کدام شهرها در محدوده قرمز مصرف برق قرار گرفتند ؟
طبق اعلام نقشه پهنه‌بندی مصرف برق در روز جاری، شهرستان مشهد در محدوده قرمز و دو استان سمنان و مرکزی در منطقه زرد قرار دارند.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز،  بنا بر نقشه پهنه‌بندی مصرف برق در روز جاری، شهرستان مشهد با مصرف بالا همچنان در محدوده قرمز مصرف قراردار و استان‌هایی مانند سمنان و مرکزی در حال حاضر در منطقه زرد قرار دارند.

 

طبق اعلام کارشناسان و فعالان حوزه انرژی مشترکان واقع در دو استان سمنان و مرکزی می‌توانند تنها با ۵ درصد صرفه جویی در مصرف برق، در پایداری شبکه برق گام مثبتی بردارند.بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد تنها با کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق توسط مشترکانی که در محدوده قرمز قرار دارند، می‌توانند از این این محدوده فاصله بگیرند و به حفظ شبکه برق کمک کنند.

 

 

استفاده از نورطبیعی روز درساختمان ها، استفاده از دورکند کولر‌های آبی، تنظیم کولر‌های گازی روی ۲۴ درجه، عدم استفاده همزمان وسایل برقی، انتقال استفاده از لوازم برقی پرمصرف همچون ماشین ظرفشویی، جاروبرقی، اتوولباسشویی به ساعات غیرپیک ازجمله راهکار‌های ساده کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق خانوار‌ها درساعات اوج بارشبکه عنوان شده است. 

 

گفتنی است، پیک روزانه شبکه برق به طور معمول از ساعت ۱۲ تا ۱۶ است که در این ساعات‌ها مصرف برق به اوج خود می‌رسد. به همین دلیل مشترکان می‌توانند با انتقال مصارف به ساعات پایانی شب یا اوایل صبح نقش به سزایی درکاهش مصرف وپایداری شبکه ایفا کنند.

 

آخرین خبر

2025

کد خبر: 953846
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۴/۲۶ - ۱۴:۴۵
چاپ خبر

جام نیوز
اخبار رسانه های برون مرزی