نگرانی کردهای عراق از تاثیر اصلاح قانون اساسی بر وضعیت اقلیم کردستان
اقلیم کردستان عراق نسبت به این که هر گونه اصلاحات قانون اساسی مورد درخواست تظاهرکنندگان در بغداد، وضعیت کنونی اقلیم را نیز در بر بگیرد، ابراز نگرانی کردند.

به گزارش جام نیوز، شبکه خبری الجزیره قطر امروز (جمعه) در گزارش کوتاهی در رابطه با ادامه تظاهرات اعتراض آمیز در بغداد و شمار دیگری از استان های واقع در مرکز  جنوب عراق و ابراز نگرانی احزاب کرد از برخی خواسته های مطرح شده در رابطه با اصلاح قانون اساسی این کشور و تاثیر آن بر وضعیت کنونی اقلیم کردستان آورده است:

احزاب کرد در اقلیم کردستان عراق نسبت به این که هر گونه اصلاحات قانون اساسی مورد درخواست تظاهرکنندگان در بغداد، وضعیت کنونی اقلیم را نیز در بر بگیرد، ابراز نگرانی کردند.

احزاب کرد در این باره اعلام کردند که از همه خواسته های تظاهرکنندگان به استثنای آن چه مبانی فدرالیسم در عراق و دستاوردهای کردها در قانون اساسی این کشور را تحت تاثیر قرار دهد، حمایت می کنند.

احزاب کرد همچنین از عدم اجرای کامل قانون اساسی عراق به ویژه مواد مربوط به وضعیت اقلیم کردستان گلایه دارد و به نظر آنها، همین مسئله منجر به وخامت اوضاع در این کشور شده است.

با وجود اختلافات میان جریان های سیاسی در اقلیم کردستان که گاهی اوقات آشکار می شود و بروز می یابد، آنها در اربیل در مخالفت با هر گونه اصلاحاتی در قانون اساسی عراق که بر وضعیت کنونی اقلیم تاثیر بگذارند، متحد شدند.

کد خبر: 964561
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۸/۱۷ - ۲۲:۳۱
چاپ خبر

جام نیوز
اخبار رسانه های برون مرزی