ماسک مردانگی‌ دونالد ترامپ را به خطر می‌اندازد!
ماسک در آمریکا به یک مسئله سیاسی تبدیل شده است. اگر طرفدار ترامپ هستید نباید ماسک بزنید و اگر با او مخالفید، حتما ماسک بزنید!

به گزارش جام نیوز، اوایل اسفند ٩٨، هنگامی که اپیدمی کرونا در اروپا شتاب می‌گرفت و در آمریکا تنها موارد معدودی ابتلا به ویروس کرونا دیده می‌شد، دونالد ترامپ اطمینان داد که بیماری "با فرا رسیدن بهار، ناپدید خواهد شد". چهار ماه از آن زمان گذشته اما نه تنها بیماری ناپدید نشده که در ایالات جنوبی آمریکا شدت گرفته است. با این حال، دل‌مشغولی اصلی دونالد ترامپ، انتخابات آینده است. در این وضعیت، اکراه او از ماسک، به یکی از بحث‌های مهم رسانه‌های آمریکایی تبدیل شده است.

 

آیا ماسک زدن رئیس‌جمهوری می‌تواند سرمشقی برای مردم باشد؟ در روزهای اخیر، رسانه‌های آمریکایی بارها این بحث را مطرح کردند. دونالد ترامپ از ماسک خوشش نمی‌آید و حتی با مسخره کردن رقیب خود جو بایدن که همیشه با ماسک دیده می‌شود، ادعا کرد که ماسک می‌تواند در مواردی مضرّ هم باشد.

 

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، گفته: "رئیس‌جمهوری باید ماسک بزند. مردان واقعی ماسک می‌زنند."

 

قبلاا جو بایدن به کنایه گفته بود که دونالد ترامپ از ماسک بدش می‌آید چون از نظر او پوشش چهره کاری زنانه است و در نتیجه احساس می‌کند که ماسک "مردانگی‌اش را به خطر می‌اندازد".

 

تحلیلگران و ناظران سیاسی آمریکایی می‌گویند که در ایالات محافظه‌کار آمریکا، بسیاری از مردانی که طرفدار دونالد ترامپ هستند، ماسک زدن را "نشانۀ ضعف" تلقی می‌کنند.

 

لامار الکساندر، یکی از سناتورهای جمهوری‌خواه و طرفدار ترامپ، از این وضعیت ابراز تأسف کرد و گفت: "اگر پرزیدنت ترامپ گهگاه ماسک بزند، مفید خواهد بود، زیرا ما را از این مجادلۀ سیاسی بی‌معنا خلاص خواهد کرد که: اگر طرفدار ترامپ هستید نباید ماسک بزنید و اگر با او مخالفید، حتما ماسک بزنید!"

 

روزنامۀ فرانسوی "لوموند" می‌نویسد که فاجعه کرونا در نیویورک می‌توانست زنگ خطری برای دولت باشد. اما دونالد ترامپ که تمام فکر و ذکرش پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آینده است، راه‌اندازی اقتصاد -به هر قیمت- را در الویت قرار داده است. ولی امروز کاملا مشخص است که مناطق بحران‌زده (یا کرونا زده) همان ایالاتی هستند که زودتر از بقیه، کار و فعالیت را ازسر گرفتند. اکثر این ایالات در دست جمهوری‌خواهان است.

 

106

کد خبر: 987617
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۴/۹ - ۱۹:۵۹
چاپ خبر

جام نیوز
اخبار رسانه های برون مرزی