آمریکا، تصمیم خود درباره ایران را به اطلاع اسرائیل رسانده بود
دولت جو بایدن به اسرائیل اطلاع داده بود كه قصد دارد آمادگی خود را برای مذاكره با ایران درباره برنامه هسته‌ای اعلام كند.

به گزارش جام نیوز، رویترز به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرد دولت جو بایدن به اسرائیل اطلاع داده بود كه قصد دارد آمادگی خود را برای مذاكره با ایران درباره برنامه هسته‌ای اعلام كند.

 

به گفته این منبع آگاه، دستیاران بایدن نمی‌خواستند خبرهای مربوط به تصمیم واشنگتن، از جمله پس گرفتن مکانیسم ماشه، اسرائیل را غافلگیر کند.

 

به گزارش رویترز، بایدن طی مکالمه تلفنی خود، این اطلاعات را شخصا به بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل اعلام نکرده و این مطالب از طریق کانالهای دیگر به اطلاع طرف اسرائیلی رسانده شده است.

 

ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده، روز پنجشنبه گفته بود که ایالات متحده آمادگی شرکت در مذاکرات با ایران و سایر شرکت کنندگان پنج به علاوه یک (روسیه ، انگلیس ، چین ، فرانسه و آلمان) در مورد برنامه هسته ای را دارد.

 

یک نماینده عالی رتبه اتحادیه اروپا پیش از این اعلام کرده بود که بروکسل آماده میزبانی جلسه اعضای گروه "پنج به علاوه یک" و ایران است.

 

به گزارش اسپوتنیک، ریچارد میلز، نماینده موقت آمریکا در سازمان ملل هم در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت، ادعای دولت پیشین آمریکا مبنی بر بازگشت همه تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران را پس گرفت.

 

106

کد خبر: 1011938
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۱۲/۲ - ۱۷:۰۲
چاپ خبر

جام نیوز
اخبار رسانه های برون مرزی