|
جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ الجمعة ١١ ربيع الثاني ١٤٤٢ Friday, November 27, 2020
کد خبر: 1000396
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۸/۵ - ۱۸:۱۰
استفاده از مالیات بر خانه ‌های خالی در ساخت مسکن برای محرومان
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: مالیات بر خانه‌های خالی، مالیات بر معاملات مکرر و مالیات بر عایدی مسکن از جمله منابعی است که در ساخت مسکن برای محرومان و اقشار تحت‌پوشش دستگاه‌های حمایتی استفاده خواهد شد.
مسکن استفاده  از مالیات  بر خانه ‌های خالی  در ساخت  مسکن  برای  محرومان
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  طبق اعلام پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مجتبی یوسفی درخصوص اخذ مالیات از خانه‌های خالی گفت: این کمیسیون طرح جهش تولید مسکن و راهکار‌های اجرایی آن را پیشنهاد داده است که گرفتن مالیات از خانه‌های خالی، مالیات بر معاملات مکرر و مالیات بر عایدی مسکن از جمله آن‌ها است.
 

او افزود: این طرح بر سه پایه است که اولین آن موضوع منابع مالی است که باید برای این طرح در نظر گرفته شود؛ بر اساس مصوبات شورای پول و اعتبار هر سال باید ۲۰ درصد از تسهیلات بانکی به حوزه مسکن اختصاص پیدا کند.
 

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سال گذشته سیستم بانکی کشور ۹۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است که فقط هفت درصد از آن مربوط به حوزه مسکن بوده است و این موضوع نشان‌دهنده بی‌توجهی به مصوبات شورای پول و اعتبار است.
 

او عنوان کرد: امسال قرار است هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخته شود و باید ۲۰ درصد از این مبلغ به حوزه مسکن اختصاص یابد.یوسفی از پیش‌بینی صندوقی با عنوان صندوق ملی زمین و مسکن خبر داد و گفت: وزیر راه و شهرسازی، رییس این صندوق خواهد بود و برای اینکه این صندوق اختیارات کافی داشته باشد، منابع جدید درآمدی برای آن پیش‌بینی کرده‌ایم.
 

او مالیات بر خانه‌های خالی، مالیات بر معاملات مکرر و مالیات بر عایدی مسکن را از جمله این منابع برشمرد و خاطرنشان کرد، همه این منابع در این صندوق تجمیع خواهد شد تا به ساخت مسکن برای محرومان و اقشار تحت‌پوشش دستگاه‌های حمایتی معطوف شود.

 

میزان

2025

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top