|
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ الأربعاء ٩ ربيع الثاني ١٤٤٢ Wednesday, November 25, 2020
کد خبر: 1000879
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۸/۹ - ۱۷:۵۶
تبعیض فاحش در افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و بازنشستگان کشوری
بررسی ها نشان می دهد بعد از اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان ، افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به مراتب کمتر از بازنشستگان کشوری بوده است.
بازنشستگان  تبعیض  فاحش  در افزایش  حقوق  بازنشستگان  تامین اجتماعی  و بازنشستگان کشوری
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  انتقادات به شیوه اجرایی شدن همسان سازی حقوق بازنشستگان که از مردادماه سالجاری برای بازنشستگان تامین اجتماعی کلید خورد و از مهرماه شامل بازنشستگان کشوری شده است، همچنان ادامه دارد.

 

انتقاداتی که اکنون مطرح می شود بیشتر معطوف به این نکته است که افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از محل طرح همسان سازی بسیار ناچیز است و نمی تواند گره ای از مشکلات معیشتی این اقشار باز کند.

 

این اتفاق در حالی رخ داده است که بازنشستگان کشوری و لشکری از طرح همسان سازی بهره بیشتری برده اند و حقوق آنها افزایش بیشتری نسبت به بازنشستگان تامین اجتماعی داشته است.عباس سالاری مشاور کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری کشور در این باره به ایلنا گفته است: در شرایطی که کف مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی از ناحیه اجرای همسان‌سازی تنها ۷۵ هزارتومان افزایش یافت که افزایش حقوق بازنشستگان کشوری از همین ناحیه، بین ۷۰۰ هزار تا ۸ میلیون تومان است.

 

کف افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی ۷۵ هزار تومان است!

سالاری در ادامه توضیح داده است: «بازنشستگان کشوری از سه گروه عمده تشکیل می‌شوند: کارمندان، مقام‌های قضایی و مقام‌های ارشد دولت. بررسی‌ها نشان می‌دهد که کف افزایش حقوق بازنشستگان کشوری برای گروه کارمندی ۷۰۰ هزار تومان و سقف آن ۳ میلیون تومان است.»

 

وی افزود: «کف افزایش از ناحیه همسان‌سازی برای گروه دوم، ۳ میلیون تومان و سقف آن ۸ میلیون تومان است. کف افزایش برای مقام‌های ارشد دولت ۵.۴ میلیون تومان و سقف آن ۷.۵ میلیون تومان است.»مشاور کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری کشور، با اشاره به ارقام کف و سقف افزایش حقوق بازنشستگان لشگری، گفت: «لشگری‌ها حداقل ۶۰۰ هزار تومان و حداکثر ۶ میلیون تومان افزایش حقوق داشته‌اند.»

 

سالاری افزود: «در حالی کف و سقف بازنشستگان این ۲ صندوق، بین ۷۰۰ هزار تومان و ۸ میلیون تومان افزایش داشته است که کف افزایش مستمری‌بگیران تامین اجتماعی، ۷۵ هزار تومان و سقف آن بیش از ۱ میلیون تومان است!»

 

کاماپرس

2025

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top