به ندرت به سبک حسین باستانی!
حسین باستانی، بولتن نویس رئیس دولت اصلاحات و رئیس اداره بررسی رسانه های ریاست جمهوری در دوره اصلاحات در توئیت اخیرش از حضور به ندرت خود در بی بی سی سخن گفت.

به گزارش جام نیوز، حسین باستانی، تحلیلگر ارشد بی بی سی فارسی و بولتن‌نویس رئیس دولت اصلاحات یکی از افرادی است که در جریان راه‌اندازی روز آنلاین به‌عنوان یکی از دو نفر اصلی (به همراه مسعود بهنود) توسط فرح کریمی نماینده ایرانی‌تبار پارلمان هلند انتخاب شده و مأموریت ایجاد شبکه رسانه‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران را بر عهده گرفت.

 

تهیه‌کنندگی سایت و رادیو بی‌بی‌سی فارسی یکی از مهم‌ترین اقدامات او طی سال‌های حضورش در خارج از کشور است که زمینه خوبی را برای او در خصوص سازماندهی فعالان مطبوعاتی خارج از کشور فراهم آورد.حسین باستانی اخیرا در توئیتی مدعی شده که نه‌تنها سردبیرو کارمند بی بی سی فارسی نیست بلکه به ندرت در این شبکه حاضر می شود!

 

این در حالی است که با یک جستجوی ساده در بی بی سی معلوم می شود که حسین باستانی در اکثر برنامه های سیاسی مربوط به تحولات داخلی ایران و یا مسائل بین المللی مرتبط، از بی بی سی تریبون گرفته و تحلیل های خود را ـ که عموما خط و مشی های کلی  بی بی سی هستند ـ ارائه داده است.

 

از تفاوت های عمده باستانی با سایر همکارانش این است که او در ماه های گذشته فیلم هایی در شمایل مستند با نگاه و برداشت های خاص خود علیه ایران ساخته و و بی بی سی هم برای دیده شدن این فیلم ها از تمام ظرفیت تبلیغاتی‌اش در شبکه تلویزیونی و فضای مجازی استفاده کرده است.

 

اهمیت باستانی برای بی بی سی فارسی به اندازه ای است که گفته می شود یکی از ارکان اصلی راه اندازی این شبکه می باشد.

 

 

کاریکاتور حسین باستانی

 

علیرغم این فعالیت ها، او در توئیتی به سبک اختصاصی خودش مدعی شده که در برنامه های بی بی سی به ندرت حاضر شده و از تحلیلگران آن نمی باشد!

 

توئیت حسین باستانی

 

 

بررسی حضور کارشناسان و تحلیلگران سیاسی در بی بی سی نشان می دهد که باستانی نسبت به سایر کارشناسان، بیشترین حضور را در تحلیل موضوعات سیاسی از سال های گذشته تاکنون داشته و از 44 برنامه اصلی ماه گذشته شبکه بی بی سی، در 23 برنامه حاضر شده است!

 

باستانی نه تنها عضو ثابت برنامه های سیاسی شبکه بی بی سی فارسی است، حتی در بی بی سی انگلیسی هم حضور فعالی دارد.

 

آیدی اکانت های باستانی در شبکه های اجتماعی هم با عبارت bbc شروع می شود و مجریان این شبکه نیز در برنامه های مختلف او را با عنوان "همکارم حسین باستانی" خطاب می‌کنند.

 

نمونه هایی از حضور باستانی در برنامه های مختلف بی بی سی فارسی و انگلیسی

 

کد خبر: 952865
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۴/۱۶ - ۱۹:۵۶
چاپ خبر

جام نیوز
اخبار رسانه های برون مرزی