تمرین پرتلفات کماندوهای «گولانی» برای نبرد با تکاوران حزب‌الله
نبرد این تیپ با دشمن فرضی، ظرف روزهای اولیه به مجروحیت قریب به 20 کماندوی زبده منجر شد و کار به جایی رسید که ستاد مشترک ارتش صهیونیستی، رسانه‌های عبری را از ارائه آمار تلفات احتمالی منع کرد!

به گزارش جام نیوز، تیپ "گولانی" ارتش رژیم صهیونیستی که از نیروهای ویژه این رژیم به‌شمار می‌آید، از ترس عملیاتی شدن تهدید «سیدحسن نصرالله» در خصوص ورود نیروهای حزب الله در جنگ احتمالی با رژیم صهیونیستی به منطقه "الجلیل" واقع در شمال سرزمین‌های اشغالی، رزمایشی چندروزه برگزار کرد.

 

خبرنگار شبکه 12 اسرائیل با اشاره به اینکه ویژگی‌های جغرافیایی منطقه الجلیل شناسایی دشمن را دشوار می‌سازد، خاطرنشان کرد که در این مانور تیپ دوازده گولانی نبردی فرضی را با نیروهای رضوان حزب‌الله لبنان در منطقه مورد اشاره و شهرک‌های مجاور آن ترتیب داد.

نکته جالب اینجاست که نبرد این تیپ با دشمن فرضی، ظرف روزهای اولیه به مجروحیت قریب به 20 کماندوی زبده منجر شد و کار به جایی رسید که ستاد مشترک ارتش صهیونیستی، رسانه‌های عبری را از ارائه آمار تلفات احتمالی منع کرد!

 

همچنین سایر منابع عبری گزارش دادند که ارتش رژیم صهیونیستی در منطقه جولان اشغالی نیز مانورهایی را طی مدت اخیر ترتیب داده است.

در این گزارش‌ها آمده که ارتش اسرائیل با شبیه‌سازی چند شهرک لبنانی، اردوگاه فلسطینی و ساخت تونل‌های متعدد، تلاش کرده است که شرایط تمرین یک جنگ احتمالی در داخل لبنان را برای سربازان خود فراهم کند.

 

ارتش صهیونیستی می‌کوشد سربازان خود را به بالاترین سطح آمادگی برای جنگ سوم با لبنان برساند تا رویارویی با آنچه در لبنان انتظارشان را می‌کشد، غافلگیرشان نکند!

 

با وجود همه این اقدامات، اما منابع امنیتی صهیونیستی اذعان دارند که بزرگترین خطر برای اسرائیل، موشک‌باران گسترده اراضی اشغالی است که می‌تواند از جنوب و شمال مناطق صهیونیست‌نشین را هدف قرار داده و هزاران کشته روی دست اشغالگران بگذارد.

 

پایگاه امنیتی "والا" هم گزارش داده است که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و وزیر دفاع او دستور افزایش بودجه نظامی را برای مواجهه با موشک‌های کروز ایران و هواپیماهای بدون سرنشین داده‌اند.

 

* حسین سعدی

 

کد خبر: 974378
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۲۰:۱۴
چاپ خبر

جام نیوز
اخبار رسانه های برون مرزی