افشاگری ستاره استقلالی درباره گل دقیقه ۹۶ یک پرسپولیسی
سیدمهدی سیدصالحی می‌گوید: بعد از این که سپهر حیدری گل دقیقه ۹۶ را زد همه افرادی که کنار زمین بودند به شدت به ما توهین کردند.

 به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، سیدمهدی سیدصالحی مهاجم سال های نه چندان دور سپاهان است که در بازی معروف لیگ هفتم بین پرسپولیس و سپاهان نیز به میدان رفت. او که حالا مدرک مربی گری B آسیا را هم در جیب دارد، در گفتگو با خبرنگار ما درخصوص آن بازی صحبت کرده و اعتقاد دارد که داور مسابقه قهرمانی را از تیمش گرفته است. صحبت ها را در زیر می‌خوانید:

 

* بازی با پرسپولیس باید تشریفاتی می‌شد

سیدمهدی سیدصالحی در شرایطی که خود پرسپولیس هم در آن سال با کسر ۶ امتیاز روبرو شده بود گفت:

بعد از بازی با پرسپولیس به خاطر آن سرباز ۳ امتیاز ما کم شد و حدود ۲ ماه بیرون از خانه فوتبال بازی می‌کردیم. وقتی از آسیا و ژاپن برگشتیم ۲ ماه می‌رفتیم در یزد و تهران بازی می‌کردیم. سه بازی آخر را ما اگر سه امتیاز می‌گرفتیم قهرمان بودیم. بازی با برق را ۳-۰ جلو بودیم اما ۳-۳ شد، بازی باصنعت نفت مساوی شد و کشید به بازی آخر با پرسپولیس که تا دقیقه ۹۶ قهرمان بودیم اما دقیقه ۹۷ قهرمانی را از دست دادیم.

 

* وقتی گل خوردیم همه به ما فحش دادند

سیدمهدی سیدصالحی گفت:

من یک سوال از آقای مظفری زاده دارم، چه اتفاقی افتاد که ۷ دقیقه وقت اضافه گرفتید؟ بازی ایران – استرالیا یک نفر افتاد تور وسط را پاره کرد ۸ دقیقه وقت اضافه گرفت، بازی ما با پرسپولیس که اتفاقی نیفتاد اما ایشان مثل فوتبال سالنی توپ هایی که بیرون رفت را هم حساب کرد و ۷ دقیقه وقت اضافه گرفت. بعد از گل اتفاقاتی رخ داد که هضمش برای من سنگین بود، وقتی گل خوردیم زمین و زمان به ما فحش می‌دادند؛ تماشاگر، عکاس ها و… انگار که ما از کشور دیگری آمده بودیم. آن بازی تماشاگران وارد زمین شدند و انگار بازی محلات بود می‌گفتند لطفا بروید بیرون. حالا آنجا یک نفر از ما خوشش نمی‌آمد، می‌زد در سر و شکم ما، چه کسی جواب زن و بچه ما را می‌داد؟ صحبت ما این بود. من ارزشی از هیچ تیمی کم نمی‌کنم اما باید صادقانه صحبت کنیم.

 

* تا دقیقه ۹۶ مدیریت کردیم اما…

سیدمهدی سیدصالحی گفت:

من فکر نمی‌کردم پرسپولیس دقیقه ۹۶ گل بزند، ما اگر برق یا صنعت را می‌بردیم قهرمان بودیم. وقتی وارد ورزشگاه شدیم یک استرسی با ما بود؛ تیم میزبان بود و تماشاگر داشت و فشار سنگینی وارد شد. ما بعد از گل احسان خیلی خوب بازی را مدیریت کردیم تا این که آقای مظفری آن خطا را گرفت. ولی من نمی‌دانم چرا ۷ دقیقه وقت اضافه گرفتند. ار هر بازی بخواهند اینطور دقیق بگیرند که همه بازی ها انقدر وقت تلف شده دارند. آقای فردوسی پور آمد و گفت ۷ دقیقه وقت تلف شده اما اگر بخواهند همه اوت ها و کرنرها را وقت اضافه بگیرند که همه بازی ها انقدر باید باشد.

 

* مهندسی؟ خودمان سهل انگاری کردیم

سیدمهدی سیدصالحی گفت:

خود مردم بهترین کارشناس هستند و همه چیز را تحلیل می‌کنند. هواداران پرسپولیس و سپاهان باهم درگیر شدند اما چون ۶ امتیاز فیفا از پرسپولیس کم کرده بود، جریمه ای برای آن ها در نظر نگرفتند و فقط ما را محروم کردند. ما آن زمان یک مقدار سهل انگاری کردیم و بازی ۳-۰ برده مقابل برق را از دست دادیم اما من از کمیته انضباطی سوال دارم که درگیری بین طرفداران دو تیم بود، یک سرباز متاسفانه آسیب دید، چرا فقط میزبانی را از ما گرفتید؟ ما را باید محروم می‌کردید از حضور تماشاگر نه این که به یک شهر دیگر بفرستید! من بحث مهندسی ندارم اما پیشکسوتان دیگر باید با انصاف صحبت کنند.

 

* متاسفم که ۳۰۰ میلیون به پرسپولیس بخشیدم

سیدمهدی سیدصالحی گفت:

من یک سال در پرسپولیس بازی کردم و ۳۰۰ میلیون به این تیم بخشیدم اما وقتی گفتم سپاهانی ام به من بدوبیراه گفتند! چرا؟ هواداران پرسپولیس در تهران زده بودند و سپاهانی ها هم توقع داشتند بازی امسال با تماشاگر باشد. من در این باره صحبت کردم اما آمدند به من توهین کردند، من انتظار داشتم حرمت ها را نگه دارند. همانطور که پیشکسوتان باید این کار را انجام دهند و در اینستاگرام هی مطلب ننویسند. امسال باشگاه سپاهان باید زودتر موضع خود را اعلام می‌کرد اما وقتی تماشاگران جلوی هتل بودند، اقای قلعه نویی مدیریت کردند. من قراردادم را بخشیدم اما برای خودم متاسفم که این کار را کردم.

کد خبر: 984368
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۱۰:۰۲
چاپ خبر

جام نیوز
اخبار رسانه های برون مرزی