|
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ الأربعاء ١٦ ربيع الثاني ١٤٤٢ Wednesday, December 2, 2020
کد خبر: 1000103
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۸/۳ - ۱۰:۵۷
سفیر ایران در پاریس: سازمان ملل هرگز نباید به گروگان هیچ قدرتی درآید
سازمان ملل هرگز نباید به گروگان هیچ قدرتی درآید و باید هم‌راستای منافع صلح‌آمیز تمامی ملت‌های جهان، آزاد، مستحکم و اثربخش شود...
قاسمی  سفیر ایران در پاریس: سازمان ملل هرگز نباید به گروگان هیچ قدرتی درآید
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، «بهرام قاسمی» در یادداشتی به مناسبت ۲۴ اکتبر، روز "ملل متحد" در حساب کاربری سفارت ایران در فرانسه در توییتر نوشت: سازمان ملل متحد در پی جنگ‌ها، نزاع و درگیری و کشتار میلیون‌ها انسان، به عنوان یگانه راه حل مبتنی بر سازوکارهای پذیرفته شده مجموعه ملل مهم جهان به منظور حفاظت از نسل‌های آینده از بلای جنگ‌های ویرانگر و خانمان‌سوز که در مقاطع کوتاه جامعه بشری را با انواع مصائب پرشمار و غیرقابل جبران و غیرقابل بیان روبه‌رو ساخت، با تلاش‌ها و با اهدافی متعالی و صلح‌جویانه و به منظور پاسداشت ارزش‌های انسانی، حقوق اولیه و اساسی انسان‌ها در هر کجای جهان پا به عرصه وجود نهاد.


وی ادامه داد: اهدافی والا و بنیادین برای حفظ عدالت و احترام به تمامی معاهدات و حقوق بین المللی و تلاشی برای ارتقاء جایگاه اجتماعی، زندگی برتر و آزادی و عدالت برای همگان و زیستنی صلح‌آمیز و گامی بلند برای حفظ امنیت و ثبات پایدار و توسل به تمامی ابزارهای مشروع به منظور توسعه اقتصادی و اجتماعی ملل گوناگون، و بدین سان در ۲۴ اکتبر ۱۹۴۵ منشور ملل متحد با هزاران امید و آرزو در پی قرن‌ها کشتار میلیون‌ها زن و مرد و کودک به خصوص در قاره اروپا لازم‌الاجرا گردید. 
به گفته سفیر ایران، ۲۴ اکتبر، "روز ملل متحد" را گرامی می‌داریم و آن را بهانه‌ای می‌سازیم برای باز اندیشیدنی دگربار پیرامون اهداف والای تاسیس سازمان ملل و تصویب منشور ملل متحد و نقد منصفانه عملکرد این سازمان و اهداف اعلامی آن و آنچه از آن روز تا به امروز بر ما مردم جهان گذشته است، آنچه بود و آنچه شد و آنچه باید باشد.


قاسمی با اشاره به ضرورت اصلاح سازمان ملل متحد اظهار داشت: بی‌شک خیزش و رستاخیزی دیگر برای توان‌بخشی به این سازمان و بازنگری عملکرد آن در روزگار پرآشوب کنونی و جهان "در حال گذاری" که به واسطه سیاست‌های برخی قدرت‌های جنگ‌افروز و زیاده‌خواه، از دامنه و کارآمدی آن به عمد و از سر آگاهی نااهلان زورمدار، بسیار کاسته شده است. 


وی با تاکید بر اینکه ایالات متحده و برخی شرکای آن تاکنون با توجه به سیاست‌های مخرب یکجانبه‌گرایانه، سعی در تضعیف تمامی معاهدات بین المللی، نقش سازمان ملل و دیگر سازمان‌های بین المللی داشته‌اند، تصریح کرد: همه ما جهانیان که در جهت تقویت جایگاه واقعی سازمان ملل، منشور ملل متحد را امضا کرده‌ایم، باید برای جلوگیری از تخریب و تضعیف این سازمان جهانی و در مخالفت با یکه‌تازی‌های ایالات متحده آمریکا کارزاری درازمدت و همه‌جانبه را آغاز کنیم. سازمان ملل هرگز نباید به گروگان هیچ قدرتی درآید و باید هم‌راستای منافع صلح‌آمیز تمامی ملت‌های جهان، آزاد، مستحکم و اثربخش شود. 

 

ایرنا

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top