حملات رژیم صهیونیستی تلافی خواهد شد؛ منتظریم چوب‌خط اسرائیل پر شود
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: «ایران و گروه‌های مقاومت سنجیده عمل کرده و در فرصت مناسبی که خودشان انتخاب می‌کنند، با ابتکار عمل به اقدامات تحریک‌آمیز رژیم صهیونیستی پاسخ درخور می‌دهند.»

به گزارش جام نیوز، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به‌مناسبت "روز مقاومت" در کنفرانس خبری با حضور اصحاب رسانه حضور یافت و به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ داد.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین «مجتبی ذوالنوری» ابتدا با گرامی‌داشت روز مقاومت و ستایش از مجاهدت‌های رزمندگان اسلام در سراسر جهان، بر لزوم دشمن‌شناسی، اتحاد و تقویت روحیه جهادی تأکید کرد و این سه مؤلفه را نیاز حتمی جهان اسلام دانست.

 

 

 

 

وی در ادامه ضمن تقبیح تکاپوی امریکا برای تشکیل ائتلاف دریایی در خلیج فارس، خاطرنشان ساخت: «کنترل عبور و مرور در تنگه هرمز طبق قوانین بین‌المللی و بر اساس مرزهای سرزمینی، در اختیار جمهوری اسلامی ایران است و هیچ ائتلافی برای ایجاد ناامنی در این منطقه، دوام نخواهد آورد.»

 

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در بخش دیگری از سخنان خود، از آزادی نفتکش ایرانی "گریس1" در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت که در این باره مذاکرات رو به پیشرفتی با انگلیسی‌ها انجام گرفته و ابعاد غیرقانونی رفتارشان به آن‌ها گوشزد شده است. اساسا نفتکش ما در آب‌های جبل‌الطارق نبوده و کاملا مغایر قوانین موجود، در آب‌های اسپانیا توقیف شده است.

 

خبرنگار جام نیوز در این کنفرانس خبری از حجت‌الاسلام ذوالنوری پرسید: «موضع حضرتعالی به‌عنوان رئیس کمیسیون امنیت ملی درباره حملات متناوب رژیم اسرائیل به مواضع جبهه مقاومت در سوریه چیست؟ حملات مشابهی در عراق صورت گرفته که آن‌ها نیز به رژیم صهیونیستی نسبت داده می‌شود. یکی از کارشناسان عرب در شبکه‌های ماهواره‌ای، پاسخ ایران را به "چوب خدا" تشبیه کرد که صدا ندارد. لطفا نظرتان را در این باره بیان بفرمایید.»

 

 

 

 

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پاسخ اظهار داشت: «حیات این رژیم نامشروع وابسته به تحریک دیگر کشورها به عکس‌العمل است تا بتواند از طریق مظلوم‌نمایی، حمایت بیشتری از قدرت‌های مستکبر دریافت کند.»

 

وی افزود: «ولی ایران و گروه‌های مقاومت سنجیده عمل کرده و در فرصت مناسبی که خودشان انتخاب می‌کنند، با ابتکار عمل به اقدامات تحریک‌آمیز این رژیم پاسخ درخور می‌دهند. بالاخره زمانی فرا می‌رسد که چوب‌خط اسرائیلی‌ها پر شود.»

 

ذوالنوری همچنین درباره اعلام آمادگی رژیم صهیونیستی برای ملحق شدن به ائتلاف دریایی امریکا در خلیج فارس، هشدار داد: «اگر رژیم صهیونیستی در منطقه قدم بگذارد، پایش قلم خواهد شد. ما به‌هیچ‌وجه این حضور را تحمل نخواهیم کرد.»

 

 

گفتنی است این کنفرانس خبری به میزبانی مرکز ارتباطات و امور رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران، برگزار شد.

 

کد خبر: 956787
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۵/۲۴ - ۰۰:۱۵
چاپ خبر

جام نیوز
اخبار رسانه های برون مرزی