|
سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ الثلاثاء ١٥ ربيع الثاني ١٤٤٢ Tuesday, December 1, 2020
کد خبر: 1000361
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۸/۵ - ۱۶:۱۹
آیا افزایش ناگهانی قیمت طلا در راه است ؟
طلا امروز صبح همراه با باز شدن بازار ابتدا حرکتی نزولی را نشان داده و سپس قیمت آن افزایش یافت. اما سؤال اساسی اینجاست که آیا فارغ از نوسانات فعلی باید انتظار یک افزایش قیمت شدید طلا را داشته باشیم؟
طلا آیا  افزایش  ناگهانی  قیمت  طلا در راه  است ؟
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  طلا امروز صبح همراه با باز شدن بازار ابتدا حرکتی نزولی را نشان داده و سپس قیمت آن افزایش یافت. اما سؤال اساسی اینجاست که آیا فارغ از نوسانات فعلی باید انتظار یک افزایش قیمت شدید طلا را داشته باشیم؟ما در آستانه انتخابات ایالات متحده آمریکا قرار داریم و شرایط به هیچ وجه ساده نیست. روز های بسیار کمی تا انتخابات باقی مانده است و تقریبا تمامی بازار ها دچار نوسان شده اند.

 

قیمت طلا از دو هفته پیش در حال نوسان میان 1880 دلار تا 1930 دلار می باشد. کارشناسان معتقدند که طلا همچنان نیز به این نوسان ها ادامه خواهد داد.اما به جز انتخابات ما در این هفته دو اتفاق بسیار مهم دیگر را نیز شاهد خواهیم بود. انتشار داده های تولید ناخالص داخلی و نظرسنجی های انتخاباتی.

 

هرچند باید توجه داشت که انتخابات بیشترین تاثیر را بر روی قیمت طلا خواهد گذاشت اما این دو اتفاق نیز می توانند تغییراتی محسوس را در قیمت طلا به وجود آورند.کارشناسان معتقدند که بهترین حالت برای قیمت طلا روی کار آمدن کامل باید و دموکرات ها می باشد که می تواند باعث تصویب یک بسته محرک مالی بزرگ شود.

 

هرچند با روی کار آمدن دوباره ترامپ نیز بسته محرک مالی تصویب خواهد شد و قیمت طلا بالا خواهد رفت اما همراه با رای آوردن دموکرات ها این بسته به احتمال زیاد بسیار بزرگتر خواهد بود.بدترین سناریو برای فلز زرد نیز می تواند به دست گرفتن سنا توسط جمهوری خواهان و در عین حال پیروزی بایدن باشد که می تواند باعث تصویب یک بسته محرک مالی بسیار کوچک شود.

 

انتشار داده های مربوط به ناخالص داخلی نیز تاثیر بسیار زیادی در تصویب بسته محرک مالی خواهد داشت. اگر داده های این سه ماهه از سال که در روز های آینده منتشر خواهد برخلاف سه ماهه پیش خوب باشد می تواند باعث کوچک تر شدن بسته حمایتی شود.

 

همچنین داده های خوب از تولید ناخالص داخلی می تواند به معنای بهبود شرایط اقتصادی و کاهش قیمت طلا باشد. اما اگر داده های چندان امیدوار کننده نباشد بسته محرک مالی بزرگتر شده و قیمت طلا نیز افزایش خواهد یافت.

 

ناگفته نماند که در این هفته بانک مرکزی اروپا نیز جلسه داشته و قصد تعیین نرخ جدید بهره را دارد. اگر این بانک به افزایش آمار کرونا در این کشور واکنش نشان داده و چاپ پول را افزایش دهد می تواند باعث افزایش قیمت طلا شود.

 

طلا

2025

کلیدواژه ها:
ترامپ  |  اقتصاد  |  طلا  |  جام نیوز  | 
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top