|
شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ السبت ١٢ ربيع الثاني ١٤٤٢ Saturday, November 28, 2020
کد خبر: 1000057
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۸/۲ - ۱۳:۵۶
پس لرزه‌های مناظره ترامپ و بایدن / طلا ریزش می‌کند
در آخرین مناظره دو کاندیدای ریاست جمهوری امریکا چه سیگنال‌هایی برای آینده بازارها قابل مشاهده است؟ آیا از این سخنان می‌توان تغییر در بازاری را پیش‌بینی کرد و انتظار تغییر در روند بازاری را داشت؟
 ترامپ  و بایدن پس لرزه‌های  مناظره  ترامپ  و بایدن / طلا ریزش  می‌کند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  در بین اظهارات مناظره بامداد روز جمعه بین ترامپ و بایدن دو موضوع اهمیت ویژه‌ای برای بازارها می‌تواند داشته باشد. یکی مباحث مربوط به واکسن کرونا و دیگری مباحث مربوط به رابطه امریکا با دیگر کشورها پس از انتخابات پیش‌رو.

 

«سیگنالی برای بازار طلا»؛ شاید این را بتوان از مباحث مربوط به واکسن کرونا مشاهده کرد.در مناظره بامداد جمعه، دونالد ترامپ در پاسخ به نخستین پرسش درباره چگونگی مواجهه با بحران کرونا مدعی شد رهبران خیلی از کشورهای جهان برای مهار کرونا به او تبریک گفته‌اند. او ادعا کرد واکسنی ظرف چند هفته آماده می‌شود. اما ترامپ درباره «آماده شدن واکسن ظرف چند هفته» گفت نمی‌تواند در این زمینه تضمین بدهد.

 

وقتی مجری از وی خواست در این باره تضمین دهد ترامپ تصدیق کرد که واکسن «ظرف چند هفته» یک تضمین نیست. اما او گفت که امیدوارم تا پایان سال به مرحله تولید برسد.با این سخنان به نظر می‌رسد همچنان بازار طلا در خطر اعلام توزیع واکسن کرونا است که در صورت وقوع این اتفاق شاید شوکی به بازار طلا وارد شود.

 

«سیگنال‌های کاهش نااطمینانی»، این هم شاید سیگنال مهم دیگری باشد که از مناظره بامداد جمعه بتوان برداشت کرد.بایدن در این مناظره گفت که تنها در صورتی با رهبر کره شمالی دیدار خواهد کرد که «با کاهش ظرفیت هسته‌ای کشورش موافقت کند.»

 

او در بخش دیگری از این مناظره هرچند گفت «در صورت پیروزی در انتخابات ایران را وامی‌دارد که بهای مداخله در انتخابات امریکا را بپردازد.» اما صحبت از افزایش فشارهای تحریم و موارد دیگر نداشت. در مجموع در این مناظره چندان تهدید جدیدی نسبت به ایران مطرح نشده است.

 

از سوی دیگر، بایدن همچنین وعده داد در صورت پیروزی در انتخابات چین را به رعایت قوانین بین المللی وامی‌دارد.شاید این سخنان نیز نشان از کاهش نااطمینانی‌هایی داشته باشد که مهم‌ترین پیام آن برای بازارها صعودی‌تر نشدن قیمت طلا باشد.

 

گسترش نیوز

2025

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top