وقتی معاون اول رئیس جمهور کشور را اداره می کند
شش نماینده مجلس طی تذکری کتبی به رئیس جمهور از عدم حضور مؤثر وی در جلسات شوراهای دولت انتقاد کردند.
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، 6 تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی تذکر کتبی خود به حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور را با موضوع عدم حضور پرتلاش و مؤثر در جلسات شوراهای دولت و واگذاری وظایف اصلی رئیس جمهور به معاون اول به بهانه پرداختن به مسائل انتخاباتی سال آینده را تقدیم هیأت رئیسه مجلس کردند.
 
 
هاجر چنارانی نماینده مردم نیشابور، حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم، نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه، حجت‌الاسلام نصرالله پژمان پور و حواد کریمی قدوسی نمایندگان مردم مشهد و کلات، اکبر رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد در شرح تذکر کتبی خود به روحانی خاطرنشان کردند:
 
 
«جناب اقای رئیس جمهور جنابعالی در شرایطی که ملتی ایران از مسائلی همچون رکود، عدم موفقیت در اجرای برجام و تبیین قدرت هسته‌ای آزرده می‌باشند، تقریباً اداره کشور را به معاون اول خود تفویض کرده اید و در جلساتی مهم همچون شورای پول و اعتبار، شورای اشتغال و... شرکت نمی‌کنید.
 
 
متأسفانه این عدم حضور شما در فعالیت‌های دولت به دلیل صرف وقت برای پروژه انتخابات ریاست جمهوری سال آینده اختصاص داده شده است که حتی دسترسی وزرا به جنابعالی سخت شده است.
 
 
جناب آقای رئیس جمهور اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی می‌بایست هدف اصلی دولت باشد و این تنها راه عبور از مشکلات موجود می‌باشد و مردم از شما انتظار دارند به عنوان سکاندار قوه مجریه با حضور فعال و موثر در جلسات دولت و دیگر فعالیت‌های مربوط به قرارگاه اقتصاد مقاومتی و اقدام انقلابی بر موضوع مبارزه با قاچاق کالا، تمام وقت و تلاش خود را در راه خدمت به مردم صرف نمایید تا ان‌شاءالله با روحیه جهادی و انقلابی تمام اعضای دولت شاهد رشد و تعالی جمهوری اسلامی ایران و برطرف شدن مشکلات مردم صبور و مؤمن باشیم».
 
 
شفاف/222
کد خبر: 702231
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۵/۲۷ - ۲۱:۰۱
چاپ خبر

جام نیوز
اخبار رسانه های برون مرزی