|
پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ الخميس ٥ شوّال ١٤٤١ Thursday, May 28, 2020
ولیعهد سعودی به‌خاطر فتح خیبر عذرخواهی خواهد کرد؟!
بعید می دانم بتوان آینده عربستان را در سایه حکومت استبدادی ولیعهد و حاکم فعلی عربستان به سادگی حدس زد. بن سلمان با تصور اینکه سیاست های فعلی اش ارکان حکومت وی را تا 50 سال دیگر (البته به گفته خودش)، تثبیت می کند، راه خودسری را در همه سطوح سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و دینی در پیش گرفته است.
۱۳۹۸/۱۱/۸ - ۰۹:۰۰
واشنگتن پست:
ترامپ همواره از «تحقیر» شدن توسط ایران زجر کشیده‌ است
ترامپ سال‌هاست که به گفته خودش از سوی ایران تحقیر می‌شود. سه روز پس از ترور ژنرال قاسم سلیمانی در حمله پهپادی، ترامپ در شوی تلویزیونی راش لیمبو گفت: «آنها (ایرانی‌ها) کشور ما را تحقیر کردند.»
۱۳۹۸/۱۱/۷ - ۱۲:۳۵
یادداشت؛
پرسشی درباره نسبت ظریف با قاسم سلیمانی!؟
از زاویه منافع ملی این ابهام جدی مطرح است که وقتی امریکایی‌ها نقاب جنتلمنی را کنار نهاده و در چهره تروریست فرودگاه بغداد با ایرانیان رودررو شده‌اند، اصرار به گشودن باب مذاکره با کدام عقلانیت سیاسی همخوان است؟!
۱۳۹۸/۱۱/۶ - ۱۷:۴۶
فلسفه وجودی بی‌بی‌سی‌فارسی و رادیوفردا چیست؟
کیهان لندن: چاشنی حرف‌های کهنه و تحلیل‌های نخ‌نمای این جماعت، جوّزدگی و شتابزدگی است و کمتر اثری از دقت در تحلیل وقایع در اظهارات این کارشناسان به چشم می‌خورد.
۱۳۹۸/۱۱/۵ - ۲۱:۳۸
«فرمانده در سایه» نیروی قدس به‌روایت «الجزیره»
«همزمان که [سپهبد شهید] قاسم سلیمانی در قامت یک "نماد ملی و رهبر کاریزماتیک" توده‌ها را با خود همراه می‌ساخت، اسماعیل قاآنی "در سایه" قرار داشت و در راهبری تشکیلات سپاه قدس مشارکت می‌کرد.»
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۹:۳۴
مسئول حل مشکلات معیشتی در ایران است یا خارج؟!
برای حاکمیت زیبنده نیست که بلندگوهای بیگانه، خود را پیگیر مطالبات معیشتی جلوه دهند و در ارگان‌های ذی‌ربط تحرک قابل اعتنایی مشاهده نشود!
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۲۰:۳۷
چرا آمریکا از موشک‌های بومی ایران می ترسد؟
روزهای گذشته با رویدادهای حیرت آوری گذشت که هر کدام از آنها در نخستین ساعات در صدر اخبار رسانه های دنیا قرار گرفت.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۸:۵۶
حفره امنیتی یا پروژه پاکسازی مخالفان بن سلمان؛ ترورهای جدیدی در راه است؟!
پس از ترور دو افسر مهم در گارد سلطنتی عربستان، گمانه زنی هایی درباره علت این ترورها مطرح شده است؛ برخی معتقدند لیستی از اعضای این گارد برای ترور آماده شده است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۸:۱۲
یادداشت؛
مراقب باشیم؛ ترورهای دیگری در راه است!
این راهبرد تروریستی از آن رو تشدید شده که در طول سال‌های اخیر همه پروژه‌ها برای به شکست کشاندن محور مقاومت ناکام مانده است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۱ - ۲۱:۰۰
یادداشت؛
مجلس بعدی می‌تواند «انتقام سخت» را تکمیل کند
شهادت سپهبد سلیمانی هرچند جانکاه و دلسوز است و تا سالیان طولانی مرهمی واقعی پیدا نخواهد کرد، اما می‌تواند و باید فرصت و تلنگری جدی برای ترمیم و حتی تعویض تفکر سکولار و لیبرال حاکم بر بخشی از دستگاه اجرایی و قانون‌گذاری کشور باشد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۹ - ۱۰:۳۸
یادداشت؛
تاریخ هجری سلیمانی
خون قاسم سلیمانی با استعانت از ارباب شهید و بی کفنش حضرت ثارالله علیه‌السلام "خون‌بهای دوران" است. خونی که بهایش را خداوند آزادی کل کشورهای منطقه از چنگال صهیونیسم جهانی و وهابیون و مرتجعین منطقه قرار خواهد داد و شهادتش ضامن پاکسازی اراضی مسلمین از ایادی استکبار جهانی و نابودی اسرائیل جنایتکار است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۶ - ۱۳:۵۱
یادداشت؛
خودکشی از ترس مرگ؛ وقتی امریکا از مقاومت رکب خورد
امریکایی‌ها بر این گمان بودند که حوادث عراق موجب تضعیف الحشد الشعبی و یا حتی ایجاد درگیری داخلی در عراق خواهد شد؛ اما این پیش‌بینی به‌واسطه هوشیاری گروه‌های مقاومت رنگ واقعیت به خود نگرفت.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ - ۲۲:۴۲
یادداشت؛
خانه ملت را جوان کنید؛ در تراز گام دوم انقلاب
«یازدهمین دوره انتخابات مجلس از زاویه‌ای دیگر، اولین انتخابات مجلس شورای اسلامی بعد از چهل سالگی و ورود به گام دوم انقلاب اسلامی است.»
۱۳۹۸/۱۰/۹ - ۱۸:۳۰
در حاشیه توجیهات اخیر حسن روحانی:
شرایط جنگی؛ نتیجه 6 سال دیپلماسی دولت تدبیر و امید!
اذعان روحانی به شرایط جنگی در حال حاضر به این معناست که ثمره 6 سال مذاکره با کدخدا و کشورهای اروپایی و به تبع آن تعطیلی بخش عظیمی از برنامه هسته ای، نتیجه ای جز ایجاد شرایط جنگی نداشته است.
۱۳۹۸/۱۰/۹ - ۱۶:۱۵
تهدیدی که آمریکایی‌ها را غافلگیر کرد
با تهدید اردوغان به بستن پایگاه نظامی آمریکا در ترکیه، واشنگتن از سیاست تهدید عقب نشینی کرده و باز از مذاکره و گفتگو سخن گفته است.
۱۳۹۸/۱۰/۲ - ۲۰:۲۳
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top