پروژه ناشیانه بی‌بی‌سی برای نجات نتانیاهو از باتلاق فساد! +عکس
همزمان با افزایش اعتراضات در سرزمین‌های اشغالی به فساد اقتصادی و سیاست‌های ناکارآمد نتانیاهو، رسانه‌های فارسی‌زبان غربی-عربی-عبری به کمک نخست وزیر اسرائیل آمده تا شاید بتواند از دادگاه و زندان فرار کند!

به گزارش جام نیوز، روز گذشته خبری در خروجی رسانه‌ها قرار گرفت که برخی از رسانه‌های فارسی‌زبان غربی-عربی با آب‌وتاب به انعکاس آن پرداختند: "خبر حمله اسرائیل به سوریه"

 

 

 

این رسانه‌ها، با هدایت بی‌بی‌سی فارسی و در راستای بزرگنمایی از اقدامات رژیم صهیونیستی، به نقل از دیده‌بان حقوق بشر سوریه، نهادی که از لندن گزارش می‌دهد(!) مدعی شدند در حمله هوایی شبانه اسرائیل به انبارهای مهمات و مواضع نظامی در شرق سوریه دستکم "هفت سرباز سوری و ۱۱ تن از نیروهای سپاه پاسداران ایران، حزب‌الله لبنان و تیپ فاطمیون" کشته شدند!

 

 

این ادعای عجیب در حالی است که اگر تحلیلگران نظامی این شبکه‌ها کوچکترین اطلاع نظامی می‌داشتند، می‌دانستند پایگاه‌های نظامی نیروهای سوریه، حزب الله، فاطمیون و محل استقرار مستشاران نظامی ایران از یکدیگر مجزاست و حتی در یک منطقه نیستند لذا امکان به شهادت رسیدن نظامیان مختلف در یک منطقه وجود ندارد.

 

بی‌بی‌سی بلافاصله با کارشناسان مختلفی گفتگو می‌کند و سعی می‌کند این حمله را موفقیتی بزرگ برای اسرائیل جلوه دهد و این گونه القا کند که اگر ایران و حزب الله جواب اسرائیل را ندهند، ناشی از ضعف آنهاست!

 

 

البته تصویر پرچم رژیم صهیونیستی در کنار شعله‌های آتش در تصویر زمینه این گفتگوها جالب توجه است.

 

 

اما در حالی این جنجال از سوی این رسانه‌ها به راه افتاد که پیش از این، حزب الله لبنان به صراحت وعده داده بود که انتقام شهادت یکی از رزمندگان خود در سوریه را خواهد گرفت؛ وعده‌ای که هنوز نظامیان اسرائیلی را در آماده‌باش قرار داده و رژیم صهیونیستی را وادار کرده چندین واسطه را راهی لبنان کند تا شاید حزب الله را از این تصمیم خود منصرف نماید.

 

کوچکترین دستاورد تهدید حزب الله و نه انجام عملیات، ترس و وحشتی است که بر سرزمین‌های اشغالی و مخصوصا نظامیان اسرائیلی حاکم شده تا جایی که منجر به خوددرگیری نظامیان صهیونیستی، در نزدیکی مرزهای لبنان شد.

 

با توجه به اینکه چند روز پیش، پارلمان اسرائیل مجددا منحل شد و این رژیم به زودی چهارمین انتخابات خود را طی دو سال گذشته برگزار می‌کند، رسانه‌های غربی-عربی به صف شدند تا با خبرسازی به نفع نتانیاهو و بزرگنمایی از اقدامات بچه‌گانه او، زمینه را برای پیروزی نخست وزیر فاسد اسرائیل مهیا کنند؛ نخست وزیری که چندین پرونده فساد در دادگاه دارد و با تمدید مکرر محدودیت‌های کرونایی در سرزمین‌های اشغالی تلاش می‌کند از دادگاه فرار کند!

 

امروز هم معاون سیاسی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تکذیب ادعای رسانه‌ها در مورد حمله اخیر اسرائیل به سوریه، آن را جنگ رسانه‌ای محور غربی- عبری – عربی علیه مقاومت دانست؛ سخنانی که آب سردی بود بر جنجال دروغین این رسانه‌ها برای کمک به نخست وزیر رژیم صهیونیستی.

 

احد کریمخانی، معاون سیاسی نیروی قدس سپاه، در تشریح حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به مواضعی در دیرالزور و بوکمال سوریه، گفت: این حمله هیچ تلفات انسانی نداشته است.

 

وی افزود: همزمانی این حمله با گسترش اعتراضات داخلی در اراضی اشغالی که موجب بروز چالش‌های مهم امنیتی، سیاسی و اجتماعی علیه نتانیاهو شده، از یک طرف و موضوع انتقام سخت و قطعی جبهه مقاومت از آمریکا و صهیونیست‌ها از سوی دیگر، باعث شده است تا صهیونیست‎ها برای انحراف افکار عمومی از چالش‌های داخلی و کنترل فضای ترس و وحشت از انتقام سخت مقاومت و فرار به جلو دست به این اقدام بزنند.

 

معاون سیاسی نیروی قدس تأکید کرد: صهیونیست‌ها برخلاف تبلیغات دروغین خود، جرأت حمله به مراکز و مواضع ایران و گروه‌های مقاومت در سوریه را ندارند. حملاتی هم که با عناوین مختلف انجام می‌دهند حملاتی کورکورانه و بدون اهداف استراتژیک است.

 

کریمخانی در پایان خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی به خوبی نسبت به خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران و گروه‌های مقاومت در سوریه آگاه است و به خوبی می‌داند که حمله به مواضع مقاومت در سوریه قطعا با واکنش سخت و شدید مواجه خواهد شد.

 

کد خبر: 1008198
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۹:۳۶
چاپ خبر

جام نیوز
اخبار رسانه های برون مرزی