خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ الجمعة ٤ رجب ١٤٤١ Friday, February 28, 2020
دلیل تغییرات پر‌سرعت وزرای عربستان چیست؟
تحلیلگران سیاسی معتقدند که رژیم سعودی فاقد هر گونه دولتی است چرا که در این کشور یک آمر و یک مامور وجود دارد.
۱۳۹۸/۱۲/۸ - ۲۱:۵۳
با انتشار یادداشتی در نشریه آتلانتیک؛
ژنرال امریکایی: چرا با داعشی‌های داخلی نمی‌جنگیم؟!
جان آلن: ناتوانی ما در مقابله با این گروه‌های داخلی و شبکه‌هایشان و کوتاهی در اینکه آن‌ها را مانند نهادهای خارجی تروریست تلقی کنیم، به ما تلفات جانی وارد می‌کند، ارزش‌های مشترک و مهم‌مان را از بین می‌برد و اعتبار و وحدت ما را به قمار می‌گذارد.
۱۳۹۸/۱۲/۸ - ۱۹:۳۹
گزارش میدانی؛
کار اردوغان در ادلب گره خورده است
اردوغان بار دیگر تهدیدهای خود را علیه ارتش سوریه تکرار کرده است؛ اما تا کنون دولت و ارتش سوریه با بی‌اعتنایی نسبت به این تهدیدها عملیات خود را وفق برنامه از پیش تعیین‌شده دنبال کرده‌اند.
۱۳۹۸/۱۲/۷ - ۱۸:۰۵
انتخابات آمریکا؛ نمایی از یک دموکراسی ناقص
اگرچه ظاهراً شهروندان آمریکایی حتی نامزد نهایی حزب مورد نظر خود در انتخابات ریاست جمهوری را نیز خودشان انتخاب می‌کنند، اما واقعیت امر این است که این انتخاب نیز به‌ مانند انتخاب رئیس‌جمهور، یک انتخاب غیرمستقیم است که در مواردی به جنجال منجر می‌شود.
۱۳۹۸/۱۲/۶ - ۱۵:۴۰
داستان سفر رئیس «موساد» اسرائیل به قطر چه بوده است؟
هدف لیبرمن از این اقدام، تحریک افکار عمومی رژیم صهیونیستی علیه نتانیاهوست. حال آنکه در واقع، موضوع بسیار فراتر و پیچیده تر از تبلیغات انتخاباتی صرف است.
۱۳۹۸/۱۲/۵ - ۱۷:۱۳
سرنوشت محمد بن سلمان پس از خروج ترامپ از کاخ سفید
سوال دیگر، این‎که اگر برنی سندرز، نامزد احتمالی دموکرات‎ها در انتخابات ریاست‎جمهوری آمریکا پیروز شود، چه اتفاقی برای محمد بن سلمان خواهد افتاد؟
۱۳۹۸/۱۲/۱ - ۲۰:۲۹
جروزالم‌پست: مقاومت عراق تصمیمش را گرفته و عملیات ضدامریکایی «قطعی» است
روزنامه اسرائیلی: تندتر شدن تهدیدهای مسئولان ارشد جنبش نجباء عراق در هفته اخیر نشان می‌دهد آن‌ها برای هدف قرار دادن نیروهای امریکایی تصمیم خود را گرفته‌اند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۲۱:۲۶
آزادسازی حلب؛ پایان سلطه گری عثمانی
حتی اگر آمریکایی ها شمشیر خود را برای حمایت از عملیات اردوغان در ادلب بکار گیرند، این اقدام نمی تواند از سر عشق و علاقه به اردوغان باشد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۲۰:۱۴
عربستان به شراکت با آمریکا در منطقه به خود می بالد
ریما بنت بندر بن سلطان در پاسخ به این سوال که به دنبال تحقق چه هدفی در مرحله آتی است، گفت: نگاه ما به روابط با آمریکا جامع است و تنها به روابط سیاسی و امنیتی محدود نمی‌شود بلکه همکاری در تمامی زمینه‌ها را شامل می‌شود.
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۸:۱۳
آیا روسیه و ترکیه در سوریه با هم می جنگند؟
یک مقام بلند پایه روسیه که نامش فاش نشد نیز در گفت وگو با رسانه های روسیه، از اقدام ترکیه در تحویل بخش زیادی از سلاح به گروه تروریستی جبهه النصره در ادلب خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۲۱:۲۰
چالش های پیش روی دولت جدید لبنان
با مطرح شدن حسان دیاب به عنوان مامور تشکیل دولت جدید لبنان، "سعدالحریری" رهبر جریان المستقبل و نخست وزیر مستعفی لبنان تاکید کرد که از دیاب حمایت نخواهد کرد و به دولت پیشنهادی وی رای اعتماد نخواهد داد
۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۱۸:۰۱
وقتی که رویترز آلت دست عربستان می شود
نکته قابل توجه آن است که رویترز معمولا هنگام انتشار گزارشهای مهم خود معمولا نام نویسنده و یا گردآورنده را ذکر می کند؛ اما در این گزارش به سبب دروغگویی های بی شمار نام نویسنده ذکر نشده است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۲۱:۱۲
یادداشت؛
زورآزمایی اسد و اردوغان در ادلب
ترکیه که نشان داده عزم و اراده‌ای برای اجرای توافق‌های "سوچی" و "آستانه" ندارد و از مقابله با گروه‌های تروریستی در ادلب احتراز می‌کند، همه تلاش خود را در روزهای اخیر به‌کار گرفته است تا جلوی شکست هم‌پیمانانش را بگیرد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۲۲:۰۶
هراس ادامه‌دار اسرائیل از تصرف الجلیل؛
تمرین پرتلفات کماندوهای «گولانی» برای نبرد با تکاوران حزب‌الله
نبرد این تیپ با دشمن فرضی، ظرف روزهای اولیه به مجروحیت قریب به 20 کماندوی زبده منجر شد و کار به جایی رسید که ستاد مشترک ارتش صهیونیستی، رسانه‌های عبری را از ارائه آمار تلفات احتمالی منع کرد!
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۲۰:۱۴
معامله قرن، فاجعه ضد بشری علیه فلسطین
"معامله قرن" فاجعه ضد بشری جدیدی برای فلسطین پس از فاجعه سال 1948 است. این در واقع یک پروژه تسویه حساب استعماری برای تکمیل فرایند تصرف کلی سرزمین های باقی مانده از فلسطین اشغالی‌ست.
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۱۹:۰۹
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top