پس از کیف ضدگلوله، مدارس ضدگلوله هم به بازار آمد!
برای حل بحران تیراندازی در آمریکا قانون هرگز تغییر نمی کند بلکه تجهیزات جدیدی برای فروش وارد بازار می شود.

به گزارش جام نیوز، تابستان یکی از داغ‌ترین ماه‌ها در میزان تیراندازی‌ها در آمریکا بود. الپاسو، دیتون و تیراندازی اخیر در میدلند تگزاس از نمونه‌های اخیر کشته‌ و زخمی شدن صدها بی‌گناه بوسیله‌های سلاح‌های گرم در آمریکاست.

 

مقامات آمریکایی طبق معمول از به عهده‌ گرفتن مسئولیت این اتفاقات طفره رفته و بهانه‌هایی از پیش طراحی شده را بیان می‌کنند.

 

مطالعه کنید:

واکنش‌ها در آمریکا به ادعای ارتباط «حملات مسلحانه» با بازی‌های رایانه‌ای+تصاویر

 

به همین دلیل، خانواده ها دست به کار شده و با آغاز فصل ثبت نام مدارس و خرید اقلام مورد نیاز دانش‌آموزان، به سراغ خرید کیف‌های ضد گلوله رفته و شانس خود را برای افزایش امنیت کودکانشان در برابر تیراندازی‌های جمعی احتمالی امتحان می‌ کنند.

مطالعه کنید:

ناامنی در مدارس آمریکا؛ کار دانش‌آموزان به خرید کیف‌های «ضدگلوله» کشید/ تصاویر

 

افزایش فزاینده تیراندازی‌ها در آمریکا و بی‌اعتنایی عمدی مقامات آمریکایی به این فجایع باعث شده تا برای اولین بار در آمریکا مقامات یک ایالت تصمیم‌ بگیرند تا مدرسه‌ای با امنیت بالا در هنگام تیراندازی طراحی شود. به گفته مقامات ایالت مشیگان قرار است بازسازی یک دبیرستان در شهر فروت‌پورت طوری باشد که در صورت وقوع یک تیراندازی جمعی، دانش‌آموزان بتوانند در نهایت امنیت قرار بگیرد. بودجه ترمیم این مدرسه و تبدیل آن به یک قلعه قرون وسطایی، حدودا 48 میلیون دلار برآورد شده است!

 


کلیپ بازسازی مدرسه، پخش شده از شبکه ان‌بی‌سی

 

ظاهرا حل معضل تیراندازی‌های جمعی و فائق آمدن به لابی سلاح در آمریکا کار آسانی نیست. این طور که پیش می‌رود، باید منتظر بود تا در ادارات، پارک‌ها، استادیوم‌های ورزشی، پاساژ‌ها، فرودگاه‌ها و دیگر مکان‌ها استحکاماتی نصب شود!

 

لابی سلاح حاضر است تا میلیون‌ها دلار برای بازطراحی این مکان‌ها هزینه شود اما قوانین در این کشور و به طور خاص متمم دوم قانون اساسی، هیچ تغییری نکند!

 

منبع:

There have been more mass shootings than days this year

 A new high school will have sleek classrooms — and places to hide from a mass shooter

کد خبر: 959512
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۶/۱۳ - ۱۸:۴۵
چاپ خبر

جام نیوز
اخبار رسانه های برون مرزی