مقام آمریکایی: با تهدید ایران، دولت بایدن عقب نشینی می‌کند
رئیس سابق اطلاعات ملی آمریکا گفت ایران نشان داد که می‌تواند به دولت بایدن فشار آورد تا امتیازات مربوط به برنامه سلاح‌های هسته‌ای خود را بدست آورد.

به گزارش جام نیوز، ریچارد گرنل، رئیس سابق اطلاعات ملی آمریکا، با انتقاد از دولت جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده در برخورد با برنامه هسته‌ای ایران، گفت: «ایران نشان داد که می تواند به دولت بایدن فشار آورد تا امتیازات مربوط به برنامه سلاح‌های هسته‌ای خود را بدست آورد».

 

گرنل در مصاحبه‌ای با فاکس نیوز، گفت: «ما تهدیدهای مقام‌های ایرانی را طی دو روز گذشته مشاهده کرده‌ایم. آنها گفته‌اند که اگر همه تحریم‌ها را لغو نشود، اجازه نمی‌دهند بازرسان آژانس بین المللی برگردند. ما در حال حاضر یک سیستم بازرسی بسیار ضعیف در آنجا داریم».

 

گرنل گفت: «من فکر می کنم درسی که ایرانیان آموخته‌اند این است که اگر از تهدید علیه ایالات متحده استفاده می کنند، دولت بایدن عقب نشینی می کند و پاسخ تهدید را به آنها نمی‌دهد.».

 

از طرفی مایک ترنر، نماینده جمهوری‌خواهان نیز گفت: «برنامه رادیكال سیاست خارجی بایدن، سیاست ما را در خاورمیانه وارونه جلوه داده است و با بازگشت به توافق هسته‌ای راهی را برای ایران هموار کرده که به یک كشور هسته‌ای تبدیل شود».

 

این مقام جمهوریخواه از سیاست دوران باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده به دلیل نادیده گرفتن متحدان ایالات متحده نیز به شدت انتقاد کرد.

 

ترنر در اظهارات خود به «فاکس نیوز» افزود: «با بازگشت دولت بایدن به این توافق هسته‌ای، آنها به ایران توانایی تبدیل شدن به یک کشور هسته‌ای را می‌دهند. علاوه بر تعامل با ایران، دولت بايدن به سوی چين گام برداشته است چین که یکی دیگر دشمنان آمريكا به شمار می‌رود».

 

او گفت: «این اقدامات بزرگترين نقطه ضعف ما در عملکرد و حمایت از اقتصاد به شمار می‌رود. دولت بایدن به متحدان ما پشت كرده و با مخالفان آمریکا تعامل دارد».

 

106

کد خبر: 1012151
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۱۲/۴ - ۱۶:۴۲
چاپ خبر

جام نیوز
اخبار رسانه های برون مرزی