|
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ الأربعاء ٩ ربيع الثاني ١٤٤٢ Wednesday, November 25, 2020
کد خبر: 1000024
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۸/۲ - ۱۱:۰۰
نمره مردودی برای "دکتر" رسول پناه
   مدیریت پرسپولیس، استقلال و فدراسیون فوتبال بزرگ‌ترین بلایی است که ممکن است بر سر هر مدیری نازل شود.
مهدی رسول پناه نمره مردودی برای "دکتر" رسول پناه
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

  به گزارش جام نیوز، مدیریت پرسپولیس، استقلال و فدراسیون فوتبال بزرگ‌ترین بلایی است که ممکن است بر سر هر مدیری نازل شود. شاید مدیری در جای دیگر کارنامه موفقی داشته باشد، اما این الزاماً به این معنی نیست که در فوتبال هم موفق خواهد شد. دلیل آن هم واضح است، فوتبال هم اقشار بیشتری را درگیر خود می‌کند، هم آن که ثمره مدیریت در نتایج به سرعت نمودار می‌شود. رسول پناه از وقتی که به مدیریت پرسپولیس رسید از پزشکی گمنام تبدیل شد به تیتر یک رسانه‌های کشور. از داستان بدهی برانکو گرفته تا ثبت قرارداد با بازیکنان جدید، از بالا بردن جام قهرمانی گرفته تا حضور همیشگی در رسانه‌ها به بهانه شفاف سازی.

 

اما آخرین شاهکار او تصاویری از درد دل او با هواداران است که در آن علیه شجاع خلیل زاده صحبت‌هایی مطرح می‌کند و ربیع‌خواه و کامیابی‌نیا را به عنوان شاهد می‌گیرد. اما استوری‌های این دو بازیکن نشان داد که صحبت‌های رسول پناه تاثیری در رفاقت آنها با شجاع نداشته. آنها نشان دادند فوتبالی جماعت پشت یکدیگر می‌ایستد و طرف مدیر تازه وارد به ورزش را نخواهند گرفت. آنها هستند که در زمین عرق می‌ریزند و برای پرسپولیس قهرمانی لیگ برتر و فینال آسیا به دست می‌آورند، مدیران که می‌آیند و می‌روند و این پرسپولیس است که می‌ماند.

 

هر مدیری فارغ از شایستگی یا عدم آن، نکات مثبت و منفی در کارنامه خود دارد، اگر بخواهیم منصفانه عملکرد مدیریت رسول پناه را در این هشت ماه را ارزیابی کنیم، به نکات مثبت و منفی زیادی می‌رسیم.

مثبت:

1- قرارداد بستن با هفت بازیکن جدید قبل از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات

2- پرداخت بخش اعظمی از بدهی به برانکو با کمک کارگزار

3- پافشاری بر حق باشگاه در قضیه بشار رسن

منفی

1- بسته شدن پنجره نقل و انتقالات و وعده‌های همیشگی او برای پرداخت بدهی برانکو که هنوز هم کامل پرداخت نشده است.

2- از دست دادن بازیکنانی نظیر مهدی ترابی، علی علیپور، شجاع خلیل زاده بدون آن که آورده‌ای برای باشگاه داشته باشند. در حالی که می‌شد در بدترین حالت از انتقال آنها درآمدی برای باشگاه کسب شود.

3- درگیری با یحیی گل محمدی و گلایه های به حق او قبل از اعزام تیم به قطر در حالی که قهرمان لیگ ایران نیاز به آرامش داشت.

4- درگیری با شجاع خلیل زاده و از دست دادن یکی از ستون‌های ترکیب اصلی و ایجاد حاشیه برای تیم در آستانه شروع لیگ برتر.

5- بازگو کردن مسائل خانوادگی باشگاه کف خیابان که باعث افزایش حواشی اطراف تیم شد.

6- بلاتکلیف گذاشتن بازیکنان شاخص تیم، در حالی که اصول حرفه‌ای ایجاب می‌کند باید هوای بازیکنانی که برای تیم افتخار کسب کردند را داشت.

7- برخورد غیرحرفه‌ای با محمد انصاری و محسن ربیع‌خواه، بازیکنانی که بخاطر پرسپولیس آسیب دیده‌اند و نیاز به توجه بیشتر داشتند. آنها از نظر فنی مدنظر یحیی نیستند، اما لیاقت برخورد بهتری را دارند.

8- عدم تعیین تکلیف محمد نادری که حالا سه هفته است که هر روز داستان جدیدی در مورد او می‌شنویم.

9- سود نبردن باشگاه از فروش احتمالی بشار رسن در نیم فصل یا پایان فصل، اتفاقی که می‌تواند قسمت اعظمی از مسائل مالی باشگاه را حل کند.

با توجه به موارد فوق، به نظر می‌رسد در خوشبینانه‌ترین حالت باید نمره پنج از ده را برای مدیریت او در نظر گرفت، چرا که اگر پیروانی و باقری نبودند که حواشی را مدیریت کنند، چه بسا نه قهرمانی لیگ به دست می آمد نه تیم به فینال راه پیدا می‌کرد. مدیران ارشد وزارت ورزش باید در هر چه زودتر جلوی ضررهای بیشتری که از سوی رسول‌پناه به تیم وارد می‌شود را بگیرند. مخصوصاً حالا که تیم به فینال آسیا رفته و نیاز به آرامش دارد.

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top