تجمع خیابانی در آمریکا؛ اخراجش کنید
توییت‌های اخیر ترامپ نسبت به نمایندگان زن مجلس آمریکا، عده ای طرفداران ترامپ را در ایالت "کارولینای جنوبی" ترغیب به سردادن شعار‌های نژادپرستانه کرد.

به گزارش جام نیوز، در پی انتشار توئیت های توهین آمیز نژادپرستانه ترامپ، به چهار نفر از زنان جدیدالورد به مجلس آمریکا، موجی از مخالفت‌‌ها از طیف های مختلف در جامعه سیاسی آمریکا  و مردم شکل گرفته، و برخی از سیاستمدران موضع‌گیری های سرسختانه‌ای علیه او گرفته و قطعنامه‌ای را در مجلس به تصویب رساندند.

 

4 نماینده زن که ترامپ به آنها توهین کرد

          بیشتر بخوانید:

توئیت‌های توهین‌آمیز ترامپ به نمایندگان مجلس آمریکا

ترامپ فاسدترین و بی عرضه ترین رئیس جمهوری که تا به حال دیده ایم

قطعنامه‌ مجلس نمایندگان آمریکا علیه ترامپ

 

 به دنبال این موضع‌گیری‌ها عده ای از طرفداران ترامپ در ایالت کارولینای جنوبی تجمعی را با عنوان"بیاید آمریکا را برتر نگه داریم" راه اندازی کرده و شعار "اخراجش کنید"(اشاره به الحان عمر نماینده مینه‌سوتا، یکی از چهار نماینده‌ای که ترامپ آنها را جوخه‌-دارودسته- نامیده است! )را سر دادند.

 

          بیشتر بخوانید:

دفاع شرکت توئیتر از ترامپ

 

ترامپ در سخنرانی این تجمع، به جای غذرخواهی، عبارت‌های توهین آمیز خود، نسبت به این نمایندگان را تکرار کرد و حضار، با تشویق های او پشت سر هم شعار اخراجش کنید را تکرار کردند.

 

 

پس از اینکه صحبت‌های ترامپ پایان یافت، الحان عمر توییتی را از یکی از مشاوران سابق اوباما در صفحه‌ خود باز نشر داد که در آن نوشته بود: جمعیتی که در کارولینا شعار میدادند اخراجش کنید، پس از اینکه رئیس جمهور خبیثانه و ناصادقانه به الحان عمر تهمت زد، یکی از ترسناک‌ترین لحظاتی بود که من در سیاست آمریکا دیده‌ام.

 

توئیت مشاور سابق ترامپ

 

الحان عمر خود نیز در توییتی نوشت: ممکن با کلماتت به من شلیک کنی، ممکن با چشمهایت من را تکه تکه کنی، ممکن با نفرتت من را بکشی، اما من، همچون باد، خواهم وزید.

 

توئیت الحان عمر

 

رشیده طالب نیز این فیلم را در صفحه‌ تویتر خود منتشر کرد و از همه جمهوری‌خواهان خواست که آمریکا را به ترامپ اولویت دهند و سکوت خود را در قبال صحبت‌های ترامپ بشکنند همانطور که در گذشته، تعدادی از آنها، علیه او صحبت کردند.

 

 

چهره‌های رسانه‌ای معروفی نیز در توییتر به این صحبت‌ها واکنش نشان دادند. از جمله: "شان کینگ"، تحلیلگر وبسایت "اینترسپت": {کمپین کارولینای جنوبی} به جرات یکی از لحظات نژادپرستانه در تاریخ سیاسی آمریکاست. وقتی ترامپ به دوست من الحان عمر تهمت زد، جمعیت شروع کردند به شعار داد علیه او که : اخراجش کنید، اخراجش کنید. این بسیار منزجر کننده‌ و خطرناک است. ما در همین زمان هستیم. همینجا. چقدر زشت!

 

واکنش شان کینگ

 

"برایان تایلر"، تحلیل‌گر و مجری: اینکه ترامپ در تایید شعار جمعیت که می‌گفتند اخراجش کنید، خرسند بنظر می‌رسید، چقدر شباهت دارد به راهیپمایی نورنبرگ معروف ( در آن راهپیمایی حزب ملی سوسیالیست کارگران آلمان، که در آن آدولف هیتلر سخنرانی کرد!). جمهوری‌خواهانی که انقدر جرات نداشتند تا این توییت‌ها را محکوم کنند، شما امروز باعث این اتفاق شدید. این حزب شماست. {برای این حزب} نژادپرستی علنی تبدیل به یک ویژگی شده تا یک اشکال!

 

واکنش بریان تایلر

 

"جو والش"، عضو سابق کنگره: بسیار جای تاسف دارد که کسی که معیار حزب جمهوری‌خواه، حزب من، است امروز شعار اخراجش کنید را تبدیل به شعار انتخاباتی کرده است. این بسیار زشت است. این بسیار ضد ارزش‌های آمریکاست. این برای من بسیار تاسف‌ بر‌انگیز است.

 

واکنش جو والش

 

"دیوید کورن"، تحلیلگر MSNBC: نفرت. فقط نفرت. شاید ترس و نفرت. اما بیشتر نفرت.

 

واکنش دیوید کرون

 

"ولید شهید"، استراتژیست سابق برنی سندرز: امشب ذهنم در مورد خانواده الحان عمر، رشیده طالب و میلیون‌ها کودک مسلمان، سیاه‌پوست، قهوه‌ای پوست، کودکان فقیر، کودکان استثنایی و کودکان مهاجری که امشب را با این فکر که رئیس جمهور کشورشان برای آنها اهمیتی قائل نمی‌شود، بسیار درگیر است.

 

واکنش ولید شهید

 

شیوه‌ انتخاباتی جدید ترامپ نشان می‌دهد که او در اصل به دنبال استفاده و تقویت بستر نژادپرستی و ملی‌گرایی در آمریکاست تا بتواند از این راه حامیان خود را، که هسته‌ی اصلی آنها سفیدپوست‌ هستند، ترغیب به رای دادن به او کند. اتفاقاتی که در روز چهارشنبه شب در "کارولینای" جنوبی رخ داد، بیان کننده این واقعیت تلخ در آمریکاست.

 

 

 

کد خبر: 953910
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۴/۲۷ - ۱۷:۵۸
چاپ خبر

جام نیوز
اخبار رسانه های برون مرزی