خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ الجمعة ٢٦ جمادى الثانية ١٤٤١ Friday, February 21, 2020
به ندرت به سبک حسین باستانی!
حسین باستانی، بولتن نویس رئیس دولت اصلاحات و رئیس اداره بررسی رسانه های ریاست جمهوری در دوره اصلاحات در توئیت اخیرش از حضور به ندرت خود در بی بی سی سخن گفت.
۱۳۹۸/۰۴/۱۶ - ۱۹:۵۶
راهزنی به سبک اروپایی؛
چرا انگلیس محموله نفتی ایران را توقیف کرد؟!
توقیف محموله نفتی ایران در منطقه ای انجام شده است که آب های آن محل مناقشه بین اسپانیا و انگلیس بوده است. به گفته کارشناسان و متخصصین این اقدام، یک اقدام سیاسی ست و شامل قوانین بین‌المللی دریانوردی نمی‌شود.
۱۳۹۸/۰۴/۱۵ - ۱۴:۲۸
ویکی لیکس افشا کرد؛
مسیح علینژاد منبع اطلاعاتی وزارت امورخارجه آمریکا
اسناد منتشر شده در وب سایت افشاگر ویکی لیکس نشان می دهد که مسیح علینژاد یکی از منابع اطلاعاتی مهم وزارت امورخارجه آمریکا بوده و برای او از عنوان "strictly protect" به معنی تحت حفاظت شدید استفاده شده است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۱ - ۱۸:۰۸
نشست منامه و درهای بسته برای معامله قرن
طرح دونالد ترامپ برای حل مسئله فلسطین و اسرائیل موسوم به معامله قرن با اولین اقدام عملی آن یعنی نشست منامه برای رونمایی از بخش اقتصادی این طرح با چالش های جدی مواجه بوده و هست
۱۳۹۸/۰۴/۷ - ۱۵:۴۰
در مصاحبه با خبرنگار جام نیوز؛
دکتر محبیان: رهبر انقلاب از سستی برخی مدیران اجرایی ناراضی است
دبیرکل حزب نواندیشان ایران اسلامی با اشاره به اینکه بعضی‌ها باور به جنگ اقتصادی و ضرورت مقاومت ندارند، آن‌ها را عملا سرباز امریکا دانست.
۱۳۹۸/۰۴/۲ - ۱۲:۱۸
میانجی‌گری یا ابزار فشار جدید؟!
آمریکایی ها استراتژی فشار تهدیدات نظامی را به فشار روانیِ دیپلماتیک تغییر داده‌اند که البته هر دو با یک هدف و با کارکرد مشخص، شکستن مقاومت ایران انجام می شود.
۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۱۷:۳۲
جشن تولد برای ملکه‌ای که ما را برده خود می‌داند!
حکومت استعماری و تحمیل ظلم بر ملت‌ها در دورانی که ملت‌ها نقش‌آفرینی بسیار کمتری از اکنون داشتند، به زور سرنيزه و با توسل به تزویر ممکن بود؛ اما اکنون مهم‌ترین پدیده جهان "بیداری ملت‌ها" و قدرت‌یابی آن‌هاست.
۱۳۹۸/۰۳/۲۳ - ۲۳:۱۵
گزارش تحلیلی؛
آمدنیوز از تلاش برای تجزیه ایران کوتاه نمی‌آید
این کانال تلگرامی با تکرار موضع تجزیه‌طلبانه خود، خواستار برگزاری همه‌پرسی برای تعیین تکلیف اقوام لر، بلوچ، ترک و عرب شده است!
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ - ۲۲:۱۱
نبویان در گفت‌وگو با جام‌نیوز:
برجام تصمیم پنج نفر بود، نه تصمیم نظام
«آقایان روحانی، ظریف و لاریجانی افراد کلیدی این ماجرا بودند و آقایان ولایتی و شمخانی هم دو فرد دیگر این تیم 5 نفره بودند که برجام را تصویب کردند. در نتیجه برجام به نظام ارتباطی ندارد و نهادهای قانونی دخالتی در تصویب این موضوع نداشتند.»
۱۳۹۸/۰۳/۱۳ - ۲۱:۲۴
یادداشت؛
برای جهش تاریخی، ایران‌مان را «جوان» کنیم
هرجای مملکت که رشد و حرکتش در اثر تنبلی و فرسودگی و خمودگی به رکود گراییده، در سریعترین زمان ممکن باید نوسازی شود و کادرهای جوان خون تازه‌ای در رگ‌های آن جاری کنند.
۱۳۹۸/۰۳/۸ - ۲۳:۲۰
پس از چند هفته کوبیدن بر طبل جنگ؛
تغییر لحن مشاور ترامپ در برابر ایران/ بولتون هم عقب‎نشینی کرد
سخنان جان بولتون درباره ایران، انعکاس گسترده ای در رسانه‎های جهان داشته است. از این اظهارات، به تغییر لحن و عقب‎نشینی مشاور امنیت ملی آمریکا در برابر ایران، تعبیر شده است.
۱۳۹۸/۰۳/۸ - ۱۵:۲۹
آمدنیوز و مدیران آن پاسخ دهند؛
اگر جدایی خوزستان، کردستان و آذربایجان، «تجزیه ایران» نیست؛ پس چیست؟!
اگر تشویق آمدنیوز برای جدایی استان‌هایی چون خوزستان، کردستان و آذربایجان از ایران با این ادعا که بحرین پس از جدایی در دوران پهلوی، به ثروت، رفاه، آسایش و آرامش رسید، نامش تلاش برای تجزیه و پاره‌پاره کردن ایران و به‌گفته رئیس جمهور آمریکا نابودی ایران نیست، پس نامش چیست؟!
۱۳۹۸/۰۳/۷ - ۰۹:۰۰
یادداشت میهمان در نقد فبک p4c؛
ضرورت بومی‎سازی «فلسفه برای کودکان»/ خطر جدی در کمین نظام آموزشی
فلسفه برای کودکان روشی آموزشی است که در آن تلاش می شود، ذهن کودکان، پرسشگر بار بیاید که البته این پرسشگری در بستر نگاه یک بعدی غرب به انسان، تجربه شده است.
۱۳۹۸/۰۳/۵ - ۲۳:۰۵
در حاشیه نظرسنجی حسن روحانی از چهره‌ها؛
رئیس‌جمهور به قیافه کدام مردم نگاه می‌کند؟!
اظهارات رئیس جمهور در جمع اصحاب رسانه مبنی بر نظرسنجی از چهره های مردم واکنش های مختلفی را در فضای مجازی به دنبال داشت و موجب پیش آمدن سوالات فراوانی در خصوص معیارهای حسن روحانی برای انجام نظرخواهی شده است!
۱۳۹۸/۰۳/۵ - ۱۸:۴۲
انتقاد فعال چپگرا از اپوزیسیون خائن؛
مافیای رجوی و ساواکی‌های برانداز در انتظار فرش قرمز!
«تهدید نظامی ایران در لحظه حاضر، نه نشانه فعلیت یافتگی گزینه جنگ، بلکه تاکتیکی پیشگیرانه و مکمل تحریم‌ها برای ترساندن [مردم] است.»
۱۳۹۸/۰۳/۵ - ۰۰:۳۰
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top