|
پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ الخميس ١٧ ربيع الثاني ١٤٤٢ Thursday, December 3, 2020
کد خبر: 1000423
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۸/۵ - ۱۹:۰۳
اردوغان خطاب به مردم ترکیه: به هیچ وجه کالای فرانسوی نخرید
رئیس جمهور ترکیه در سخنانی خطاب به مردم این کشور اظهار داشت: به هیچ وجه کالاهای ساخت فرانسه را نخرید.
اردوغان اردوغان خطاب به مردم ترکیه: به هیچ وجه کالای فرانسوی نخرید
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه در سخنانی خطاب به مردم این کشور اظهار داشت: به هیچ وجه کالاهای ساخت فرانسه را نخرید.

وی افزود: «خطاب به تمام رهبران جهان می‌گویم؛ بیایید اگر در فرانسه علیه مسلمانان ظلم می‌شود با همکاری یکدیگر به آنها کمک کنیم. »

اردوغان در ادامه تصریح کرد: «این حملات با تشویق و حمایت رهبر فرانسه که به لحاظ عقلی نیاز به درمان دارد آغاز شده ‌است.»

رئیس جمهور ترکیه خاطرنشان کرد: «سیاست اسلام‌ستیزی و دشمنی با مسلمانان در برخی از کشورهای اروپایی توسط مقاماتی در سطح روسای دولت این کشورها حمایت می‌شود. »

وی خطاب به آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان گفت: «گویا در کشور شما آزادی دین وجود داشت و دولت شما ضامن امنیت افرادی که فرایض دینی خود را به جا می‌آورند بود، پس چرا بیش از 100 نیروی پلیس به نماز صبح در یک مسجد یورش برد؟ شما تا کنون چنین مواردی را در مورد ترکیه ‌شنیده یا دیده‌اید؟ خیر، چون در ترکیه آزادی دین به معنای واقعی کلمه وجود دارد.»

رئیس جمهور ترکیه خطاب به رئیس جمهوری فرانسه اظهار داشت: «نژادپرستی و اسلام‌ستیزی یک حالت روان‌پریشی است که بدون توجه به شغل و موقعیت، توانایی‌های ذهنی و وجدان را دچار زوال می‌کند، شما فاشیست به معنای واقعی کلمه بوده و حلقه‌هایی از زنجیر نازیسم واقعی هستید.»

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top