|
پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ الخميس ١٧ ربيع الثاني ١٤٤٢ Thursday, December 3, 2020
کد خبر: 1000962
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۴:۲۴
آیا نوه می‌تواند از مستمری پدر بزرگ بهره‌ مند شود ؟
محمود مرتضایی فرد در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه آیا نوه بازنشستگان کشوری می‌توانند از تسهیلات این صندوق بهره‌مند شوند اظهار کرد: در قانون مدیریت کشوری که در سال ۸۶ به تصویب رسیده صحبتی از پرداخت حقوق بازنشستگی به نوه ها مطرح نشده است.
بازنشستگان آیا  نوه  می‌تواند  از مستمری  پدر بزرگ  بهره‌ مند  شود ؟
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری بیان کرد: اگر در مواردی خاص وجود داشته باشند باید به دیوان عدالت کشور مراجعه کرده و در صورت داشتن شرایط لازم، دیوان رای صادر می‌کند و صندوق بازنشستگی کشوری به رای صادره از سوی دیوان عدالت کشور استناد می‌کند.

 

مرتضایی فرد افزود: شرایط پرداخت حقوق به نوه بازنشستگان این است که پدر و مادر فرد فوت شده باشد و هیچ درآمدی و بیمه پردازی نداشته باشد در این صورت و با داشتن رای دیوان می‌توانند از حقوق و مستمری پدربزرگ خود بهره‌مند شود.

 

وی در پاسخ به این سوال که این شرایط فقط برای اعطای حقوق است و آیا نوه‌ها می‌توانند از تسهیلات بهره‌مند شوند؟ تصریح کرد: تا زمانی که حقوق و مستمری پدربزرگ خود را با حکم دیوان عدالت کشور دریافت نکرده‌اند از تسهیلات این صندوق نمی‌توانند بهره‌مند شوند.

 

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه تا این لحظه افرادی بودند که با چنین شرایطی مستمری بازنشستگی دریافت کرده باشند؟ گفت: افرادی آن هم به تعداد خیلی کم به دیوان مراجعه کرده و دیوان رای نهایی را صادر کرده و ما پرداخت حقوق را به این افراد آغاز کرده ایم.

 

کارگرآنلاین

2025

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top