نفوذ نیروهای القاعده به پایگاه نظامی آمریکا در فلوریدا
مقام های آمریکایی می گویند یک دانشجوی نظامی عربستان سعودی که پاییز گذشته در یک پایگاه نظامی آمریکا در فلوریدا دست به کشتار زده بود، با گروه القاعده ارتباط داشته است.

به گزارش جام نیوز، بنابر اعلام پلیس فدرال آمریکا و وزارت دادگستری این کشور، بررسی اطلاعات دو گوشی تلفن همراه ستوان دوم محمد سعید شمران بیانگر ارتباط او با گروه القاعده در شبه جزیره عربستان است.

 

این حمله مسلحانه که در ششم دسامبر،‌ پانزدهم آذر سال گذشته در پنساکولا در ایالت فلوریدا رخ داد، به مرگ سه نظامی و جراحت هشت نفر دیگر منجر شد.

 

ویلیام بار، وزیر دادگستری آمریکا و کریستوفر ری، رییس پلیس فدرال آمریکا می گویند اطلاعات به دست آمده از دو گوشی تلفن همراه شمرانی نشان داده که او به طور مرتب با گروه القاعده در شبه جزیره عربستان در ارتباط بوده است.

 

او حتی تصاویر ویدیویی محل آموزش خود را برای آنها فرستاده بود.

 

ویلیام بار، وزیر دادگستری آمریکا هم با انتقاد از شرکت اپل به خاطر خودداری از شکستن قفل گوشی های شمرانی، تاکید کرد دسترسی به اطلاعات گوشی های شمرانی چهار ماه وقت برده است.

 

بار با انتقاد از تصمیم شرکت اپل برای کمک نکردن به تحقیقات در این باره،‌ گفت این شرکت حتی به درخواست شخصی ترامپ هم بی توجهی کرده است.

 

بار گفت:‌ "تصمیم اپل تبعات خطرناکی برای امنیت ملی دارد و به نظر من غیرقابل قبول است."

 

بار خواهان تصویب قوانین جدیدی در کنگره شد تا اپل مجبور به همکاری با دادگاه ها شود.

 

106

کد خبر: 984513
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۲/۳۰ - ۱۹:۱۵
چاپ خبر

جام نیوز
اخبار رسانه های برون مرزی