|
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ السبت ١٩ ربيع الثاني ١٤٤٢ Saturday, December 5, 2020
کد خبر: 1000400
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۸/۵ - ۱۸:۲۱
گشایش گذرگاه دریایی میان بندر ایلات و بندر جده
هیأت اماراتی گفته امکان اجرای این طرح وجود دارد و در آینده نزدیک دیدارهای متقابلی در این زمینه انجام خواهد شد.
گشایش گذرگاه دریایی میان بندر ایلات و بندر جده
 گشایش گذرگاه دریایی میان بندر ایلات و بندر جده
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز به نقل از العالم، یک روزنامه صهیونیستی از قصد امارات و رژیم صهیونیستی برای ایجاد گذرگاهی دریایی خبر داد که بندر ایلات در فلسطین اشغالی را مستقیما به بندر «جده» وصل می‌کند.

روزنامه صهیونیستی «اسرائیل هیوم» نوشت، این رژیم و امارات در حال بررسی امکان گشایش گذرگاه دریایی مستقیمی است که بندر ایلات در فلسطین اشغالی را به بندر «جده» در نزدیکی مکه مرتبط کند.

بر اساس این گزارش، در همین زمینه هیأتی اماراتی به ریاست رئیس اجرایی شرکت بین المللی بنادر دبی و چند مقام اماراتی دیگر هفته گذشته از بندر ایلات بازددید کرده‌اند.

این روزنامه صهیونیستی افزود، بر اساس طرحی که مدیر و مالک بندر ایلات ارائه داده‌اند کشتی‌ها در بندر ایلات لنگر می‌اندازند و «مسلمانان عرب دارای تابعیت اسرائیلی» که خواستار به جا آوردن حج هستند می‌تواند با سوار شدن بر کشتی، مستقیما به بندر جده در هفتاد کیلومتری مکه بروند.

بر اساس این گزارش، هیأت اماراتی گفته امکان اجرای این طرح وجود دارد و در آینده نزدیک دیدارهای متقابلی در این زمینه انجام خواهد شد.

درحال حاضر فلسطینی‌های ساکن اراضی اشغالی برای ادای حج ابتدای به اردن می‌روند و از طریق گذرنامه‌های موقت اردنی به عربستان سعودی سفر می‌کنند.

پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top