرد.

کد خبر: 1007932
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۳:۱۶
چاپ خبر

جام نیوز
اخبار رسانه های برون مرزی