خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ الجمعة ١٧ ربيع الأوّل ١٤٤١ Friday, November 15, 2019
"بنیاد دفاع از دموکراسی" اندیشکده یا سازمان جاسوسی
بررسی عملکرد بنیاد آمریکایی دفاع از دموکراسی‌ها نشان می دهد که این بنیاد، اندیشکده محسوب نمی شود بلکه سازمانی است که در پوشش اندیشکده به صورت روزمره در حال طراحی و تشویق تروریسم اقتصادی و اعمال خصمانه دولت آمریکا علیه مردم ایران است
۱۳۹۸/۰۶/۸ - ۱۶:۲۵
حقایقی درباره انگلستان که نمی‌دانستید؛
از اختیارات عجیب و غریب ملکه تا عدم جدایی دین از سیاست
اینکه نخست وزیر انگلستان برای به تعلیق درآوردن مجلس قانونگذاری، خواستار موافقت ملکه شد، از جمله مواردی است که نام فرمانروای این کشور در تصمیم‌گیری‌های سیاسی مطرح می شود.
۱۳۹۸/۰۶/۷ - ۰۸:۴۳
بنیامین نتانیاهو، اسرائیل را نابود خواهد کرد؟!
" به خاطر عملکرد و سیاست غلط مقامات اسرائیلی و جمود فکری که ویژگی بارز این مقامات محسوب می شود، احتمال بقای اسرائیل بسیار بعید شده است."
۱۳۹۸/۰۶/۶ - ۲۰:۲۹
یادداشت انتقادی؛
جایگاه «منافع ملی» در اظهارات جدید روحانی
نه ترامپ که مشتاق‌ترین فرد جهان برای نشاندن ایران پای میز مذاکره مجدد است، نه سران اروپایی و نه رسانه‌های بیگانه، هیچ‌کدام دلسوز منافع ملی ما نیستند و بعید است که رئیس‌جمهور محترم این واقعیت را نداند.
۱۳۹۸/۰۶/۴ - ۲۳:۴۵
گزارش انتقادی؛
تصویر ناخوشایند از بیقراری «ظریف» برای مذاکره!
وقتی یک طرف برجام با قلدری زیر میز زده و سایر اطراف هم تعهد چندانی به حفظ توافق نشان نمی‌دهند، چرا نماینده ملت ایران از خود اشتها و اشتیاقی نشان دهد که ناقضان برجام را به طمع امتیازگیری بیشتر بیندازد؟!
۱۳۹۸/۰۶/۳ - ۲۲:۰۵
گزارش بلومبرگ از پیشنهادات جدید مکرون به ظریف؛
100 دقیقه مکالمه تلفنی برای برجام موشکی و منطقه‌ای؟!
نکته قابل تامل آنجاست که چرا وزیر امور خارجه کشورمان پیشنهادات دور از منطق طرف فرانسوی را در مسیر صحیح توصیف و آن را در ادامه مسیر تماس های تلفنی روسای جمهور دو کشور دانسته است؟! آیا مکالمات تلفنی روحانی و مکرون -که بنا بر گفته رئیس دفتر رئیس جمهور 100 دقیقه طول کشیده است- در راستای آماده سازی زمینه ها برای مذاکرات موشکی و منطقه ای بوده است؟!
۱۳۹۸/۰۶/۳ - ۱۶:۳۲
تیتر داغ هاآرتص: هم از ترامپ بیزاریم، هم از اسرائیل +عکس
روزنامه اسرائیلی رفتارهای نامتعادل رئیس‌جمهور امریکا را مغایر منافع ملی امریکا خوانده و توضیح داده است که رژیم صهیونیستی نیز از تبعات منفی چنین رویکردی مصون نخواهد ماند.
۱۳۹۸/۰۵/۳۱ - ۲۳:۰۴
چرا ایران باید از انگلیس «شکایت» کند و «غرامت» بگیرد؟
با حکمی که دادگاه جبل الطارق درباره رفع توقیف گریس 1 صادر کرد بیش از گذشته غیرقانونی بودن اقدام انگلیس در توقیف نفتکش ایرانی آشکار شد. بنابر این مقامات دولت بویژه دستگاه دیپلماسی کشور و وزارت نفت ایران باید با تهیه شکواییه‌ای از انگلیس به دادگاه عمومی اتحادیه اروپا شکایت نمایند و خواستار دریافت غرامت از انگلیس شوند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۱۴:۴۳
چالش همیشگی بی‌بی‌سی با مخاطبان +تصاویر
بیش از ده سال از راه‌اندازی بخش فارسی رسانه دولتی انگلیس می‌گذرد. در طول این سالها، بی بی سی همواره سعی کرده است که خود را بیرون از گود و روایت‌گری بیطرف نشان دهد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۴ - ۱۹:۳۵
ذوالنوری در پاسخ به سؤال جام‌نیوز:
حملات رژیم صهیونیستی تلافی خواهد شد؛ منتظریم چوب‌خط اسرائیل پر شود
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: «ایران و گروه‌های مقاومت سنجیده عمل کرده و در فرصت مناسبی که خودشان انتخاب می‌کنند، با ابتکار عمل به اقدامات تحریک‌آمیز رژیم صهیونیستی پاسخ درخور می‌دهند.»
۱۳۹۸/۰۵/۲۴ - ۰۰:۱۵
گزارشی از یک پژوهش رسانه‌ای؛
هشت شگرد بی‌بی‌سی برای فریب مخاطب +تصاویر
بی‌بی‌سی عنوان "کهن‌ترین سازمان رسانه‌ای جهان" را یدک می‌کشد و مدعی صداقت و بیطرفی است؛ اما بررسی تکنیک‌های این بنگاه خبرپراکنی برای القای مطلب به مخاطب، نشان می‌دهد که دستکم تا وقتی سیاست لندن اقتضا نکند، به آگاهی‌بخشی متعهد نیست.
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ - ۱۹:۱۳
یادداشت؛
تکلیف‌گرایان بلاتکلیف!
تجربه نوبت‌های قبلی انتخابات گواه روشنی بر این مدعاست که اصولگرایان نمی‌توانند و نباید در مصادیقی از قبیل آزادی‌های اجتماعی، هنر و فرهنگ، پدیده فساد و... درگیر رودربایستی بمانند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۰ - ۲۳:۴۳
گزارش ویژه؛
فرمول چندمرحله‌ای بی‌بی‌سی در پروپاگاندا علیه حجاب +تصاویر
در این شبکه، تمامی محتواهای تولیدی ـ اعم از خبر و گزارش ـ فقط بازتاب یک پدیده طبیعی نبوده، بلکه زائیده ایدئولوژی مدیران ارشد شبکه و نوع نگاه آن‌ها به موضوعات هستند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۹ - ۱۸:۲۵
تحلیلگران درباره تنش های اخیر چه می گویند:
از ضعف انگلیس در تقابل دریایی با ایران تا نقش عربستان در تنش‌های اخیر
دور جدید تشدید تنش‌ها در خلیج فارس بازتاب زیادی در رسانه‌های بین‌المللی داشته است. تحلیلگران در یادداشت‌هایی در روزنامه‌ها و وب‌سایت‌های خبری گوناگون به این موضوع پرداخته‌اند.
۱۳۹۸/۰۵/۹ - ۱۱:۲۰
راستی‌آزمایی؛ آیا «بی‌بی‌سی‌فارسی» بی‌طرف و صادق است؟
شبکه بی بی سی فارسی و وب‌سایت آن از جمله رسانه‌هایی هستند که از شگردهای عملیات روانی، برای تاثیرگذاری بر مخاطب و جا انداختن مطالب و تحلیل های خود بهره می برند.
۱۳۹۸/۰۵/۸ - ۱۰:۳۶
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top