|
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ الأربعاء ١٦ ربيع الثاني ١٤٤٢ Wednesday, December 2, 2020
کد خبر: 1000901
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۸/۹ - ۲۲:۵۲
احساس علم الهدی از جنگی شدیدتر با آمریکا
امام جمعه مشهد گفت: امروز جنگ بین آمریکا و اسلام را به مراتب شدیدتر از جنگ سرد بین شوروی و آمریکا در گذشته احساس می‌کنیم.
علم‌الهدی  احساس علم الهدی از جنگی شدیدتر با آمریکا
به این مطلب امتیاز دهید
99.1% 0.9% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، سید احمد علم الهدی وی در خطبه مجازی نماز جمعه مشهد افزود: دشمنان در صحنه نبرد با دین اسلام شکست خورده‌ لذا به فحش و ناسزا متوسل شده‌اند، فحش دادن، آخرین حربه یک آدم ضعیف در جبهه مقابل است.

وی ادامه داد: مردم فرانسه و فرهنگ فرانسه که خود را مهد تمدن غرب و مدرنیسم می‌داند با حمایت رییس جمهوری این کشور از اهانت به پیغمبر اکرم (ص) بزرگ‌ترین ننگ را در دنیا متحمل شد و به دنیا ثابت کرد که ادبیات فرانسه در آزادی بیان، آزاد فحش دادن و اهانت کردن است.

امام جمعه مشهد گفت: رهبر معظم انقلاب به جوانان فرانسه پیامی دادند و فرمودند "چرا تردید در هولوکاست جرم است؟ و اگر کسی چیزی در این‌ باره نوشت باید به زندان برود اما اهانت به پیامبر آزاد است؟".

وی افزود: امروز که غرب به نقطه‌ای رسیده که نمی‌تواند ضربه‌ای به اسلام وارد کند و تمام دنیای اسلام و امت مسلمان با بیداری کامل از قید کشورهای غربی و استکبار جهانی خارج می‌شوند و استکبار جهانی در بلاد اسلامی جز چند مزدور شیطانی نابکار که در رأس حکومت‌ها هستند و ملت‌ها منتهای نفرت را از غرب و آمریکا دارند، چاره‌ای جز فحش دادن ندارد. مانند بچه پنج ساله‌ای که در مقابل یک آدم قوی و نیرومند قرار می‌گیرد، به او سنگ و مشت می‌زند و وقتی می‌بیند اثر نمی‌کند، کنار می‌ایستد و شروع به فحش دادن می‌کند.

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: امروز اسلام در وضعیتی قرار دارد که شاید در تمام تاریخ اسلام از روز بعثت پیغمبر اکرم (ص) تاکنون چنین وضعیتی در یک موقعیت جهانی نداشته است، امروز اسلام در حال توسعه و گسترش بی‌نظیر است و  جهان‌خواران و استکبار غرب و آمریکا، در سر راه خود هیچ چالش و سنگلاخی را شدیدتر و قوی‌تر از اسلام احساس نمی‌کنند لذا با همه قدرت، در صدد اسلام‌زدایی برآمده‌اند. 

وی گفت: امروز جنگ بین آمریکا و اسلام را به مراتب شدیدتر از جنگ سرد بین شوروی و آمریکا در گذشته احساس می‌کنیم.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه جنگ سرد بین آمریکا و شوروی برای رقابت بر سر قدرت بود افزود: اما امروز مسئله آمریکا در برابر اسلام، موضوع رقابت قدرت نیست، آمریکا هستی خود را در برابر اسلام نابود شده احساس می‌کند به همین دلیل با اسلام از سر ستیز وارد شده و غرب که روباه دنباله رو آمریکاست، نیز در جبهه اسلام ستیزی در کنار آمریکا قرار گرفته است چون سیادت و آقایی غرب امروز در دنیا در خطر است.

وی ادامه داد: امروز، زور ارتش و جهانخواری غرب به کلی از بین رفته است. چون ریسک پذیری آمریکا به‌ عنوان رأس قدرت استکبار غربی در مسئله دخالت و تهاجم‌ نظامی، آسیب ‌پذیر شده و نمی‌تواند ریسک کند و در هر حمله و تهاجمی که بخواهد آغاز کند، مشکلات بسیار در کمین خود می‌بیند.

آیت‌الله علم‌الهدی گفت: آمریکا آسیب‌پذیر شده و ناوگان اقیانوس پیمای آن که در اقیانوس‌های دنیا جولان می‌دهد، یک مجسمه مقوایی است و نمی‌تواند هیچ نقشی را از نظر زور و قدرت برای غرب ایفا کند.

وی افزود: از نظر اقتصاد، شرق دور، از غرب جلو افتاده و پیشرفته‌تر از غرب است و زمام اقتصاد دنیا بیشتر در دست آنان است. تکنولوژی و فناوری نیز در همه کشورها و جوامع دنیا بومی شده و قدرت تکنولوژی و فناوری از دست غرب خارج شده است.

امام جمعه مشهد ادامه داد: در زمینه فرهنگ مدرنیته نیز یک عامل ویرانگر و نابودکننده برای فرهنگ مدرنیته در دنیا پیدا شده که آن اسلام و اسلام‌گرایی است که بنیان سیادت غرب را به کلی ویران می‌کند.

وی گفت: در طی ۲۵۰ سال عمر مدرنیسم و مدرنیته، تنها مظهر منحصر به فرد این فرهنگ در زندگی جهانیان، جنگ‌های جهانی اول و دوم، آدم‌کشی‌ها، دزدی‌ها، بی‌بند و باری‌ها و شقاوت‌هایی است که بر دنیای ماده‌پرست غرب امروز حاکم است و او را در برابر یک آفت بسیار ناچیز، مستأصل و بیچاره می‌کند.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: مردم دنیا و مجامع علمی و فکری دنیا دنبال پست‌مدرن هستند، دنبال این هستند که پس از مدرنیته دنبال چه چیزی بروند، اسلام آمده، فرهنگ اسلامی در دنیا به وجود آمده، توسعه اسلام‌گرایی، ویرانگر مدرنیسم و مدرنیته در دنیا شده است لذا غرب با همه ظرفیت و قدرت به جنگ اسلام آمده و با اسلام می‌جنگد.

 

ایرنا

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top