|
سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ الثلاثاء ١٥ ربيع الثاني ١٤٤٢ Tuesday, December 1, 2020
کد خبر: 1000431
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۸/۵ - ۱۹:۱۸
خرد کردن مرغ ممنوع است
رئیس دامپزشکی شهرستان خلخال گفت: خرد کردن مرغ به خاطرتبعات بهداشتی ممنوع است
مرغ خرد کردن مرغ ممنوع است
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، علی بهرو در حاشیه جلسه تنظیم بازار شهرستان خلخال اظهار کرد: خرد کردن مرغ منجمد و گرم به هر صورت به‌خاطر تبعات بهداشتی آن ممنوع است.

وی افزود: گوشت مرغ بهترین محیط کشت و عامل نگهداری میکروب‌های محیطی است و به لحاظ حفظ سلامتی مردم گوشت مرغ در سریع‌ترین زمان یا باید مصرف و یا باید با شرایط فریز در کشتارگاه فریز شود.

رئیس دامپزشکی خلخال با اشاره به اینکه گوشت گوساله و گاو بعد از یک روز تازه به حالت گرفتگی گوشت قابل مصرف است، گفت: رعایت نکات بهداشتی در تمامی صنوف توزیع و عرضه مرغ الزامی است و در صورت مشاهده تخلف واحد فروش پلمپ خواهد شد.

علی بهرو در خصوص واکسن‌های دامی و افزایش قیمت سه برابر آن در برخی از واکسن ها تصریح داشت: یک‌سری از واکسن‌ها همه ساله از سوی دامپزشکی استان به رایگان در اختیار دامپزشکی شهرستان و در نهایت برای موارد حیوانی اهالی در روستاها استفاده می‌شد که امسال این واکسن‌ها پولی شده و به‌خاطر این موضوع دامداران در روستاهای بخش مرکزی و حاشیه آق داغ کمتر تمایل به استفاده از این واکسن دارند.

رئیس دامپزشکی خلخال بیان داشت: پولی شدن واکسن PPR که نام فارسی آن طاعون نشخوار کنندگان کوچک نام دارد خیلی مهم و حساس بوده و امسال این واکسن در مناطق یاد شده استفاده نشده که در مناطق حفاظت شده نیز خطراتی را برای حیات وحش و دام‌های روستایی ایجاد خواهد کرد.

وی افزود: در برخی از نقاط روستایی نیز به خاطر گران بودن واکسن و اقلام مخلتف از جمله واکسن تب برفکی روستائیان راغب به استفاده در دام‌ها نیستند که مشکلاتی را در آینده دامن‌گیر اهالی و روستائیان خواهد کرد.

 

فارس

کلیدواژه ها:
خلخال  |  مرغ  |  جام نیوز  | 
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top