رونمایی از کتاب تشکل دهه پیشرفت با حضور فعالان انقلاب
کتاب تشکل دهه پیشرفت که شیوه‌نامه‌ای بر حضور فکری و مطالباتی مجموعه‌های دانشجویی در مسائل کشور است با حضور جمعی از فعالان فرهنگی در خبرگزاری فارس رونمایی می‌شود.

 

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز، کتاب تشکل دهه پیشرفت که به موضوعات و مطالبات رهبری انقلاب در مباحث تشکل‌های دانشجویی پرداخته است و شیوه‌ نامه‌ای جهت حضور فکری و مطالباتی مجموعه‌های دانشجویی در مسائل کشور خواهد بود عصر امروز خواهد شد.

این کتاب به قلم محمدصادق شهبازی و توسط دفتر نشر معارف منتشر شده است که موضوعات مورد مطالبه رهبری در زمینه تشکل‌های دانشجویی را از نظریه تا راهکار مورد برسی قرار داده است.

 

در این برنامه وحید جلیلی، عباس سلیمی نمین،‌ کوشکی، نبوی، عظیمی حضور دارند.

 

این کتاب در 5 فصل به موضوع تشکل‌های دانشجویی پرداخته و به صورت زیرساختی و ریشه‌ای این موضوع را بررسی کرده است. فصل اول کتاب ذیل عنوان الزامات جنبش دانشجویی دهه عدالت و پیشرفت،نیازها و اولویت‌ها را بررسی کرده است. در فصل دوم این کتاب، بررسی وضع موجود و مشکلات و آسیب‌های کارهای علمی و تخصصی تشکل‌های دانشجویی را مورد بررسی قرار داده است. در فصل سوم با این پرسش مخاطب را روبرو نموده که چه باید کرد؟ و در همین فصل ابعاد مختلف زندگی یک فعال دانشجویی، وظایف یک تشکل دانشجویی، گفتمان‌سازی راه اصلی اثرگذاری جنبش دانشجویی و ... شرح داده شده است.

 

بعد از طرح مباحث تئوری و نظری در فصل‌های قبل در فصل چهارم، نویسنده به گام‌های عملیاتی پرداخته است و در فصل پنجم نمونه‌های موفق در فرآیند یا نتیجه را در برابر دیدگان مخاطب و خواننده کتاب قرار داده است.

 

این کتاب براساس مطالبات رهبری از دانشجویان شکل گرفته است. معظم‌له در این باره فرموده‌اند: «هر انسانی باید تلاش کند، نیاز لحظه را بشناسد و آن را برآورده کند. اگر نیاز این لحظه تاریخ را نشناختید و آن را برآورده نکردید و فردا فهمیدید، کار گذشته و دیر شده است؛ مثل یک خط تولید که همین‌طور حرکت می‌کند و تکنسین‌ها و کارگران و مهندسان و متخصصان در جای خودشان قرار گرفته‌اند. وقتی این ابزار جلوی شما می‌رسد، اگر کاری را که باید انجام دهید، انجام ندادید، دیگر از دست رفته است؛ ابزار بعد یک چیز دیگر است. تاریخ و زمان و نیازهای جامعه این طوری است؛ و این، آن چیزی است که جوان به خصوص دانشجو از آن عهده آن بر می‌آید...»

 

کتاب «تشکل دهه پیشرفت» در 2000 نسخه و با قیمت 3200 تومان از سوی دفتر نشر معارف روانه بازار کتاب شده است.

 

فارس

 

130

 

 

کد خبر: 383159
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۰۵/۲۶ - ۱۱:۰۸
چاپ خبر

جام نیوز
اخبار رسانه های برون مرزی