|
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ الأربعاء ١٦ ربيع الثاني ١٤٤٢ Wednesday, December 2, 2020
کد خبر: 1000854
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۸/۹ - ۱۲:۲۴
عراقچی ابتکار ایران برای آتش‌بس در قره‌باغ را به ارمنستان ارائه کرد
فرستاده ویژه ایران در دیدار با وزیر امور خارجه ارمنستان ابتکار ایران برای غلبه بر اوضاع و برقراری آتش بس در قره باغ را ارائه داد...
جلسه عراقچی ابتکار ایران برای آتش‌بس در قره‌باغ را به ارمنستان ارائه کرد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، فرستاده ویژه ایران در دیدار با وزیر امور خارجه ارمنستان ابتکار ایران برای غلبه بر اوضاع و برقراری آتش بس در قره باغ را ارائه داد و وزیر امور خارجه ارمنستان متذکر شد که رویکرد‌های ایران در درگیری قره باغ به طور دقیق مورد بررسی قرار می‌گیرد.

سید عباس عراقچی با زهراب مناتسکانیان، وزیر امور خارجه ارمنستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار طرفین در مورد اوضاع منطقه درگیری قره باغ کوهستانی در نتیجه جنگ ایجاد شده میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان و مسائل امنیتی منطقه تبادل نظر کردند. هر دو طرف نسبت به انتقال تروریست‌های بین المللی از خاورمیانه به منطقه ابراز نگرانی کردند و آن را تهدیدی جدی برای کل منطقه دانستند.

مناتساکانیان تأکید کرد که ارمنستان حساسیت‌های ایران را در رابطه با تهدید‌های جدید امنیت منطقه می‌فهمد و از نقش ایران در حفظ ثبات منطقه‌ای و صلح استقبال کرد.

عراقچی ابتکار ایران را برای غلبه بر اوضاع و برقراری آتش بس ارائه داد. در این زمینه، وزیر امور خارجه ارمنستان متذکر شد که رویکرد‌های ایران در درگیری قره باغ به طور دقیق مورد بررسی قرار می‌گیرد.

ارمنستان: ایران موضعی سازنده و مسئولانه در منطقه دارد/ طرح ایران را با دقت بررسی می‌کنیم
 
زهراب مناتسکانیان، وزیر خارجه ارمنستان همچنین در گفت‌وگو با ریانووستی گفت: ایران کشوری بزرگ در منطقه ‌ماست و برخلاف ترکیه وقتی مسئله به صلح و امنیت منطقه می‌رسد، موضعی سازنده و مسئولانه را اتخاذ می‌کند.

دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه ارمنستان هم اعلام کرد مناتسکانیان وزیر امور خارجه این کشور در دیدار با عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه ایران قول داده که ایروان راهکارهای تهران برای حل مسئله قره باغ را با دقت مطالعه کند.

به گزارش اسپوتنیک، در اطلاعیه منتشره از سوی وزارت خارجه ارمنستان آمده است: "عراقچی در مورد رویکردهای کشورش برای غلبه بر وضعیت فعلی و برقراری آتش بس (در قره باغ) صحبت کرد. در این رابطه وزیر امور خارجه ارمنستان خاطرنشان کرد که رویکردهای ایران در مسئله قره باغ  به طور کامل و مفصل مورد مطالعه قرار خواهد گرفت."

وزیر خارجه ارمنستان در عین حال درباره راهکار حل مناقشه قره‌باغ‌ افزود: روسای مشترک گروه مینسک تنها قالب‌های توافق شده بین المللی برای میانجیگری و مذاکرات هستند و به نقش آن‌ها در بیانیه‌ای مشترک در ۱۰ اکتبر و سپس در بیانیه‌های ۱۷ و ۲۵ اکتبر تاکید شده است.

 

میزان

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top