|
جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ الجمعة ١١ ربيع الثاني ١٤٤٢ Friday, November 27, 2020
کد خبر: 1000044
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۸/۲ - ۱۲:۲۶
تأثیر کشف میدان گازی ترکیه در صادرات گاز ایران
کارشناس حوزه انرژی گفت: کشف میدان گازی در ترکیه به علاوه حضور روسیه در کورس صادرات گاز شرایط را برای صادرات گاز در ایران سخت کرده است.
گاز تأثیر کشف  میدان  گازی  ترکیه  در صادرات  گاز ایران
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  رضا مقیمی با اشاره به کاهش قیمت ارز در کشور طی روز‌های گذشه اظهار کرد: سفر رئیس بانک مرکزی به بغداد و همچنین اظهارت مسئولین ذی ربط در خصوص بازگشت بخشی از درآمد‌های نفتی است که باعث اُفت قیمت ارز در کشور شده است.


این کارشناس حوزه انرژی تصریح کرد: کشور عراق به دلیل کمبود انرژی گاز و برق می‌توانید یکی از اصلی ترین مقاصد برای صادرات انرژی کشور باشد و بازگشت منابع حاصل از صادرات انرژی به کشور به مراتب آسانتر از کشورهای دیگر است.

 

وی افزود: کشف میدان گازی در کشور ترکیه، ادامه صادرت گاز به این کشور را مبهم کرده است و از سوی دیگر با احتساب کشور ترکیه؛ ایران و روسیه نیز به عنوان دو کشور بزرگ تولیدکننده گاز در جهان می‌توانند عرصه را برای صادرات گاز به یکدیگر تنگ کنند.مقیمی عنوان کرد: عدم امکان ذخیره سازی گاز باعث افزایش رقابت برای صادرات شده، در این شرایط استفاده از دیپلماسی انرژی می‌تواند کمک شایانی به بازاریابی داشته باشد.


این کارشناس حوزه انرژی تصریح کرد: برنامه ششم توسعه طی سال‌های گذشته همواره با چالش‌های متعددی مانند تحریم‌های بین المللی مواجه بوده که این موضوع باعث کاهش درآمد‌های نفتی و پیرو آن عقب ماندگی از اجرای برنامه‌های عمرانی را به همراه داشته است.وی افزود: صادرات گاز از طریق لوله‌های انتقال و ال ان جی مرسوم است، که فناوری ال ان جی در کشور هنوز ایجاد نشده و در حال حاضر باید به صادرات گاز از طریق لوله اکتفا کرد.


مقیمی بیان کرد: همسایگی با ۱۵ کشور در منطقه می‌تواند زمینه ساز تبدیل شدن ایران به هاب انرژی باشد و همسایگان شرقی نیز می‌تواند از طریق کرویدور ایران نیز صادرات انرژی به شرق آسیا داشته باشند.این کارشناس حوزه انرژی بیان کرد: سیاست خارجه نقش مهمی در تکمیل صادرات انرژی در منطقه می‌تواند بازی کند با توجه به نقش بی بدیل ایران در خاورمیانه می‌توان صادرات نفت و فرآورده‌های آن را دنبال کرد.

 

میزان

2025

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top