کارشناسان نظامی سعودی: ایران تهدیداتش را عملی کرد!
وزیر انرژی سعودی رسما اعتراف کرد که تاسیسات نفتی عربستان هدف حمله پهپادهای بمب‌گذاری شده قرار گرفته است.

به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز، شبکه «المسیره» متعلق به انصارالله یمن اعلام کرده بود که به تلافی تجاوز مستمر و کشتار غیرنظامیان، تأسیسات حیاتی رژیم سعودی با 7 پهپاد هدف حملات مؤثر قرار گرفته‌اند.

در همین حال سخنگوی ریاست امنیت کشور عربستان از هدف قرار گرفتن "محدود" دو نیروگاه پمپاژ نفت وابسته به شرکت آرامکو خبر داد.

شبکه اسکای نیوز عربی در این باره گزارش داد که، این مقام سعودی گفت که این رخداد در دو نیروگاه وابسته به شرکت آرامکو در دو استان الدوادمی و عفیف در ریاض رخ داده است.

وی عنوان داشت که این رخداد در بین ساعت شش تا شش و نیم صبح امروز (سه شنبه) به وقت محلی صورت گرفت.

بعد از آن شبکه الجزیره در این باره گزارش داد که وزیر انرژی سعودی رسما اعتراف کرد که تاسیسات نفتی عربستان هدف حمله پهپادهای بمب‌گذاری شده قرار گرفته است.

 

 

خبرگزاری رسمی عربستان، اظهارات وزیر انرژی این کشور را منتشر کرده است. وی گفت که این اقدام "خرابکارانه" انتقال جهانی نفت را هدف قرار داده است.

وزیر نیروی عربستان گفت که هدف قرار گرفتن لوله‌های نفت از طریق حمله پهپادهای بمب‌گذاری شده صورت گرفت و بعد از اینکه این حملات خسارت‌های محدودی را برجای گذاشت، آتش‌سوزی‌های ناشی از این حملات تحت کنترل در آمد.

این مقام سعودی اعلام کرد که صادرات عربستان از نفت خام و فرآورده‌های نفتی بدون وقفه ادامه دارد.

 

 

 

وی تصریح کرد که این حملات اهمیت برخورد با تمامی طرف‌هایی که دست به چنین اقدامات تخریبی می‌زنند، از جمله انصارالله را ثابت می‌کند.

شبکه الجزیره در ادامه پوشش این خبر با کارشناس نظامی در این باره گفتگو کرد. کارشناس نظامی عنوان داشت که دقت هدف قرار دادن این تاسیسات توسط پهپادها نشان از پیشرفته بودن  آنها و دسترسی آنها به سیستم های ماهواره ای دارد.

وی افزود: گویبا رادارهای عربستان خواب هستند باید دید رادارهایی که آمریکایی هستند و بسیار پیشرفته هستند چگونه این پهبادها را نمی توانند رهگیری کنند. پدافند سعودی کجاست که نمی تواند این اهداف را شناسایی کند.

 

 

شبکه الحدث که وابسته به نظام سعودی است در پوشش این خبر با کارشناس نظامی سعودی«احمد الشهری» گفتگو کرد، او در شروع صحبت هایش تلویحا ایران را متهم به دست داشتن در این حمله کرد و مدعی شد: ایران شروع به عمل به تهدیدهای خویش کرده است دیروز به کشتی های نفتی ما را در بندر فجیره امارات حمله کرد و امروز ایستگاه های پمپاژ نفت ما را دردو استان الدوادمی و عفیف در ریاض هدف قرار داد.

الشهری در ادامه اتهام زنی خود گفت: باید در جه آماده باش را به بالاترین درجه ارتقاء دهیم ، جامعه بین الملل و کشورهای خلیج[فارس] باید گشت زنی خود در آبراه ها را از کانال سوئز تا باب المندب وهمچنین تنگه هرمز و خلیج [فارس] افزایش دهند. باید تهدید های ایران را جدی گرفت ایران اکنون از مرحله تهدید وارد مرحله عمل به آنها شده است.

 

کد خبر: 947916
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ - ۱۶:۰۹
چاپ خبر

جام نیوز
اخبار رسانه های برون مرزی