مقامات اتحادیه اروپا به خاطر حمله به کنگره حاضر نشدند با پمپئو دیدار کنند!
یکی از منابع رویترز گفت متحدان اروپایی پس از حوادث خشونت‌بار در واشنگتن شرمسار شده‌اند.

به گزارش جام نیوز، رویترز به نقل از منابع آگاه نوشت پس از آنکه وزیر خارجه لوکزامبورگ و مقامات ارشد اتحادیه اروپا حاضر به دیدار با مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا نشدند، او آخرین سفر خود را به اروپا لغو کرد.

 

سه منبع آگاه به رویترز گفتند که مایک پمپئو قصد داشت قبل از دیدار با رهبران و دیپلمات‌های ارشد اتحادیه اروپا در بروکسل، با ژان آسلبرن وزیر خارجه لوکزامبورگ ملاقات کند که  پس از عدم تمایل مقامات لوکزامبورگ، این قسمت از سفر لغو شد.

 

از سوی دیگر بخش سفر به بروکسل تا آخرین لحظه پابرجا بود. اما در نهایت مشخص شد که در بروکسل نیز هیچ جلسه‌ای با اتحادیه اروپا برگزار نخواهد شد. یکی از منابع رویترز گفت متحدان اروپایی پس از حوادث خشونت‌بار در واشنگتن شرمسار شده‌اند.

 

پمپئو قرار بود عصر چهارشنبه در بروکسل، قبل از ملاقات با سوفی ویلمز، وزیر خارجه بلژیک، با جنس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو ، در یک مراسم خصوصی شام شرکت کند.

 

وزارت خارجه لوکزامبورگ تایید کرد که سفر برنامه‌ریزی شده پمپئو به آنجا نیز لغو شده است، اما جزئیات بیشتری درباره چرایی لغو سفر ارائه نداد.

 

اتحادیه اروپا نیز از اظهار نظر در این باره خودداری کرده است. با این‌همه وزارت خارجه ایالات متحده، در بیانیه‌ای، لغو سفر را به دلیل کار‌های انتقال قبل از روی کار آمدن بایدن در ۲۰ ژانویه، اول بهمن، عنوان کرده است.

کد خبر: 1008021
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۹:۲۳
چاپ خبر

جام نیوز
اخبار رسانه های برون مرزی